גורה תוקפנית

שלום אלון!

יש לי גורת כנעני מעורבת עם האסקי סיבירי ובורדר קולי בת כ-5.5 חוד'. היא אצלי כבר 4 חודשים. התחלנו איתה אילוף כבר בגיל חודשיים וחצי, כי סבלנו מבעיות משמעת. היא בעלת קליטה ממש מהירה והיא ממש מבצעת יפה את רוב הפקודות של האילוף.
לפני חודש קנינו לה עצמות לעיסה ובכל פעם שהתקרבתי אליה היא נהמה עלי ותקפה אותי מיד אחרי (לא נתנה לי אפילו הזדמנות להגיב ולהתרחק). חטפתי נשיכות חמורות בידיים.
המאלפת אמרה לגשת אליה תמיד עם חטיף כשאני מתקרבת אליה וגם לקחת לה את כל הצעצועים. עשיתי את זה אבל הכלבה פשוט יצאה מדעתה משעמום אז החזרתי לה שניים. היא נרגעה קצת ליומיים אבל אחרי זה התוקפנות חזרה ועכשיו בכל פעם שאני הולכת ליד אחד מהצעצועים שלה היא רצה אליו כאילו שהיא פוחדת שאני אקח לה אותו. היא תוקפת אותי בתדירות מאוד גבוהה והרבה פעמים גם בלי אזהרה כשניגשים ללטף אותה. עכשיו היא תוקפת אותי גם כשאני ניגשת אליה עם חטיף.
אני מרגישה שהעצות של המאלפת לא פותרות את הבעיה ואני ממש מתוסכלת ואפילו קצת מפחדת ממנה. זה מרגיש כאילו הכלבה שונאת אותי ואני לא מבינה למה, כי אני תמיד כ"כ מפנקת אותה ומתייחסת אליה מאוד יפה.
מה אני יכולה לעשות?
יש לציין שעם זרים ועם כלבים אחרים היא ממש מתוקה ומקסימה וחברותית, אבל בבית ההתנהגות שלה ממש לא נעימה.
תודה,
מעיין

 

1 מחשבה על “גורה תוקפנית”

  1. אלון גלעד

    מעיין,
    חייבת לטפל בזה ולא להזניח כי זה רק יחמיר. אני ממליץ ליצור קשר אם מאלף/מאלפת. האם ניסת לפנות למאלפת שעבדת איתה ? במידה ואת לא מעונינת לפנות אליה – פני למישהו אחר. אם תירצי, שילחי לי בפרטי את מקום מגוריך ואשמח להמליץ לך על מאלף/מאלפת.
    בהצלחה,
    אלון

השאר תגובה

Scroll to Top