9 תגובות

 1. אלון גלעד
  יוני 10, 2014

  עומר,
  לגבי השילשול והקיא – דבר ראשון הייתי שולל בעיה רפואית (וירוס, קילקול קיבה).
  עצות שיעזרו לגור להיפרד:
  1. טיול ארוך והוצאת אנרגיה בטיול הבוקר כולל משחק ודברים שהוא אוהב.
  2. להשאיר לו דברים כיפיים שיעזרו שיהיו לו כייף וגפ יעזרו לו להעביר את הזמן (למרות שרוב הזמן הוא יישן). דוגמאות: צעצועי אוכל, קונג, עצם וכו'.
  3. לא לעשות עיניין שאת עוזבת או חוזרת.
  4. לתרגל הרבה פעמים פרידות וחזרות לזמנים הולכים וגדלים. חשוב לתת אסוציאציות חיוביות בפרידה, שוב על ידי השארת משהו כיפי.
  5. את יכולה להשאיר רדיו/טלויזיה זה גם יכול לעזור.
  רוב הכלבים לא אוהבים להישאר לבד אבל עם הזמן מתרגלים במיוחד עם דואגים הם מוציאים מספיק אנרגיה (פיזית ומנטלית) ומשאירים להם דברים כיפיים. במידה ואת לא רואה שיפור תוך כמה ימים או החמרה – ממליץ להזמין איש מקצוע שיעזור וידריך בהתאם לאופי הגור והסביבה הספציפית.
  בהצלחה,
  אלון

  הגב

  • Yarin
   אוגוסט 19, 2017

   היי יש לי גור פומריאן בן 7 שבועות עדיין ואני מפחד בזמן שהיה בבית הספר הוא יהיה בחרדת נטישה הבעיה שעדיין אסור לו דשא וחול רק ב28.8 הוא אוכל דשא וחול ואני חושש שבזמן כזה הוא לא אצליח להתרגל לדבר הזה שהוריד בעבודה ואני ואחי בלימודים מה לעשות

   הגב

   • אלון גלעד
    אוגוסט 19, 2017

    ירין,
    אין קשר בין המגבלות שחלות עליו כיון שלא מחוסן לבין בניית היכולת שלו להישאר לבד בבית. את היכולת הזו יש לבנות בהדרגה. בדרך כלל זה מתחילים בהרגלה הדרגתית לישון בלילה לבד. תחילה במיטה שלו לידנו ובהדרגה להרחיק. בהמשך השארה שלו לבד כשאנו נעלמים בתוך הבית (בחדר אחר עם דלת סגורה) ובהמשך השארה שלו לגמרי לבד בבית. תחילה לזמן קצר ובהדרגה מגדילים את הזמן. כמובן שחובה חשיפה טובה לעולם מסביב על מנת לבנות לו את הביטחון.
    בהצלחה,
    אלון

    הגב

 2. נועה
  מאי 7, 2017

  שלום יש לי גורת קנה קורסו בת שישה שבועות
  היא עדין לא מאולפת לצרכים אלא עושה על סמרטוטים ולא עברה חיסונים עדיין.
  בכל פעם שאנחנו מתרחקים ממנה (הולכים לחדר אחר ומשאירים אותה לבד) היא מייללת ובוכה
  ניסינו להרגיל אותה לכלוב אילוף מכיוון שלא תמיד יש מישהו בבית והיא יכולה ליילת 4 שעות ללא הפסקה עד שנוציא אותה ולא נרגעת
  בלילות ניסינו להרדים אותה ולהכניס לכלוב אבל לאחר כמה שעות היא התעוררה והעירה את כולנו
  ונאלצנו לישון לידה
  מה אפשר לעשות?
  האם להתחיל אילוף גורים?

  הגב

  • אלון גלעד
   מאי 7, 2017

   נועה,
   כפי שכתבתי לעומר, קשה לה להשאר לבד כי רק נפרדה מהאמא שלה. הבעיה אינה הכלוב כי זה שהיא נשארת לבד. ההרגלה להישאר לבד הוא תהליך הדרגתי ולכן סדרו לה תחילה מקום ליד המיטה שלכם ובהדרגה תתחילו להרחיק בהתאם למידת הרוגע שלה. ממליץ לכם להזמין איש מקצוע שידריך אתכם בביתכם על איך לחנך אותה שתיגדל להיות גורה בריאה נפשית ונעימה.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 3. נועה מושקוביץ
  פברואר 17, 2018

  יש לי גור כלבים בן חודש וחצי והוא לא מפסיק ליבכות בלילה עד שמשחקים איתו אותו דבר כשאני צריכה לךכת לבית הספר מה ךעשות כדי שהוא לא יבכה. הכלב אצלי שלושה ימים

  הגב

  • אלון גלעד
   פברואר 17, 2018

   נועה,
   הבעיה היא שהוא פוחד להיות לבד. רגיל לאמא והאחים. ממליץ לסדר לו מקום לישון לידכם בימים הראשונים ובהדרגה להרחיק אותו אחרי שצובר ביטחון. אותו דבר כשאת צריכה ללכת לבית הספר – קשה לו.
   תוציאו לו הרבה אנרגיה ותשחקי איתו לפני שאת הולכת ותשאירי לו צעצועי התעסקות כמו הפתעות עם דברים טעימים כמו קונג/עצמות וכו'.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 4. קורל
  מרץ 4, 2019

  היי אלון, יש לי גור בן חודש וחצי בבית כמעט שבוע… בעיקרון אני עובדת מהבית אז הוא מבלה איתי את רוב היום, וכשהוא נרדם אני מעבירה אותו לכלוב והוא בוכב רק כשיש לו צרכים.
  הבעיה שלנו היא יום שני כשאני יוצאת ללימודים בשעה 9:00 וחוזרת ב17:00.
  היום ניסיתי להשאיר אותו בכלוב שלו עם אוכל ומים משחקים ופד ואבא שלי הגיע במקרה הביתה ואמר שהוא שמע אותו צורח עוד לפני שנכנס הביתה.
  מה עליי לעשות כדי להרגיל אותו ליום אחד בשבוע שבאמת אין אף אחד?

  אשמח לקבל סיוע בנושא כי הלב נקרע!

  הגב

  • אלון גלעד
   מרץ 4, 2019

   קורל,
   הרגלת הגור להישאר לבד צריכה להיעשות בהדרגה. להתחיל כשאת בבית. ממליץ לך לא להעביר אותו לכלוב כשהוא נרדם אלא להרגיל אותו להירדם שם ולשהות שם מרצונו על ידי חיזוק בחטיפים ואוכל באופן כללי בתוך הכלוב. תתחילי כשאת קרובה לכלוב ובהדרגה תתחילי להתרחק ולהעלות את הזמן. הוא צריך להגיע למצב שירגיש נוח ללכת לכלוב כשהוא רוצה לישון וגם לא ירגיש לחוץ כהוא לא בקשר עין איתך. השלב הבא לצאת מהבית לזמן קצר ולהעלות בהדרגה. התהליך דורש סבלנות. קצב ההתקדמות נקבע על ידי הגור (תרגישי שהוא מוכן) ולא להגיע למצב שהוא ממש לחוץ. לגבי יום שני – זה זמן ארוך מידי להשאיר אותו לבד. מיצאי מישהו שיבוא כל כמה שעות להוציא אותו, לשחק איתו. ממליץ מאוד להיעזר במאלף/מאלפת להדרכה יותר מפורטת וספציפית יותר למקרה.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חזור להתחלה
אתר מותאם לנייד אתר האינטרנט