כמה עולה אילוף כלבים ?

 

אתם שוקלים לאלף את כלבכם ותוהים כמה צריך לעלות אילוף ?

שאלה מצוינת אך התשובה מורכבת. מדוע בעצם ?

ובכן בניגוד למוצר צריכה (כמו טלויזיה או מחשב) אילוף הינו שירות. מחירו של  שירות מורכב מעלות חומרים, זמן  עבודה ,מוניטין של נותן השירות,  אחריות על העבודה ועוד.

כאשר מדובר בחינוך (אילוף) כלב ישנם גורמים נוספים שצריך להתחשב בהם:

  • אופי ומזג  הכלב.
  • הרכב המשפחה (משפחה עם ילדים קטנים , אנשים מבוגרים , גודל המשפחה וכו').
  • הימצאות כלבים או בעלי חיים אחרים.
  • גיל הכלב.
  • במידה ויש בעית התנהגות – מורכבות הבעיה.
  • מידת ההשקעה של הבעלים. בסופו של דבר המאלף מלמד את הבעלים ולכן שיתוף הפעולה של הבעלים הוא הדבר החשוב ביותר להצלחה.

אי לכך, הצפייה  ממאלף מקצועי לומר לכם בטלפון כמה יעלה לאלף את כלבכם – אינה ריאלית. אם יעשה זאת מבלי שראה את הכלב בסביבתו הטבעית (אצלכם בבית) – זה צריך לעורר שאלה  לגבי מקצועיותו. כיצד ניתן להציע מחיר מבלי לרדת לעומק המשימה קרי לערוך איבחון בביתכם, לראות את הכלב ואתכם, להבין מהי  אפשרות האילוף הכי מתאימה לכלב ולכם ? רק לאחר בירור סוגיות אילו ניתן להציע מחיר לשירות. דומה הדבר לרופא שיניים הנוקב מחיר עבור טיפול בשן כואבת מבלי לראות את הפציינט. מה שכן יאמר לכם הוא המחיר לשיעור בודד. לא מומלץ לבחור מאלף על פי המחיר לשיעור בלבד כיון שהוא לא יהווה אינדיקציה לסך הכל העלות של האילוף ולאיכותו. ראו מאמר נפרד איך לבחור מאלף כלבים.

הצד השני של המטבע הוא אתם :  חשוב מאוד שתתרשמו בצורה בלתי אמצעית מהמאלף בטרם תחליטו שאתם מפקידים בידיו את כלבכם האהוב.  כן מאלפים מקצועיים עומדים על כך שיבואו לביתכם לפגישת איבחון ורק בסיומה תנתן הצעת מחיר מפורטת  הכוללת את פירטי  האילוף , שלביו, אורכו .

נקודה נוספת למחשבה:

יתרון נוסף של פגישת האיבחון הוא ההדרכה אשר בעלי הכלב מרוויחים  לגבי חינוך וגידול הכלב,  עולמו  והסיבות להתנהגותו. לעיתים (במיוחד כשמדובר בגורים)  אין כל צורך ביותר מפגישה זו.