גורה תוקפנית

אלון שלום,
אמצנו גורת ג׳ק ראסל עם פינצ׳ר בת שלושה חודשים לפני כחודש. היא אוהבת ילדים מחונכת לצרכים ולומדת מהר.
היא מסתדרת עם הכלבה השנייה שלנו אבל כל כלב אחר היא ישר רצה אליו ומתחילה לנשוך אותו באיזור הפה והחזה.. ניסינו להפגיש אותה עם הרבה כלבים וזה לא הלך היא כל הזמן רצה ותוקפת.. אמרו לנו שהיא תחקה את הכלבה הבוגרת אבל זה לא נכון הי לא מחכה אותה כי הכלבה השנייה שלנו מאוד אוהבת כלבים.
מה אפשר לעשות בנוגע לתוקפנות?

תודה גלי

3 מחשבות על “גורה תוקפנית”

 1. גילי,
  היא צעירה ולכן הייתי מפגיש אותה הרבה עם כלבים אחרים בעיקר גורים. נראה שהתקשורת הכלבית שלה לא משהו והיא צריכה ללמוד לתקשר. כדאי שהמפגשים יהיו במקום ניטראלי (פארק/גינת כלבים) וללא רצועה לכלבים. לחפש כלבים/גורים ידידותיים ולא להתערב. היא כרגע בגיל קריטי מבחינת החשיפה ולכן המפגשים חשובים מאוד. במידה ואת לא מרגישה שיש התקדמות אל תחכי ותיפני לאיש מקצוע שיראה את הגורה וימליץ בהתאם למה שהוא רואה.
  בהצלחה,

  אלון

 2. אלון שלום,
  הפגשנו אותה עם גורים וכלבים אך המצב רק מדרדר.. היא התחילה לנשוך גם את הילד (בן 6) ! אני כבר לא יודעת מה לעשות היא כבר לא מקשיבה, הורסת את הכריות ועולה על הספות וחושבת שמה שהיא רוצה היא תקבל, התייעצתי עם כמה וכמה מאלפים וכולם אמרו לי שהם צריכים לראות את הכלבה אך אין ברשותי כסף לשלם להם.. בבקשה תעזור לי!

 3. אלון גלעד

  גלי,
  את צריכה עזרה. ממליץ לך לקבוע פגישה עם מאלפ/ ת לצורך איבחון והדרכה ראשונית. מטרת פגישה כזו היא להסביר לכם את התנהגות הגור ואיך עליכם להתנהג ולהתנהל על מנת לשנות את ההתנהגות וללמד התנהגות חלופית. רק לאחר פגישה כז תוגלי לדעת האם צריך שחעורים נוספים ומה תהיה העלות. גור זה לא צעצוע ולגדל אותו עולה כסף. אני מניח שבמידה והוא יהיה חולה תלכי לוטרינר, אותו דבר בדיוק במידה ויש לו בעיות התנהגות. כמו וטרינר גם מאלף לא יעבוד בחינם. אגב, מנסיוני ייתכן והוא "נורמלי" לחלוטין ופשוט חסר לכם ידע והדרכה כיצד להתנהל ולגדל אותו על מנת להפסיק את ההתנהגויות הלא רצויות.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top