גורה חדשה לחיינו

אלון,

היי לפני כשבוע הכנסתי לחיי גור ציוואוואה מעורב היום הוא בן 7 שבוע הוא כבר אוכל מזון יבש והכל מתפקד מבחינת צרכים אבל יש כמה בעיות שאני לא יודעת להתמודד איתם, ויש לי ניסיון בגידול…הראשונה זה אכילת הצואה שלו לאחר העשיה…הבעיה השניה זה לילות ללא שינה כי הוא לא מפסיק ללייל וברגע שאני מכניסה אותו למיטה הוא נרדם שעה ושוב מתחיל ואני מייאוש מכניסה אותו, איך מתמודדים?? ולגבי קולר הוא מתנגד בכל לשון של בקשה איך מגבילים אותו? ודבר אחרון רציתי לדעת מה המזון הכי מומלץ לגור מעורב? נתתי לו רויאל קיינן ואמרו לי שזה מלא תירס, היום העברתי אותו למריק אנחנו בניסיונות בין עוף לבקר בינתיים העוף כובש…אבל אני רוצה לתת לו את הדבר האיכותי ביותר! תודה רבה על האפשרות להיתייעצות:)

מור

 

1 מחשבה על “גורה חדשה לחיינו”

 1. אלון גלעד

  מור,

  1) לגבי אכילת הצואה – זה לא דבר נדיר. גם כלבות יאכלו את הצואה של הגורים על מנת לשמור על ניקיון. לפעמים גם גורים עושים זאת. זה לא נעים אבל אין בזה נזק בריאותי. בדרך כלל זה חולף ברגע שהגור מתחיל לעשות את צרכיו בחוץ.

  2) בכי בלילה: קחי בחשבון שהוא רק נפרד מאמא והאחים ופשוט קשה לו לישון לבד. ממליץ לסדר לו מקום קרוב למיטה שלך (אבל לא להכניס אותו למיטה), אפשר גם לשים בקבוק מים חמים או משהו טיפה חמים במיטה שלו על מנת שיהיה לו הרגשה של חום גוף לידו). כמובן לסדר לו פינת שינה נעימה ויחסית סגורה ולא גדולה על מנת שיוכל להתכרבל ולהרגיש בטוח. הבכי ילך ויפחת בהדרגה.

  3) קולר – להרגיל בהדרגה תוך צימוד למשהו נעים (מזון) ולא בכוח. כשהוא מתרגל – להשאיר לו את הקולר קבוע. גם לגבי רצועה – להרגיל בהדרגה, תחילה בבית ולאחר מכן בחוץ.

  4) לגבי סוגי מזון – זה מאוד אינדבדואלי. מליץ להתיעץ עם הוטרינר.

  בהצלחה,

  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top