הרגלת הגור להישאר לבד בבית

שלום, יש לי גור שיצו בן 10 שבועות והוא באמת מדהים!!
בשלושה לילות הראשונים הוא לא הפסיק לבכות בלילה, אך זה הסתיים כשנתנו לו דובי ועכשו איתו הוא ישן.. אבל הבעיה היא שבמהלך היום עד שאני חוזרת מבית ספר אין אף אחד בבית והוא נשאר לבד, ולפני יומיים בפעם הראשונה שהשארנו אותו לבד הוא פשוט לא הפסיק לבכות, לשלשל ולהקיא.. הוא היה בסוג של חרדת נטישה כי הוא גם לא רצה לאכול.. איך אנחנו יכולים להרגיל אותו להישאר בבית לבד לכמה שעות ?

תודה,

עומר

23 מחשבות על “הרגלת הגור להישאר לבד בבית”

 1. אלון גלעד

  עומר,
  לגבי השילשול והקיא – דבר ראשון הייתי שולל בעיה רפואית (וירוס, קילקול קיבה).
  עצות שיעזרו לגור להיפרד:
  1. טיול ארוך והוצאת אנרגיה בטיול הבוקר כולל משחק ודברים שהוא אוהב.
  2. להשאיר לו דברים כיפיים שיעזרו שיהיו לו כייף וגפ יעזרו לו להעביר את הזמן (למרות שרוב הזמן הוא יישן). דוגמאות: צעצועי אוכל, קונג, עצם וכו'.
  3. לא לעשות עיניין שאת עוזבת או חוזרת.
  4. לתרגל הרבה פעמים פרידות וחזרות לזמנים הולכים וגדלים. חשוב לתת אסוציאציות חיוביות בפרידה, שוב על ידי השארת משהו כיפי.
  5. את יכולה להשאיר רדיו/טלויזיה זה גם יכול לעזור.
  רוב הכלבים לא אוהבים להישאר לבד אבל עם הזמן מתרגלים במיוחד עם דואגים הם מוציאים מספיק אנרגיה (פיזית ומנטלית) ומשאירים להם דברים כיפיים. במידה ואת לא רואה שיפור תוך כמה ימים או החמרה – ממליץ להזמין איש מקצוע שיעזור וידריך בהתאם לאופי הגור והסביבה הספציפית.
  בהצלחה,
  אלון

 2. שלום יש לי גורת קנה קורסו בת שישה שבועות
  היא עדין לא מאולפת לצרכים אלא עושה על סמרטוטים ולא עברה חיסונים עדיין.
  בכל פעם שאנחנו מתרחקים ממנה (הולכים לחדר אחר ומשאירים אותה לבד) היא מייללת ובוכה
  ניסינו להרגיל אותה לכלוב אילוף מכיוון שלא תמיד יש מישהו בבית והיא יכולה ליילת 4 שעות ללא הפסקה עד שנוציא אותה ולא נרגעת
  בלילות ניסינו להרדים אותה ולהכניס לכלוב אבל לאחר כמה שעות היא התעוררה והעירה את כולנו
  ונאלצנו לישון לידה
  מה אפשר לעשות?
  האם להתחיל אילוף גורים?

 3. אלון גלעד

  נועה,
  כפי שכתבתי לעומר, קשה לה להשאר לבד כי רק נפרדה מהאמא שלה. הבעיה אינה הכלוב כי זה שהיא נשארת לבד. ההרגלה להישאר לבד הוא תהליך הדרגתי ולכן סדרו לה תחילה מקום ליד המיטה שלכם ובהדרגה תתחילו להרחיק בהתאם למידת הרוגע שלה. ממליץ לכם להזמין איש מקצוע שידריך אתכם בביתכם על איך לחנך אותה שתיגדל להיות גורה בריאה נפשית ונעימה.
  בהצלחה,
  אלון

 4. היי יש לי גור פומריאן בן 7 שבועות עדיין ואני מפחד בזמן שהיה בבית הספר הוא יהיה בחרדת נטישה הבעיה שעדיין אסור לו דשא וחול רק ב28.8 הוא אוכל דשא וחול ואני חושש שבזמן כזה הוא לא אצליח להתרגל לדבר הזה שהוריד בעבודה ואני ואחי בלימודים מה לעשות

 5. אלון גלעד

  ירין,
  אין קשר בין המגבלות שחלות עליו כיון שלא מחוסן לבין בניית היכולת שלו להישאר לבד בבית. את היכולת הזו יש לבנות בהדרגה. בדרך כלל זה מתחילים בהרגלה הדרגתית לישון בלילה לבד. תחילה במיטה שלו לידנו ובהדרגה להרחיק. בהמשך השארה שלו לבד כשאנו נעלמים בתוך הבית (בחדר אחר עם דלת סגורה) ובהמשך השארה שלו לגמרי לבד בבית. תחילה לזמן קצר ובהדרגה מגדילים את הזמן. כמובן שחובה חשיפה טובה לעולם מסביב על מנת לבנות לו את הביטחון.
  בהצלחה,
  אלון

 6. נועה מושקוביץ

  יש לי גור כלבים בן חודש וחצי והוא לא מפסיק ליבכות בלילה עד שמשחקים איתו אותו דבר כשאני צריכה לךכת לבית הספר מה ךעשות כדי שהוא לא יבכה. הכלב אצלי שלושה ימים

 7. אלון גלעד

  נועה,
  הבעיה היא שהוא פוחד להיות לבד. רגיל לאמא והאחים. ממליץ לסדר לו מקום לישון לידכם בימים הראשונים ובהדרגה להרחיק אותו אחרי שצובר ביטחון. אותו דבר כשאת צריכה ללכת לבית הספר – קשה לו.
  תוציאו לו הרבה אנרגיה ותשחקי איתו לפני שאת הולכת ותשאירי לו צעצועי התעסקות כמו הפתעות עם דברים טעימים כמו קונג/עצמות וכו'.
  בהצלחה,
  אלון

 8. היי אלון, יש לי גור בן חודש וחצי בבית כמעט שבוע… בעיקרון אני עובדת מהבית אז הוא מבלה איתי את רוב היום, וכשהוא נרדם אני מעבירה אותו לכלוב והוא בוכב רק כשיש לו צרכים.
  הבעיה שלנו היא יום שני כשאני יוצאת ללימודים בשעה 9:00 וחוזרת ב17:00.
  היום ניסיתי להשאיר אותו בכלוב שלו עם אוכל ומים משחקים ופד ואבא שלי הגיע במקרה הביתה ואמר שהוא שמע אותו צורח עוד לפני שנכנס הביתה.
  מה עליי לעשות כדי להרגיל אותו ליום אחד בשבוע שבאמת אין אף אחד?

  אשמח לקבל סיוע בנושא כי הלב נקרע!

 9. אלון גלעד

  קורל,
  הרגלת הגור להישאר לבד צריכה להיעשות בהדרגה. להתחיל כשאת בבית. ממליץ לך לא להעביר אותו לכלוב כשהוא נרדם אלא להרגיל אותו להירדם שם ולשהות שם מרצונו על ידי חיזוק בחטיפים ואוכל באופן כללי בתוך הכלוב. תתחילי כשאת קרובה לכלוב ובהדרגה תתחילי להתרחק ולהעלות את הזמן. הוא צריך להגיע למצב שירגיש נוח ללכת לכלוב כשהוא רוצה לישון וגם לא ירגיש לחוץ כהוא לא בקשר עין איתך. השלב הבא לצאת מהבית לזמן קצר ולהעלות בהדרגה. התהליך דורש סבלנות. קצב ההתקדמות נקבע על ידי הגור (תרגישי שהוא מוכן) ולא להגיע למצב שהוא ממש לחוץ. לגבי יום שני – זה זמן ארוך מידי להשאיר אותו לבד. מיצאי מישהו שיבוא כל כמה שעות להוציא אותו, לשחק איתו. ממליץ מאוד להיעזר במאלף/מאלפת להדרכה יותר מפורטת וספציפית יותר למקרה.
  בהצלחה,
  אלון

 10. היי,
  אימצתי כלב לפני כשבוע (הוא בן חודשיים)
  הוא התרגל לגדר גורים שלו ויודע לבקש לעשות צרכים בחוץ
  הבעיה היחידה היא שאני או אף אחד אחר לא בבית בימי ראשון שני וחמישי כי אנחנו לומדים בבית ספר עצמו וההורים שלי בעבודה
  אנחנו כמעט 8 שעות לא בבית
  וביום חמישי שאצטרך ללכת לבית ספר אף אחד לא יהיה בבית כדי לדאוג לו
  יש לו הרבה משחקים
  אבל אנחנו מאוד דואגים לו
  אנחנו רוצים שהביטחון שלו ישתפר אך הוא עדיין גור וקשה לאלף אותו
  אבל אנחנו יותר מודאגים לכך שהוא יילל מתי שאנחנו לא נמצאים בבית כי הוא עדיין לא יודע להישאר לבד
  הוא יכול ליילל שעות אבל בדרך כלל הוא מיילל כדי לצאת להתפנות
  הבעיה שאף אחד לא יכול לצאת איתו כי אנחנו בלימודים בימים האלה וזה די מתסכל
  כי אנחנו לא יודעים אם הוא מיילל או לא
  הוא עדיין לא עבר את כל החיסונים שלו אז אסור לא לצאת החוצה
  אז אנחנו מוצאים אותו לגינה בשביל לפרוק אנרגיות
  הוא ישן שעה עד שלוש שעות ואז הוא מתעורר ומתחיל ליילל
  אם אף אחד לא בבית אני לא בטוחה שיהיה אפשר לעשות עם זה משהו כי אנחנו לא יכולים ללכת מהבית ספר
  וההורים שלי לא מהעבודה
  אני לא בבית משעה 6:00 עד שעה 14:30 זה כמעט 9 שעות הוא לא יכול להתאפק
  והוא מיילל די הרבה

  אשמח לעזרה,
  ליאם

 11. אלון גלעד

  ליאם,
  דבר ראשון רצוי לאמן אותו להישאר לבד, זאת עושים בהדרגה. תמיד להתיש אותו קודם בטיול/משחק וכשהולכים להשאיר לו משהו לכירסום (לא חטיף אלא משהו שיקח לו יומר זמן כמו עצם/קונג). התהליך צריך להיעשות בהדרגה ולוקח זמן. בינתיים, להשאיר אותו 9 שעות לבד זה המון. נסו למצוא שכן/שכנה שיוכלו לבוא להוציא אותו, לשחק איתו ולהאכיל אתו.
  בהצלחה,
  אלון

 12. אביטל

  היי
  יש לנו גורה בת חודשיים הרגלנו אותה להישאר לבד לאט לאט ועכשיו היא נשארת 4 וחצי שעות עד שבא דוגווקר להיות איתה 40 דקות ( הוא איתה בבית כי היא עוד לא יכולה לצאת החוצה) ואז נשארת עוד 4 וחצי שעות לבד…בימים האחרונים היא נראת ממש עצבנית ולא רגועה, אוכלת את הפד שלה ונושכת מלא. מה אפשר לעשות?

 13. אלון גלעד

  אביטל,
  דבר ראשון שכדאי לבדוק – בעיה רפואית/פיזיולוגית.עוד: שינויים בסדר היום/אוכל. במידה והכל טוב – נראה שהיא צריכה יותר פעילות פיזית/מנטלית.
  בהצלחה,
  אלון

 14. היי הגור שלי בן חודשיים וחצי
  אני ובן זוגי גרים לבד בבית , הבאנו את הגור לפני שלושה ימים הוא לא בוכה בכלל הוא מאוד מראה אהבה , עכשיו אני ובן זוגי התחלנו לעשות משמרות ערב ובוקר בעבודה כדי שהגור לא יהיה הרבה זמן לבד כי אנחנו לא נדע עם הוא בוכה
  השאלה שלי כמה זמן אפשר להשאיר גור בבית? ואחרי כמה זמן אפשר להשאיר אותו 8 שעות

 15. אלון גלעד

  חלי,
  תלוי מאוד בגיל הגור ואיך אתם מרגילים אותו. תירגול הפרידה הראשון הוא בלילה, כמובן בהדרגה ורק שהוא מוכן. הוא יוכל להישאר לבד 8 שעות רק שיתבגר בגיל 8-12 חודשים, תלוי מאוד בגור עצמו.
  בהצלחה,
  אלון

 16. הילה דיין

  הגור שלי בן חודש והוא כל הזמן בוכה מה יקרה אם אשאיר אותו לבד גם שהוא ישן הוא בוכה ושהוא אוכל

 17. אלון גלעד

  גיל חודש זה מאוד צעיר. לא רצוי להפריד גור מאימו בגיל פחות מ 6 שבועות. ממליץ לקחת לוטרינר. גור לא אמור לבכות כל הזמן.

 18. היי לפני 4 ימים הבאתי גור כלבים בן חודשיים עוד מעט לא מחוסן
  ונסיתי להשאיר אותו לבד בבית לאיזה חצי שעה והוא הזיז את כל הגדר גורים שלו איתו לאן שהוא הלך ואני לא יודע מה לעשות כשאני אלך לבית ספר
  אשמח לעזרה אורי.

 19. אלון גלעד

  אורי,
  הרגלת גור להישאר לבד דורשת זמן והדרגתיות. הבעייה אינה הזזת הגדר אלא להבין מה הסיבה ולטפל בה. יש להניח שהוא לחוץ מהישארות לבד אבל קשה לדעת בלי להכיר את המקרה יותר לעומק. ממליץ ךהיעזר במאלף/מאלפת שיגיעו אליכם הביתה יאבחנו את המצב וידריכו אתכם מה לעשות בהתאם לסביבה והגור. אשמח להמליץ בפרטי על מאלפים באזור מגוריכם.
  בהצלחה,
  אלון

 20. היי
  יש לי גור בן 3 חודשים שאוכל כל דבר בבית אז הוא נמצא במרפסת כשאני הולכת לבית הספר וכשאני חוזרת מוציאים אותו
  כשאני הולכת הוא בוכה
  כדאי להשאיר אותו שם כשאני לא בבית?

 21. אלון גלעד

  ליאל,
  צריך לברר מה הסיבה שבגינה הוא מכרסם כל דבר. יכול להיות מקושי/לחץ כשהוא לבד/שיעמום/חוסר אפשרויות כירסום "לגיטימיות" ועוד. סביר שהבכי בגלל הקושי בפרידה. אני ממליץ להיעזר במאלף/מאלפת שיבואו אליכם הביתה יבצעו איבחון כמו שצריך ויתנו לכם מתכון מותאם לגור ולכם. אשמח להמךליץ בפרטי על מאלפים באזור מגוריכם.
  בהצלחה,
  אלון

 22. היי יש לי פודל טוי בן חודשיים אפשר להשאיר אותו לבד בבית?

 23. אלון גלעד

  עדי, הרגלה שדל גור להישאר לבד הוא תהתליך הדרגתי. השלב הראשון בדרך כלל הוא בלילה כשמרגילים את הגור לא לישון לידינו אלא במקום אחר. בהמשך אפשר להתחיל להשאיר את הגור לבד גם במשך היום אבל גור כל כך צעיר לא יכול להישאר לבד הרבה שעות. מה שחשוב שכשנשאר לבד הוא לא נכנס ללחץ. רצוי להיעזר בבמאלף/ מאלפת להדרכה אישית.
  בהצלחה,
  אלון

השאר תגובה

Scroll to Top