גורה חדשה בבית

שלום…היום אימצנו גורה בת חודשיים….במהלך היום טיילתי איתה בגינות שלידנו…והיא עשתה צרכים יפה. במשך היום היא ישנה בשקט במיטתה…אולם בלילה היא צעקה…כנראה שחלמה משהו ועשתה פיפי במיטה…האם זה דבר נפוץ…במיוחד ללילות בראשונים במקום חדש? או שהמקרה צריך להדאיג? שאלה נוספת שלא קשורה לקודמת…האם גורים שנרכשים בבתי גידול נקיים מבעיות התנהגות שנפוצים אצל גורים שאומצו מעמותות …או שאין קשר למקום ממנו הגיעו…אשמח לתשובתך…תודה נתן.

1 מחשבה על “גורה חדשה בבית”

  1. נתן,
    ברכות על הגורה. הבכי יכול להיות מסיבות רבות, לא הייתי מסיק מסקנות אחרי יומה הראשון בבית. תן לה לפחות שבוע להתחיל להתרגל לביתה החדש. לגבי קנייה של גורים מבית גידול לעומת עמותות: ברוב המקרים כשלוקחים גור מעמותה אנו לא מכירים את הוריו ואת הורי הוריו כפי שקיים לגבי כלבים מבתי גידול ש"עץ היוחסין" שלהם מתועד. כמו בכל מקצוע יש מגדלים ויש מגדלים. מגדל טוב יכיר את כל תכונות הכלבים שלו ויבחר רק את הכלבים בעלי התכונות הטובות ובלי בעיות פיזיולוגיות לצורך העמדת צאצאים. וכך הסיכויים טובים שנקבל גור/גורה עם תכונות גנטיות ידועות ולא יהיו "הפתעות". כך שאם בחרת מגדל רציני ומקצועי, הסיכוי לבעיות התנהגות שמקורן גנטי – נמוך.
    יחד עם זאת, מניסיוני, רוב בעיות ההתנהגות של כלבים נובעים מבעיות שאינן גנטיות אלא נובעים מהסביבה שבה הגור גדל והצורה בה גידלו/חינכו אותו בחודשי חייו הראשונים.
    בהצלחה,
    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top