גורה שהחלה לגלות בעיות תוקפנות

אהלן אלון,
אני וחברה שלי אימצנו כלבה מכפר ערבי ( בית ג'אן), לפני כ5 חודשים.. הגורה מסוג פרנאי הייתה באותה תקופה בת 7 שבועות..
היא הייתה מאוד מוזנחת שראינו אותה לראשונה..
אנחנו גרים בצפון הארץ בקיבוץ כפר סאלד הכלבה כל הזמן משוחררת ויש לנו עוד כלב מסוג האסקי סיבירי בן 3 וחתול בן שנה..
במהלך כל התקופה לא שמנו לב לבעיית התנהגות, במיוחד לא לתוקפנות..וחשוב לציין שחשפנו אותה בהדרגה להמון גירויים, כלבים חברים נחלים וטיולים רבים..
בתקופה האחרונה, בערך בחודש האחרון, כאשר הייתי עם הגורה במרכז הארץ בחוף פלמחים, שמתי לב להתנגות פחדנית וחסרת ביטחון מצב הגורה, ועם זאת גם תוקפנות, גם כלפי ילד קטן, וגם יום לאחר מכן בחוף אחר אותה תוקפנות אשר נובעת מפחד כלפי אנשים וכלבים זרים אחרים, חשוב לי לציין שהאירועים האלו קרו בלילה..
אירוע נוסף קרה היום שוב בחוף ים, הפעם בצפון הארץ שאני וחברתי ישנו, התעוררנו מנביחות של הכלבה (בל), בעודה רצה מזהה פחד אצל אדם שנכנס לסביבת השינה שלנו, תקפה ופצעה אותו קלות ברגל.. אנחנו מגנים את ההתנהגות הזו כל פעם אשר אנו מזהים אותה.. אך בל עדיין עקשנית להגן על הטריטוריה שלה ועלינו כניראה.. אשמח לעצות ועזרה, תודה רבה ויום טוב ,

גיא

1 מחשבה על “גורה שהחלה לגלות בעיות תוקפנות”

  1. אלון גלעד

    גיא,

    כלב פחדן בדרך כלל תוקף רק במקרה שהוא מרגיש מאוים ושאין לו דרך מילוט. עפ"י התיאור שלך (לפחות במקרה האחרון) זה נראה יותר כתוקפנות של שמירה מפני "פולש זר" לטריטוריה. היא לקחה "אחריות" על השמירה על הטריטוריה. במידה וגילויי התוקפנות הן רק במקומות חדשים אותם היא לא מכירה ולא מרגישה בהם בטוח ובשאר המקרים (בבית/בקיבוץ) אין כאלו בעיות כאלו והיא שמחה וידידותית, הייתי פשוט מונע מצבים כאלו על ידי שימוש ברצועה. כמו כן, כשאתם מגיעים למקום חדש – תנו לה להכיר היטב את המקום ולפגוש כמה שיותר אנשים. חשוב שהמפגש עם האנשים יהיה חיובי מבחינתה תוך עידוד שלכם. כשמישהו מתקרב ל"טריטוריה" שלכם תנסו להלהיב אותה לכיוון חיובי, תוך שימוש באינטונציה מתלהבת ואפשר לקשר מפגשים כאלו למזון, משחק או משהו שהיא מאוד אוהבת. השינוי בהתנהגות יכול להיות גם קשור לתחילת ההתבגרות המינית. במידה והמקרים חוזרים הייתי ממליץ לכם מאוד להיעזר באיש מקצוע שיעזור לכם.

    בהצלחה,

    אלון

השאר תגובה

Scroll to Top