גורה שבורחת

היי
יש לי גורת כלבים בגיל כמעט ארבעה חודשים ואמצתי אותה בגיל חודש וחצי בהתחלה היא הייתה בבית אבל היה לי קשה כל הזמן לנקות את הצרכים שלה אז העברתי אותה החוצה. יש לי חצר מאוד גדולה וגידרתי לה חצי מהחצר שיהיה השטח שלה אבל היא כל הזמן ברחה משם למרות שהיו לה שם תנאים טובים. אחר כך היא הייתה משוחררת סתם בגינה והיא לא ברחה ולא קרה כלום עד יום העצמאות שהיו זיקוקים, היא נבהלה וברחה ומאז היא כאילו גילתה שיש לה את האפשרות לברוח ומאז היא בורחת. לא רחוק מדיי רק ברחוב שלנו אבל זה מלחיץ אותי שיקרה לה משהו אז קשרתי אותה עם רצועה בהתחלה רצועה קצרה של טיולים אבל זה ממש ממש העציב אותי לראות אותה קשורה ככה אז קניתי לה רצועה ממש ממש ארוכה והיא קרעה אותה אז היא חזרה להיות קשורה ברצועה של הטיולים ואני ממש מרחמת עליה ואני מפחדת לשחרר אותה כי אני מפחדת שהיא תברח אז אם יש פיתרון לזה שהיא תפסיק לברוח אני אשמח לשמוע…
תודה מראש
גלי

1 מחשבה על “גורה שבורחת”

 1. אלון גלעד

  גלי,
  כמה נקודות:
  1) המלצה ראשונה – לספק לה מספיק הזדמנות להוצאת אנרגיה פיזית ומנטלית. זה כולל מינימום שני טיולים גדולים + (אם יש אפשרות) משחק עם כלבים אחרים + משחקים.
  2) ממליץ להחזיר אותה הביתה ולפתור את בעיית הצרכים. ההמלצה שלי תמיד היא שכלב יגור בתוך הבית ולא בחוץ. יש לכך הרבה סיבות: הרגשת ביטחון, פחות גרויים, תנאים יותר טובים וחוסר בידוד חברתי.
  3) מניעה – תחסמו את המקום ממנו היא בורחת. בכל מקרה במידה ואת מתעקשת שהיא תשהה בחוץ עדיף תיחום מאשר קשירה. התיחום לא חייב להיות גדול אבל חייבים לדאוג לתנאים: צל ומקום כמה שיותר שקט.

  תשקלי גם ביקור של איש מקצוע שיראה אתכם, את הגורה ואת הסביבה ויוכל לייעץ לך בצורה יותר מקצועית.

  בהצלחה,

  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top