צ'יף

את צ'יף שלנו לקחנו מההסגר העירוני לאחר שנמצא משוטט ברחוב ושהה כמה חודשים בכלוב. לא ידענו עליו הרבה, אבל התאהבנו ממבט ראשון. נאמר לנו רק שהוא לא מסתדר עם כלבים זכרים ושחוץ מזה הכל מצוין.
cheif_2015-001
אחרי כמה ימים של הסתגלות לבית החדש, התחלנו להבין שצ'יפצ'יפון הוא כלב שצריך עזרה ושאנחנו צריכים עזרה לא פחות ממנו. הוא התחיל לנבוח על הדלת בשעות היום והלילה, היה דרוך בטיולים ובעיקר התגלה כתוקפן מאד כלפי כל הכלבים שראינו, מקרוב או מרחוק. הטיולים הפכו לחוויה לא נעימה עבור כולנו.
התחלנו לחפש מאלף. היה לנו ברור שזה צריך להיות מישהו שעובד בשיטה נעימה וחיובית עם הכלב. לאלון הגענו דרך האתר שלו בלי המלצה של מישהו שאנחנו מכירים, רק על סמך אינטואציה חיובית מהדברים שתוארו באתר שלו. לפגישה הראשונה הגענו עם ציפיות מאד גבוהות שהבעיות ייפתרו מהר ובאופן מוחלט, ואלון, כמאלף מקצועי ואמין, דאג להסביר לנו שהדרך תהיה ארוכה ושהתוצאות לא ידועות מראש, אבל שנעשה יחד את כל המאמצים כדי לעזור לנו ולצ'יף. הוא איבחן את צ'יף ככלב חששן וחשדן והסביר לנו את מה שעומד מאחוריי ההתנהגויות שלו. יחד עם זה, אלון נתן לנו הרבה כלים כדי לעבוד עם צ'יף על חיזוק הבטחון שלו – בעזרת משחק, בעזרת חיזוקים חיוביים ובעיקר בעזרת ההבנה שלנו את מה שצ'יף מנסה להגיד לנו בכל מיני דרכים.
מאחר והתוקפנות לכלבים הייתה הבעיה המרכזית, התמקדנו בה בעיקר. לאט לאט ומפגישה לפגישה קיבלנו מאלון עוד כלים להתמודד עם הפחד של צ'יף מכלבים אחרים והכל בשיטות חיוביות וללא טיפה של אגרסיביות כלפיו. גם לאחר כמה חודשים, כשלא הרגשנו שיש התקדמות וחשבנו לנסות דרך אחרת ולמסור את צ'יף לפנסיון אילוף, אלון התעקש שנמשיך לעבוד עם צ'יף יחד ולחזק לו את הבטחון, ובאמת לא עבר הרבה זמן עד שהתחלנו לראות תוצאות. החוויה של צ'יף מול כלבים אחרים התחילה להשתנות מחוויה מאיימת לחוויה חיובית, ולאט לאט פגשנו עוד ועוד כלבים שצ'יף לא רק לא תקף אלא ממש שיחק איתם! וגם לאחר שהשינוי התחיל לקרות, אלון הסביר לנו איך לגשת לסיטואציה החדשה הזו בה צ'יף מתקרב לכלבים אחרים כדי לקרוא אותה נכון ולדעת אם היא תתפתח לכיוון חיובי או לא. למרות שאלון לא הבטיח הבטחות מראש, אנחנו יכולים להגיד שבעזרתו באמת החלום שלנו התגשם והיום צ'יף משחק כמעט עם כל כלב שאנחנו פוגשים וזה הופך את החיים שלנו איתו לחוויה אחרת לגמרי.
אלון ליווה אותנו לאורך הדרך עם הרבה סבלנות, זמינות בטלפון ומענה על שאלות. גם כשהתקשינו למצוא כלבים שנוכל להיעזר בהם כדי לעבוד עם צ'יף, אלון ממש התגייס לעזרה ומצא עבורנו מתנדב שאותו הביא עד אלינו הביתה לפגישת אילוף משותפת. אלון דאג להסביר לנו כל הזמן כמה חשוב להתמיד בתהליך וגם כשהיינו קרובים להתייאש הוא עזר לנו להמשיך לעבוד ולהתקדם.
חשוב לא פחות, כשראינו כמה צ'יף אוהב את אלון וממש קופץ משמחה כל פעם שאלון הגיע אלינו, עוד יותר התחזקה בנו התחושה שבחרנו במאלף הנכון ובשיטה הנכונה. כלבים הרי לא משקרים 
אנחנו ממליצים בחום על אלון לכל מי שחשוב לו באמת להבין את הכלב שלו ולעזור לו בדרכים הכי נעימות עבורו שיכולות להיות.

אלון, מודים לך ומעריכים מאד את כל מה שעשית עבורנו,

אריאל ואבישג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top