143 תגובות

 1. קרן
  יוני 5, 2011

  יש לי כלב שיצו בן שנתיים והגור(לברדור מעורב בגולדן)כל הזמן קופץ עליו ונושך את האוזן שלו או את הפרווה של השיצו ואז השיצו מתעצבן נובח ומגרגר .מה עושים כדי להפסיק עם זה?
  מאוד חשוב לי שהם יהיו חברים והשיצו כבר מפחד ממנו.
  נ.ב יש לי בית פרטי השיצו בתוך הבית והלברדור בחוץ שאני יוצאת והגור בהשגחתי אני משחררת אותו ומוציאה גם את השיצו שיהיו ביחד ויתרגלו אחד לשני

  הגב

  • אלון גלעד
   יוני 5, 2011

   קרן,

   על פי תאורך הגור רוצה לשחק אך כנראה שהשיצו לא כל כך מעונין בכך. בד"כ כלב בוגר שאינו מעונין לשחק יראה זאת לגור ויעצור את המשחק ברגע שירצה. על פי מה שאת מתארת אכן הכלב הבוגר מראה את אי שביעות רצונו (ע"י נביחות וגירגור). ההמלצה הראשונה – לא להתערב ולראות אם העינינים יסתדרו מעליהם. לא תוכלי להכריח את השיצו לשחק עם הגור במידה והוא לא רוצה בכך אך לפחות הגור יפסיק להציק לשיצו לאור תגובותיו. נסי ככול יכולתך שהמפגשים ביניהם יהיו חוויה טובה לשניהם:
   – נסי לשחק איתם במשחק כגון זריקת חפץ והבאתו או משחק כלשהו ששניהם נהנים ממנו
   – קחי אותם לטיולים בשטחים פתוחים (מחוץ לבית)
   באופן כללי לא הייתי משאיר את הגור מחוץ לבית כיון שהמשמעות היא שהוא נמצא בבידוד חברתי. כלבים הם יצורים חברתיים ותמיד ירצו לגור עם כל הלהקה (המשפחה). ההפרדה הזאת גם לא תעשה טוב ליחסים בין הכלבים שיתרגלו כל אחד לטריטוריה אחרת.

   אשמח לענות על כל שאלה,

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 2. אורי
  יולי 4, 2011

  יש במאמר שגיאת כתיב
  כותבים תשומת לב ולא צומת לב

  הגב

  • אלון גלעד
   יולי 4, 2011

   מקווה שהמאמר עזר ותודה שהארת את תשומת ליבי לשגיאת הכתיב (תוקנה)

   אלון

   הגב

 3. יסמין
  יולי 12, 2011

  הגור מטפס על המיטות והספות בבית איך אני מלמדת אותו שאסור לעלות

  הגב

  • אלון גלעד
   יולי 12, 2011

   תחברי לו רצועה נשרכת לקולר וכל פעם שהוא מתכונן לעלות תגידי "לא" בקול אסרטיבי ותתני משיכה חדה (אך לא חזקה). כמו כן תקראי לו אלייך וברגע שהוא מגיע ומתישב – תני לו צ'ופר קטן ותשבחי אותו.
   במידה ואתם לא נמצאים – תתחמו אותו כך שלא יוכל להגיע לספות (בעזרת גדר גינה או גורים).
   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 4. חי
  אוגוסט 19, 2011

  הכלב שלי רק נושך אותנו ואחותי רצה איתו שהוא ינשך אותה ברגליים אמא שלי מביאה לו מכות בפה כי הוא נושך חזק , זה סוג רוטווילר

  הכלב קצת נידפק אני לא יודע מה יש לו חיסנו אותו היום והוא רץ רץ בום ניתקע בשולחן קיבל מכה בראש והוא רץ בחדר שלי ניתקע בקיר יש לו פאק רציני , אני ישמח אם תוכל להגיע אלינו ולראות איך הכלב .

  הגב

 5. ליאב
  אוגוסט 21, 2011

  באמת זה עוזר,

  תודה

  הגב

 6. פז
  נובמבר 6, 2011

  יש לי גורת רועה גרמני כבת 8 שבועות היא לא מפסיקה לנשוך את הידיים הרגליים והבגדים היא אינה מפסיקה לנשוך גם שמראים סימנים של כאב אני כבר די עובדת עצות מה לעשות בנוגע אליה כי יש לה משחקי נשיכה אך נראה שאותנו היא אוהבת לנשוך הרבה יותר לפעמיים כשאני מזיזה אותה ממני כי זה כואב היא מתחילה לנבוך והיא קצת מראה סימני תקיפה מה אני יכולה לעשות כדי להפסיק את ההתנהגות הזאת כבר עכשיו שהיא עוד קטנה?

  הגב

  • אלון גלעד
   נובמבר 7, 2011

   פז,
   אני מניח שקראת את המאמר וניסית לנהוג על פי מה שכתוב ובכל זאת את לא מסתדרת. במקרה כזה הייתי ממליץ לך להזמין לביתך מאלף מקצועי שיראה את הגורה ואתכם וייתן לכם הדרכה אחד על אחד.
   אכן את צודקת וכדאי לנתב את ההתנהגות שלה על ידי חינוך נכון כבר עתה כשהיא קטנה.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 7. אופיר
  דצמבר 31, 2011

  יש לי גורת פומרניין בת 8 שבועות והיא מרבה לנשוך חפצים כגון נעליים בגדים וחפצים שונים.
  יש לציין כי קניתי לה משחקי נשיכה.
  ובכל זאת אני משתמש בדוגמאות שהבאתה ואני צועק לה "איי" אך זה בכלל לא עוזר ולא מפריע לה.
  מה הייתה מציע לי לעשות?

  הגב

  • אלון גלעד
   דצמבר 31, 2011

   אופיר,
   "איי" צועקים רק אם היא נושכת אתכם ולא לגבי חפצים. לגבי חפצים: צריך מצד אחד להבהיר לה שאסור לנשוך דברים מסוימים ומצד שני לעודד אותה לנשוך ולשחק במשחקים. תחברו לה רצועה נשרכת (לא קפיצית) ושתסתובב עימה בבית. כל פעם שהיא נושכת דבר מה שאסור לה תאמרו "לא" ותתנו משיכה קלה אך חדה ברצועה (ומיד להרפות). ברגע שהיא מרפה תחזקו אותה "כלבה טובה" ותתנו לה את אחד המשחקים שלה. אם תהיו מאוד קונסיסטנטים היא תבין וזה יפסק. דבר נוסף ברגע שאתם רואים שהיא מחפשת דבר מה לשחק בו – תמשכו אותה עם הצעצועים שלה ותנתבו את המשחק לצעצועים. חשוב שהצעצועים יהיו ייחודיים, לדוגמא לא לתת לה נעל או גרב ישנה כמשחק כי היא לא תבדיל בין מה מותר ומה אסור.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 8. אופיר
  ינואר 2, 2012

  תודה על העזרה
  הייתי רוצה לדעת מהו הגיל המתאים לאילוף?
  (פומרניין בת 8 שבועות 8)

  הגב

  • אלון גלעד
   ינואר 4, 2012

   אופיר,

   נפריד אתה האילוף ל 2: לימוד משמעת (פקודות) וכללי התנהגות בבית (חינוך). משמעת – מגיל חודשייים , חינוך – מיד עם הגיעו של הגור הביתה נתחיל ללמד אותו מה כן ומה לא. יש להתחשב בגיל הכלב ולא נדרוש ממנו להתאפק 8 שעות בגיל צעיר. ראה מאמרים נוספים בנושא באתר.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 9. אהרון
  ינואר 11, 2012

  יש לי גורה מסוג האסקי סיבירי בת 4 – 5 שבועות והיא נושכת כל מה שזז וזה כולל את הידיים והרגליים וגם את הפנים שאני צועק איי! כמו שכתבת במאמר היא לא מתייחסת אליי ומנסה לנשוך שוב וגם יש לי עוד שאלה היא עדיין לא קיבלה חיסונים אני יכול להוציא אותה החוצה ולתת לה להתקרב לכלבים אחרים ולהריח אותם

  תודה רבה

  הגב

  • אלון גלעד
   ינואר 11, 2012

   אהרון,
   לצעוק איי זה לא מספיק – תקרא בעיון את כל ההמלצות ותנסה לבצע. לגבי פגישות עם כלבים אחרים – במידה והם מחוסנים אין בעיה. בכל מקרה לא לשחרר אותה ללא השגחה במיוחד שלא תריח/תאכל קקי של כלבים אחרים.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 10. אלינור
  מרץ 1, 2012

  יש לי גור בן 4 חודשיים, הוא אוהב לשחק ולנשוך דברים, בהתחלה הוא לא היה גורם נזק אבל עכשיו התחיל לקרוע דברים, יש לו צעצועים אבל לפעמים הוא אוהב לנשוך דברים אחרים וחיוניים לנו…
  איך אני מוציאה לו את ההרגל הזה, אנחנו אומרים לו אסור מוציאים לו את מה שהוא טופס ומביאים לו את הצעצוע שלו במקום, אבל מה קורה כשאנחנו לא בבית?? זה בעייתי.

  כמו כן לאחרונה הוא התחיל לנבוח ללא סיבה, סתם, גם שאנחנו אומרים לו להפסיק הוא לא מפסיק פשוט יושב ונובח, איך אפשר למנוע את זה.

  בסה"כ הוא כלב טוב אבל הוא מתחיל להתנהג כמו גור. 🙂

  הגב

  • אלון גלעד
   מרץ 1, 2012

   אלינור,
   אני ממליץ לחבר לגור רצועה (רצועה רגילה, לא אלה עם הקפיץ) כשהוא מסתובב בבית, שתהיה נשרכת אחריו. במקרה שהוא עושה משהו שאסור – נותנים משיכה אסרטיבית (חדה אך לא חזקה מדי ומיד מרפים) בצירוף המלא "לא". זה יעיל מכמה סיבות: הרצועה מאפשרת לנו לאכוף את האיסור, מלמד את הפקודה "לא", לא נותן לו את צומת הלב של מגע ישיר איתנו אותו הוא רוצה. בזמן שאתם לא בבית האפשרות היחידה היא תיחום זמני עד שהוא ילמד להתנהג בבית כפי שמצופה ממנו.
   לגבי הנביחות – יש סיבות רבות לכך שכלב נובח. במקרה שלכם זה נראה שהוא רוצה משהו או צומת לב שלכם. הטקטיקה הכי טובה זה להתעלם. כל תגובה שלכם (גם אם היא שלילית מבחינתכם) תיתן לו חיזוק על ההתנהגות וזה יימשך.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 11. אלינור
  מרץ 1, 2012

  לגבי העצם בקר, צריך לבשל אותה לפני?

  הגב

  • אלון גלעד
   מרץ 1, 2012

   אין צורך לבשל – לתת קפוא מהפריזר אבל חשוב לקנות ממקום אמין. יש אחוז קטן של כלבים שרגישים למח העצם וזה גורם להם לשלשל. אחרי הפעם הראשונה תדעו. במקרה כזה תנו את החלקים ללא מח העצם (החלק העגול בקצה, ה"עילי"). מרבית הכלבים והגורים מתים על זה ומאוד נהנים להתעסק עם זה.
   תהנו,
   אלון

   הגב

 12. אלינור
  מרץ 1, 2012

  תודה רבה על התשובה המהירה…

  אתה חושב שלשים אותו במקלחת זה התעללות??
  בחדרים הוא אוכל את המיטות בסלון הוא קורע את הכריות

  והמרפסת למרות שהיא סגורה די קר שם, היא גדולה ומרווחת יותר מהמקלחת אבל היא קרה…

  אנחנו בהתלבטות…

  הגב

  • אלון גלעד
   מרץ 2, 2012

   אלינור,
   לא מומלץ לתחם בחדר אלא בתא הטסה או גדר גורים שאותם שמים בסלון או באיזור המגורים. היתרון הוא שזה מתחם אבל לא מבודד.
   אלון

   הגב

 13. אלינור
  מרץ 27, 2012

  גור בן 5 חודשים
  אוכל כל מה שזז ככל שמונעים ממנו לאכול משהו מסויים הוא מוצא אלטרנטיבה אחרת.
  היום הוא קורע את העיתונים שלו ואתמול התחיל לאכול את הקיר.
  יש לו צעצועים כל הזמן לידו כמובן בגיוון אבל זה לא עוזר מה ניתן לעשות?

  הגב

  • אלון גלעד
   מרץ 27, 2012

   אלינור,
   צריך לנסות להבין את הסיבה להתנהגות. זה יכול להיות משיעמום, מחרדה או מסיבה אחרת. כיון שאני רואה שכבר שאלת לגבי הגור ועבר חודש וכנראה הדברים אינם מסתדרים הייתי ממליץ לך להיעזר במאלף מקצועי שיגיע אליך הביתה ויבצע איבחון. ייתכן ויוכל להדריך אותך אחד על אחד מה לעשות וייתכן גם שימליץ על אילוף/טיפול כלשהו. בכל מקרה ממש לא כדאי לחכות כי ככל שהזמן עובר הוא מסגל לעצמו דפוסי התנהגות שמשתרשים.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 14. רינת
  מרץ 27, 2012

  שלום אלון,
  יש לי גורה בת בערך 2-3 חודשים רוטווילר מעורב מצאנו אותה ברחוב אחרי שעברה התעללות. היא כבר מרגישה בבית והיא כל הזמן נושכת לאחרונה אף התחילה לנשוך די חזק מה שגורם לי מאוד לחשוש מה יהיה כשתהייה גדולה. אני מנסה את השיטה שלך אבל זה לא עוזר ממש, אני מנסה גם לכעוס ולהעיף אותה וזה רק מהלהיב אותה אני גם סוגרת אותה בחדר והיא מתחילה ממש לבכות וליילל. יכול להיות שיש בעיה התנהגותית לאור העובדה שלא גדלה עם האמא וגורים אחרים? מה לעשות?
  אתה עובד גם באזור הצפון??

  הגב

  • אלון גלעד
   מרץ 28, 2012

   רינת,
   ייתכן וההתנהגות אינה חריגה אבל כיון שאת לא מסתדרת הייתי ממליץ לך להזמין מאלף לביתך לצורך איבחון והדרכה. לא כדאי לך לחכות במיוחד כשהמדובר בגזע גדול. בכל מקרה לא מומלץ לסגור אותה בחדר במיוחד לא כענישה. בקיצור – הזמיני איש מקצוע. אני לא עובד בצפון.
   שיהיה בהצלחה,

   אלון

   הגב

 15. רגדי גאנם
  אפריל 18, 2012

  הכלב שלי בן חודש וחצי והוא לא עושה מה שאני אומר לו כמו רגלי או שב או עזוב את הכדור או תן לי את הכדור מה אפשר לעשות ?
  עד מתי מותר לתת לו חלב ?
  מתי אפשר לתת לו בשר ?
  האם הקור מפריע לגור ?
  האם השמש והחום מפרעים לגור ?
  לידיעה יש לי כלב רועה גרמני מעורב ואשמח מאוד אם תעזור לי תודה רבה מראש והמון תודה

  הגב

  • אלון גלעד
   אפריל 19, 2012

   רגדי,
   תשובות:
   1) גור בן חודש וחצי לא אמור להיות ממושמע. בגיל הזה חשוב לעבוד על חינוך להתנהגות נכונה וחשיפה לעולם. למרות גילו הצעיר של הגור אפשר להתחיל ללמד אותו אך חשוב לעשות זאת בצורה נכונה תוך מתן חיזוקים מתאימים. ממליץ לך להיעזר במישהו מקצועי שידריך אותך הן לגבי החינוך ואהן לגבי לימוד פקודות.

   2) לא לתת לו חלב אלא רק מזון יבש לגורים.

   3) לא מומלץ לתת בשר אלא להרגיל אותו למזון יבש.

   4) לגור צעיר קשה יותר לווסת את חום גופו ובכך צריך להתחשב. מומלץ שיגור בתוך הבית שם יותר חם ומוגן מפני גשם, קור, חום ושמש.

   על פי השאלות נראה לי שזה הגור הראשון אותו אתה מגדל ולכן ממליץ לך להיעזר במישהו מקצועי שידריך אותך. השבועות הראשונים הם מאוד קריטיים בעיצוב אופיו של הגור ולא כדאי שתעשה טעויות שיפגעו בחוסנו הנפשי.

   שיהיה בהצלחה,

   אלון

   הגב

 16. אורטל
  מאי 2, 2012

  יש לי גור קטנטן חמוד בן כ חודש ושבועיים בערך, פינצ'ר מעורב. קיבלתי אותו לפני יומיים. האמת שהוא התרגל אליי ואל משפחתי די מהר,אבל העניין של הנשיכות משגע אותי!
  אני מנסה להתעלם ממנו כמה שיותר אבל שכזה מגיע לרגליים,אי אפשר. הוא לא קיבל את כול החיסונים [אפילו לא חצי מהם]
  ולכן אי אפשר להוציא אותו בחוץ כדי שיהיו לו חיי חברה עם כלבים אחרים ויוכל לשחק איתם משחקי נשיכות. עקב זה שהוא לא יוצא עד שיקבל את מלוא החיסונים או לפחות את חלקם, אין צורך בקולר או ברצועה כדי למנוע נשיכות ברגליים.
  חוץ מנשיכות, לא היה לי כלב בעבר, אז אני באמת מנסה לחנך אותו ולאלף אותו, אבל זה קצת קשה וגם הוא נותק מאמו בגיל מאוד מוקדם אז הוא לא קיבל ריסון מלא מאמו.
  עצות כדי לעבור את זה בבקשה 🙂

  הגב

  • אלון גלעד
   מאי 3, 2012

   אורטל,

   המאמר מתאר די טוב מה צריך לעשות, חיזרי ותקראי אותו. כמה דגשים:

  • צריך לספק לו אלטרנטיבות לנשיכות (צעצועים, עצם)
  • גם אם את לא מוציאה אותו שימי לו כבר קולר בכדי שיתרגל
  • חברי לקולר רצועה רגילה (לא קפיצית) באורך של 1-2 מטר ותרגילי אותו להסתובב איתה בבית (לא לקשור אותה לשום דבר)
  • כשהוא נושך אימרי "לא" + משיכה חדה (לא חזקה) ברצועה ומיד להרפות
  • חשוב לומר לחזק אותו על התנהגות אובה ולא רק לומר לו "לא" או "אסור" כל הזמן
  • במידה ואת לא מסתדרת אני ממליץ להזמין בעל מקצוע שידריך אותך.

   שיהיה בהצלחה ותהני מהגור,

   אלון

   הגב

 • דנה
  מאי 15, 2012

  שלום רב,
  יש לי גורה בת 3 חודשים, כנראה אמסטף מעורבת עם לברדור, אימצנו אותה מחדרה אוהבת חיות, לפני שלושה ימים, חייבת לציין כי בנתיים היא מראה סימנים מאוד חכמים וכי היא מבינה ומקשיבה, מבחינת הצרכים, קנינו לה פד מיוחד שהבנתי שמושך אותם לעשות עליו את הצרכים מה שבאמת עובד ושמנו אותו ליד הדלת ושם היא עושה, השאלה שלי היא: איך מונעים ממנה לגמרי להיגמל מזה ולהתאפק ולדעת כי אסור לה לעשות בבית צרכים? אני והחבר שלי שנינו עובדים , גרים בדירה של 40 מ׳ ואני באמת מרגישה שעשיתי מצווה שלקחתי אותה ולא מתחרטת לרגע, ואם אני אתחם לה בבית מקום היא תימנע זה יעזור לה להימנע מלנשוך כל מה שזה ? זה יעבור בסוף? כי חבר שלי מעולם לא גידל כלבים והוא לוקח את זה ממש קשה את הצרכים וההרס הביתי ואני כן גדלתי כל החיים עם כלבים ןיודעת.. אני ממסה לחשוב איך אני גומלת אותה מזה הכי מהר כי אחרת הוא ירצה להחזיר אותה מה שאני לא מוכנה שיקרה.. אשמח אם תוכל לעזור לי.. אובדת עצות.. סליחה אם זה היה ארוך..

  הגב

  • אלון גלעד
   מאי 15, 2012

   כל הכבוד על האימוץ – כן ירבו.
   לגבי חינוך לצרכים: השיטה היעילה ביותר היא מניעה על ידי תיחום בלילה, בזמן שאתם לא בבית ובזמן שאין לכם זמן להשגיח עליה (גם כשאתם בבית). כמובן שצריך להתחשב בגילה ובכמה היא יכולה להתאפק. התיחום המומלץ בגיל הזה היא גדר גורים (או גדר ירוקה של גינה). רצוי שימוקם בסלון (בפינה כלשהי אם אפשר). לסדר לה שם את מקום השינה והאוכל אבל לא את המים. באופן טבעי תעדיף לא לעשות שם במידה והיא מצליחה להתאפק. כשהיא מחוץ לתיחום היא צריכה להיות תחת השגחה (עם רצועה נשרכת) וברגע שרואים שהיא מרחרחת לעחפש מקום לעשות – להוציא אותה. לגבי נשיכות, הכל תלוי בכם – במאמר יש תיאור מה לעשות. כיון שאין לכם ניסיון הייתי ממליץ לך ליצור קשר עם מאלף (אולי העמותה תוכל לעזור) שידריך אתכם בבית יראה את הגורה ויענה לכל שאלותיכם. לדעתי זה שווה הן לחינוך הגורה והן לשימור הזוגיות…

   המון הצלחה,

   אלון

   הגב

 • דור
  יוני 9, 2012

  שלום רב ככה יש לי גורת רועה גרמני בת חודשיים והיא לא מפסיקה לנשוך מה לא ניסית אבל היא לא נירגעת היא היפרקטיבית מאד מאיזה גיל אפשרי לאלף אותה וכמה זה אמור לעלות ?

  הגב

 • אוריה
  אוגוסט 15, 2012

  אלון שלום…
  לפני שלושה שבועות קיבלנו כלב מאישה שמסרה אותו ביד שנייה והוא עוד חודש בן שנה, הכלב קיבל אצלה המון פינוק (גם אצלנו) והיא שלחה אותו לאילוף בסיסי, רציתי לדעת אם אנחנו מתנהגים איתו לפעמים לא טוב זה יכול להרוס אותו?
  וגם מאז שקיבלנו אותו הוא לא מפסיק לנבוח על אנשים זרים שהוא שומע נכנסים לכניסה וגם על אנשים שניכנסים אליינו הבייתה וקופץ עליהם, והא נובח וקופץ גם על כל בני הביית שבאים הבייתה… איך אני יכולה להפסיק זאת, והאם זה מראה משהו?
  ורציתי לדעת גם, אח שלי הגדול, משחק איתו ומכניס לו ידיים לפה – בתור משחק, רציתי לדעת אם זה מלמד אותו לנשוך..?
  לפרוטוקול – הוא כלב לברדור (ככה היא טוענת) מעורב.
  אשמח אם תוכל לתת לי עזרה…
  תודה… 🙂

  הגב

  • אלון גלעד
   אוגוסט 16, 2012

   אוריה,
   מזל טוב על בן המשפחה החדש. תשובות:
   – לא ברור מה הכוונה "מתנהגים איתו לא טוב". בעיקרון צריך לחזק התנהגויות טובות ולהתעלם מהתנהגויות לא מתאימות. קרא את המאמר באתר

   – נביחות וקפיצות כשאנשים באים. זה נשמע שזה מתוך שמחה. הפיתרון לא לתת לו כל יחס כשהוא קופץ אלא רק כשהוא רגוע ויושב.

   – לא מומלץ להכניס ידיים לפה של הכלב.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 • אוריה
  אוגוסט 16, 2012

  תודה רבה על העזרה… =]
  ומה עושים כשהוא נובח על אנשים שעוברים בכניסה הוא נובח עליהם ואפילוו זה יוצא ב-1, 2 בלילה.. (זה מעיר את כל הביית)
  יש לך פיתרון לזה?

  הגב

  • אלון גלעד
   אוגוסט 16, 2012

   אוריה,
   תנסו למסך לו קצת את הרעשים בחוץ על ידי זה שתשאירו רדיו דלוק. טיפול אחר תלוי בכלב ובתנאי הסביבה. ממליץ להיעזר במאלף מקצועי שיבוא הביתה ינסה לאבחן מה הסיבה לנביחות ויתן לכם עצות איך לפתור את הבעיה.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 • נטע
  ספטמבר 13, 2012

  אמצתי גורה כבת חודש ושבוע (היא נגמלה מלינוק ) מסוג פינצ'ר מעורב עם שנאוצר ננסי מאוד קטנה בגודלה כרגע
  והיא כל הזמן נושכת אותי ואת בני הבית וכשרוצים ללטף אותה או מרוב התרגשות שבני הבית מגיעים ממקום מסוים או אפילו שסתם הולכים בבית היא נושכת את הרגלים,כשמנסים לכעוס עליה (ע"י האמירה "לא" בצורה חזקה שתבין) היא לא מבינה ואפילו ממשיכה ולפעמים אפילו תוקפת בחזרה ניסיתי המון פעמים להרגיע אותה וזה לא מצליח וכמובן שקנינו לה המון צעצועי נשיכה ודובים והכל! ואנחנו מראים לה כל פעם שאם היא רוצה לנשוך מביאים לה את אחד הצעצועים וזה פשוט לא מצליח (היא אצלנו כבר שבוע ומרגישה כמן חלק מבני הבית) והיא כמובן לפעמים ממש פוחדת שצועקים עליה "לא" ואז תוקפת
  אני מאוד לא רוצה שהיא תגדל להיות כלבה תוקפנית כי אנחנו אוהבים אותה מאוד אבל אם זה ימשיך גם לאחר גיל חצי שנה שנה נאלץ למסור אותה לבית אחר
  אשמח לעזרה תודה מראש נטע

  הגב

  • אלון גלעד
   ספטמבר 13, 2012

   נטע,
   תנסו לישם את הכתוב במאמר. במידה וזה לא הולך ממליץ להזמין אליכם הביתה מאלף מקצועי שידריך אתכם אחד על אחד. צריך להבין שהנשיעות שלה הן ממשחק וצריך לתעל אותם לדברים אותם אנו מרשים לה לנשוך (צעצועים שלה לדוגמא), זה לא מעיד על התנהגות תוקפנית כי אם התנהגות נורמלית של גור שצריך לחנך. תנסו לחבר לה רצועה נשרכת כמו שמתואר במאמר.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 • ניצן
  ספטמבר 14, 2012

  היי אלון, יש לי כלב אסקי סיבירי גיזעי בערך בן שלושה חודשים.
  הוא פשוט כלב הרסני, הוא נושך אותנו בלי סוף, קופץ עלינו ושורט אותנו ברגליים.
  הוא גם לא מפסיק לנשוך את הכיסאות ולהוציא את הבד שלהן ולחפור בגינה ולהרוס צמחים.
  פשוט לא נעים להיות בקירבתו.
  אני פשוט חסרת עצות, אני לא יודעת איך אפשר לחנך אותו בקלות ושיבין.
  גם כולם אומרים שבדרך כלל קל לחנך את סוג הכלב הזה אבל זה פשוט לא נכון.
  אשמח לקבל עצה בקשר לזה , תודה.

  הגב

  • אלון גלעד
   ספטמבר 15, 2012

   ניצן,

   הגור זקוק לחינוך. אני מניח שקראת הרבה באינטרנט וניסית לישם וזה לא תמיד פשוט במיוחד אם איך לך ניסיון. הייתי ממליץ לך להזמין מאלף מקצועי שיגיע אליכם הביתה יתרשם מהגור ומכם, ישמע על הבעיות וינסה להדריך אתכם אחד על אחד. כל מה שלך נראה הרסני וכואב הוא משחק וגילוי העולם מבחינת הגור, כלומר ההתנהגות שלו אינה חריגה.

   שיהיה לכם בהצלחה,

   אלון

   הגב

 • ג'ני
  ספטמבר 20, 2012

  היי אלון,
  אימצתי כלב האסקי סיבירי בגיל 5 שבועות היום הוא כבר שבועיים אצלי. אני מפגישה אותו עם כלבה מחוסנת למרות שהוא לא קיבל עדיין חיסונים. הבעיה שלי זה כמובן הנשיכות, קראתי את המאמר וניסיתי ליישם את מה שכתוב בו, אך ללא הצלחה.
  הכלב מאוד שובב והוא נושך הכל ובמיוחד את הידיים שלי והרגליים, לפעמים הוא נושך לי את הבגדים, לפעמים אפילו את השיער והנשיכות שלו אני חייבת לציין מאוד מכאיבות לי. כשאני מנסה לצעוק "איי" הוא מתחיל לנשוך עוד יותר חזק ברמה שאני לא מצליחה לשחרר את הפה שלו מהיד שלי. ניסיתי גם לצעוק "איי" לקום ולהתעלם ממנו אך כשאני עושה את זה הוא מתחיל לקפוץ לי על הרגליים ולנשוך. כשאני מנסה לתת לו צעצוע לנשיכה במקום את היד שלי וללטף אותו הוא אחרי כמה שניות מזנק עליי ונראה שהצעצוע לא מעניין אותו בכלל. האם יש עוד דרך לנסות לגמול אותו או לפחות להפחית את חוזק הנשיכות שלו? אולי בהתזת מים לעברו או כל אופציה אחרת. אשמח מאוד לעזרה.

  הגב

  • אלון גלעד
   ספטמבר 20, 2012

   ג'ני,
   לא תמיד מה שנראה קל בתאוריה הולך במציאות. תנסי להיעזר ברצועה נשרכת. כאשר הוא נושך אימרי לא + משיכה חדה (לא חזקה מדי). היתרון ברצועה הוא שאפשר לאכוף את ה"לא" מבלי לגעת בכלב. במידה וזה גם לא הולך הייתי ממליץ לך להזמין מאלף מקצועי על מנת שיראה את הכלב בסביבתו (כלומר בביתך) וינסה להדריך אותך אחד על אחד. יש חשיבות רבה בתיזמון, שפת הגוף, האינטונציה ומתן חיזוק כאשר הוא מפסיק.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 • יובל
  נובמבר 6, 2012

  שלום אלון:
  יש לי גורה בת חודשיים והסוג שלה זה לברדור מעורב והיא כל הזמן נושכת אותי את החולצה,נעלים…
  אז מה אתה ממליץ לי כדי שהיא תפסיק לנשוך?
  בתודה יובל.

  הגב

  • אלון גלעד
   נובמבר 7, 2012

   יובל,
   תנסה לישם את המתואר במאמר. במידה ואתה לא מסתדר הייתי מאוד ממליץ להזמין מאלף מקצועי הביתה על מנת שתקבלו הדרכה והדגמה.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 • תאיר
  נובמבר 23, 2012

  שלום,
  יש לי גורת זאב גזעית בת כ3 וחצי חודשים. היא מתפרעת נורא והורסת דברים בחצר..אבל הבעיה העיקרית אצלה היא שהיא לא מפסיקה לנשוך!! בעיקר ידיים..
  ניסיתי את השיטה שלך כמה וכמה פעמים וזה לא משנה אצלה כלום!
  מה לעשות?
  תודה.(:

  הגב

  • אלון גלעד
   נובמבר 23, 2012

   תאיר,
   במקרה כזה הייתי ממליץ לך להזמין מאלף מקצועי שיראה אתכם והגורה וידריך אותכם אחד על אחד. לא תמיד קל לישם את מה שקוראים.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 • מעיין
  פברואר 21, 2013

  היי אלון,
  המאמרים שלך מועלים ומפורטים מאוד!!
  אימצתי גורה שככל הנראה היא ג'ק ראסל מעורבת מקסימה מאוד שננטשה בגיל שבוע. כיום היא בת 6 שבועות קטנה וחכמה והיא אצלי יומיים. היא נושכת המון והכל והבנתי שהדבר נורא לגיטימי, החשש אצלי הוא שבכל הזמן אתה מציין כמה חשובה התקופה עם האם והאחים כדי לדעת לא לנשוך חזק או מתי להפסיק ולג'ולי (הגורה) לא הייתי תקופה שכזו.
  מה היית ממליץ לעשות במקרה כזה?
  כאשר היא נושכת את הידיים פשוט להגיד "איי" להזדקף ולהתעלם?
  או שהיא קטנה מדי.
  אשמח מאוד לעצתך!!
  תודה, מעיין

  הגב

  • אלון גלעד
   פברואר 21, 2013

   מעיין,
   מזל טוב ותודה על המחמאות. גיל 6 שבועות זה לא מוקדם מדי וג'ולי בשלה לגמרי מבחינת לימוד. לגבי חוסר הקשר עם האמא והגורים, מה שאני ממליץ זה להפגיש אותה כמה שיותר עם כלבים. העדיפות לגורים אבל גם כלבים בוגרים שהם חברותיים ואוהבים לשחק. לא ציינת איפה היא הייתה בין הנטישה עד שהגיעה אצלך אבל אם הייתה בחברת כלבים אחרים והיה לה אינטרקציה איתם זה יעזור. מטרת המפגשים זה לחזק לה את הביטחון ולשפר לה את התיקשורת הכלבית. שימי לב שמפגשים ראשונים עם כלב אחר עדיף שיתנהלו בשטח נייטראלי (כמו פארק או רחוב) ולא בבית של אחד הכלבים וזאת על מנת לא לתת לאחד מהצדדים להרגיש יותר בנוח במפגש ואולי אף לגלות רכושנות/טריטוריאליות.

   בהצלחה,

   אלון

   הגב

 • עדן
  יולי 7, 2013

  תודה אלון זה עזר לי מאוד.

  הגב

 • דוד
  דצמבר 19, 2013

  שלום,
  יש לי פינצ'ר ננסי והוא כל הזמן נושך אותי ואת אחי.
  נושך את הספה הורס את המיטה.
  מה צריך לעשות?.

  הגב

  • אלון גלעד
   דצמבר 19, 2013

   דוד,
   קרא את המאמרים באתר. במידה ואתם לא מסתדרים – ממליץ להזמין איש מקצוע שידריך אתבם.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • ירין
  ינואר 1, 2014

  יש לי כלב האסקי סיבירי בן 5 וחצי שבועות.
  קודם כל אני רוצה ללמד אותו לא לעשות את הצרכים שלו בבית.
  שנית אני רוצה שלא ינשך.
  אשמח אם תחזיר לי תשובה

  הגב

  • אלון גלעד
   ינואר 2, 2014

   ירין,
   בגיל חמישה שבועות הגור עדיין לא יוכל להתאפק לזמן רב. תחילת הרגלה לעשיית צרכים בחוץ על ידי יציאות רבות לטיולים בחוץ. כמו כן תסדר לו מיטה נעימה ועדיף קצת תחומה (אפילו ארגז או תא הטסה – לא סגור) . מן הסתם הוא יעדיף לא לעשות אזור המיטה. במידה ואתה לא רוצה שיעשה בכל הבית אתה יכול לתחום את האזור (גדר גורים או לאלתר משהו) סביב מקום המרבץ. כמובן לא לכעוס מידה ועשה בית ולחזק אם עשה בחוץ. לגבי נשיכות – תנסה ליישם את העצות במאמר. במידה ואתה לא כל כך מסתדר או מין – ממליץ להזמין איש מקצוע אליך בכדי שיסביר וידגים.
   תהנה מהחמוד,

   אלון

   הגב

 • נוי
  ינואר 27, 2014

  יש לי גור מסוג בורדר קולי בן שבעה שבועות ועדיין לא מחוסן בכלל אבל אני מוציאה אותו לעשות צרכים בחוץ זה בסדר?
  הוא לא מפסיק לנשוך ולאכול כל דבר שהוא רואה וכשהוא עושה את זה אני מנסה לתת לו את הצעצועים שלו וזה לא עוזר הוא חוזר לנשיכות . זה בסדר לתת לו מכה קטנה על האף כדי שיבין שזה אסור?
  אשמח שתענה לי .

  הגב

  • אלון גלעד
   ינואר 28, 2014

   נוי,
   לגבי היציאה לצורך עשיית צרכים – זה בסדר אבל חשוב שזה לא יהיה בשטחים בהם מסתובבים הרבה כלבים וכמובן לצאת עם רצועה ולהשגיח שלא תכניס לפה (במיוחד צרכים). לגבי הנשיכות – לא ממליץ להעניש ובטח לא להרביץ. גם בגלל שזה לא ילמד את הכלב וגם בגלל שזה יקלקל את היחסים ביניכם. צריך לנתב את הנשיכות לדברים המיועדים לכך ולחזק אותו מאוד על כך (צומת לב, חטיפים וכו'). במידה ואת לא מסתדרת – ממליץ להזמין איש מקצוע שיעזור.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • פנינה
  אוקטובר 19, 2014

  שלום יש לי כלבה בת 3 חודשים היא מתחילה לנשוך רציתי לדעת האם אני צריכה לתת לה כי זה חלק ממשחק או שאסור לי בכלל לתת לה גם אם זה בתור משחק ולהגיד לה לא!
  תודה

  הגב

  • אלון גלעד
   אוקטובר 19, 2014

   פנינה,
   הנשיכות הן חלק ממשחק ומהצורך של הגור לחוות את העולם מסביב. בעיקרון רצוי ללמד את הגור "עיקוב נשיכה" – לנשוך במידה שלא תכאב לנו. במידה והוא נושך במידה שמכאיבה לנו – קיראי את המאמר "חינוך גור לא לנשוך" לגבי איך לנהוג. משחק עם גורים אחרים ילמד את הגור עיכוב נשיכה תוך כדי משחק.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • לאה
  נובמבר 20, 2014

  הי אלון
  תודה על המאמרים ועוד יותר- על הסבלנות בתגובות לכל שאלה.

  אימצנו לפני שלושה ימים גור פקינז-פינצ'ר מתוק בשם חבר.
  משתולל ונושך בעיקר ברגעי התרגשות ומפגשים.

  מיישמים מה שלימדת במאמר על נשיכות בידים,
  קצת יותר מסובך עם קפיצות על הרגלים והמכנסים- מנסים להסב את תשומת ליבו. מיישמים גם קולר נשרך- מקווים שזה יעזור ברגעי השתוללות.

  שתי שאלות:
  1. אם מי שאיתו מרגיש שהוא לא משתלט- אפשר לסגור אותו בחדר שלו -בו הוא ישן לילה- עד שמגיעה תגבורת הורית להרגעת הגור?
  2. אם אחת מבנות הבית חוששת במיוחד מהקופצניות של הגור- עד שניישם הכל ונחנך ואפילו נביא מאלף- ניתן לחבר את הרצועה הנשרכת שלו למשל לידית ארון המטבח, כדי לאפשר לשניהם להיות ביחד באותו חדר? לזמן מוגבל.

  תודה!!!

  הגב

  • אלון גלעד
   נובמבר 21, 2014

   לאה,
   כמה נקודות:
   1. עדיף לתחם בסלון/פינת אוכל בעזרת גדר גורים ולא לסגור בחדר או כי זה מבודד אותו חברתית. כדאי שזה יהיה בפינה ושם גם נרגיל אותו לישון ולאכול.
   2. הרגלה לצעצועים במיוחד צעצועי נשיכה. הצעצועים נועדו למשחק איתנו ולא כשהוא לבד. כך הוא יתוגמל במשחק איתנו אבל בלי שינשך אותנו אלא את הצעצוע.
   3. לספק לו צעצוע התעסקות: קונג/עצמות וכו' לזמנים שהוא שאנו רוצים שיתעסק עם עצמו.
   4. הוצאת אנרגיה בטיולים/משחק הם תנאי הכרחי לרגיעה בבית.
   5. קשירה אפשרית (רק תחת השגחה, אחרת זה מסוכן) אבל שוב עדיף תיחום.

   כל הכבוד על האימוץ ובהצלחה,

   אלון

   הגב

 • עדי
  נובמבר 27, 2014

  יש לי גור כלבים שפיץ יפני מעורב והוא נושך את הילונות וההורים שלי אמרו אם זה לא יפסק הם יצתרכו למסור אותו לאנשים כי הוא נושך אותי ואת אחי הקטן הוא נושך באוזן ויוצא לו כל הזמן דם הוא בן חודשים וחצי והוא נושך את הכלבה שלי( פיקינז) היא בת 10 ואני מפחדת שהוא יהרוג אותה כי הוא כמט עשה את זה ואמא שלו כל הזמן רוצה לקחת אותו אנחנו גרים לידה

  הגב

  • אלון גלעד
   נובמבר 28, 2014

   עדי,
   לדעתי אתם צריכים מאלף/מאלפת שיגיע אליכם וידריך אתכם כיצד לנהוג לאחר שיראה את הגור וסביבתו.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • שיר – לבונה
  דצמבר 15, 2014

  אני אימצתי גורה בת חודש ושלושה שבועות, האמא היא פודל והאבא סוג של כלב ציד. היא נושכת אותי את האחים וההורים שלי ואבא שלי אומר שאם היא תמשיך לינשוך אותנו ולעלות למיטות בגלל שהיא רוצה כל הזמן לישון במיטה איתנו אבא שלי לא מסכים להשאיר אותה. מה אני יכולה לעשות ??? מבקשת עזרה

  הגב

  • אלון גלעד
   דצמבר 16, 2014

   שיר,
   – תקראי את המאמר חינוך גור לא לנשוך
   – הרבה הוצאת אנרגיה
   – צעצועי נשיכה (בד, חבל..) שישמשו אלטרנטיבה יותר טובה מאשר לנשוך אתכם.
   – לא לאפשר לעלות על המיטות (תחסמו) ומצד שני תסדרו לה פינה כייפית משלהץ
   במידה ולא מסתדרים – הזמינו איש מקצוע.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • סתיו
  ינואר 11, 2015

  יש לי כלבה מעורבת (רועה בלגי ועוד משהו כנראה, לא יודעים) היא אנרגטית מאוד, פעלתנית, נאלצנו לקשור אותה ולשחרר אותה בסביבה מבוקרת מאוד עד שהבנו שהיא לא מפסיקה להרוס ולנשוך.. הבנתי שזה בגלל השיניים וכל תחליף שניסינו להביא לה שיעמם אותה והיא חזרה לנשוך. קיבלתי אותה בגיל חודשיים אחרי שאמא שלה מתה ומצאנו אותה במפעל, העובדה שהיא תוקפנית כלפיי גורמת לאי יכולת להוציא אותה לטיול היומי, זה עדיין לא מונע ממנה להמשיך לנשוך.. היא נכנסת לטראנסים של עצבים או התרגשות ולא מפסיקה לנשוך… הבנתי שאצל כל הרועים זו תופעה שחולפת אחרי כמה זמן.. הכלבה קשורה כל היום ברצועה ארוכה ובזמן הטיול היא משתגעת.. מה אפשר לעשות כדי למתן אותה יותר? מאלף כלבים זה לא אופציה.

  הגב

  • אלון גלעד
   ינואר 12, 2015

   סתיו,
   על פניו נשמע לי שהיא סובלת מחוסר פעילות פיזית ומנטלית. גם הקשירה מאוד לא מומלצת כיון שזה רק מגביר את ההתרגשות. אתם חייבים ליצור תבניות חדשות של אינטרקציה ולנתב את הרצון שלה לנשיכות לאביזר כלשהו. נשמע לי שאתם חייבים עזרה מקצועית שיראה אותה ואתכם ויציע/ידריך אתכם איך לנהוג.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • ספיר
  ינואר 25, 2015

  היי אלון, יש לי גור שיצו בן 7 חודשים הוא בזמן האחרון התחיל להיות תוקפני ושתלטן כל פעם שהוא מתחיל להציק ולנשוך אני נותנת לו מכה באף ולא מתייחסת אליו ובמקרים מציקים יותר אני סוגרת אותו בשירותים עד שירגע ואז הוא יוצא רגוע, אבל זה לא עוזר כי הוא לא מבין הוא חוזר על זה שוב פעם ולא נותן למשפחה שלי לשבת בכיף בספא מבחי שיקפוץ ינשוך בגדים או רגליים , מה לעשות במצב כזה???

  הגב

  • אלון גלעד
   ינואר 26, 2015

   ספיר,
   כפי שאת רואה בעצמך הטקטיקה שלך לא עוזרת. תנסי ליישם את המופיע במאמר, במיוחד שיהיו לו אלטרנטיבות "לגיטימיות" לנשיכה, מספיק הוצאת אנרגיה, התעלמות וניתוק מגע כשהוא מנסה לנשוך ומצד שני לחזק מאוד נשיכות של צעצועים, התנהגות רגועה ומשחקים אחרים.
   במידה ואת לא מסתדרת – ממליץ לפנות לאיש מקצוע שיגיע אליכם וידריך במקום.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • שמעון
  פברואר 17, 2015

  יש לי גורת האסקי סיבירי בת 5 שבועות ואני מנסה ללמד אותה לא לנשוך את הפדים שהיא צריכה לעשות עליו את הצרכים שלה ואין לי מושג מה לעשות

  הגב

  • אלון גלעד
   פברואר 17, 2015

   שמעון,
   תנסה לדאוג שיהיו לה דברים (לגיטימיים) לכירסום. במידה וזה לא עוזר – ותר על הפדים. אתה יכול לנסות עיתון ואם גם אותו היא קורעת פשוט תנקו מה שהיא עושה על הריצפה.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • מטי סברינו
  מרץ 26, 2015

  הי אלון, אימצתי גור כלבים בן חודשיים לפני כמה ימים…פיטבול מעורב עם דלמטי
  הוא חמוד,כלב טוב וצייתן
  אבל בימים האחרונים הוא התחיל להשתמש בפה שלו,לנשוך קצת
  אלא לא נשיכות רציניות אך אני חושש שזה יוכל להתדרדר
  קראתי את המאמר והבנתי כמה נקודות
  האם יש נקודות אחרות שעליי להתמקד איתו בחינוך שלו?
  אני נחוש במטרתי לחנך אותו ולדאוג שיאהבו אותו
  מטי סברינו,חולון
  25.3.15

  הגב

  • אלון גלעד
   מרץ 26, 2015

   מטי,
   עיקרי הדברים כתובים במאמר. כמו שנאמר במאמר זה טבעי שגור ינשוך. מה שחשוב זה להציע לו אלטרנטיבות "לגיטימיות" (צעצועים המיועדים לכך) שיאפשרו לו פורקן הרצון לנשוך מבלי שזה יהיה עלינו.
   תהנה מהגור,
   אלון

   הגב

 • תומר
  מרץ 27, 2015

  היי יש לי שני כלבים שאספתי מהרחוב וכבר חצי שנה הם נשכו כמה אנשים ואנחנו לא מצליחים למנוע את זה אשמח לעזרה
  תודה מראש תומר

  הגב

  • אלון גלעד
   מרץ 27, 2015

   תומר,
   אתה זקוק דחוף לאיש מקצוע שיבוא יראה את הכלבים ואתכם ויעזוק לכם. זה לא משהו שאפשרי לעשות מרחוק. תוקפנות אסור להזניח, אם לא מטפלים בה היא רק תתגבר. אשמח להמליץ לך בפרטי על מאלפ/ת באזור מגוריך.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • ינון
  מרץ 30, 2015

  יש לי גורה בת חודשיים וחצי והיא לא מפסיקה לנשוך אותי כהיא יושבת עליי.
  ומתי שאני משלב ידיים ולא מתייחס היא ממשיכה לנשוך מה אני עושה?

  הגב

 • ינון
  מרץ 30, 2015

  יש לי כלבה בת חודשיים וחצי, והיא לא מפסיקה לנשוך אותי, שאני מלטף אותה או כל פעולה שהיא קרובה לראש.
  והיא גם כל הזמן מושכת אותי בבגדים.
  בזמן שהיא נושכת אותי ואני עושה מה שאמרת לעשות בזמן הנשיכה והיא ממשיכה לנשוך מה לעשות ?

  הגב

  • אלון גלעד
   מרץ 31, 2015

   ינון,
   לספק (ולעודד) נשיכה של אביזרים אחרים, הוצאת אנרגיה מספקת וניתוק מגע כשנושכת. בקיצור, במידה ואתה לא מסתדר ממליץ לך להזמין איש/אשת מקצוע שיראה אתכם וידריך אצלכם בבית. אשמח להמליץ בפרטי על מאלפ/ת באזור מגוריך.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • ספיר דגבלי
  מאי 3, 2015

  אהלן אלון.. יש לי גור רועה גרמני בן חודשיים שנושך הכל וכל דבר. גם כשרוצים ללטף אותו הוא ישר דוחף את הפה שלו ומתחיל לנשוך.. מה אפשר לעשות כדי ללמוד אותו שלפחות אותי הוא לא ינשך?

  הגב

  • אלון גלעד
   מאי 3, 2015

   ספיר,
   נסה ליישם את הכתוב במאמר ובמיוחד לתעל את הנשיכות לצעצעי משחק כמו פאפי רול, בד טריקו עם קשר וכו'.
   במידה ואתה לא מצליח ממליץ להזמין איש מקצוע הביתה שידריך אותך אחד על אחד.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • אופיר
  יולי 22, 2015

  לפעמים הגורה שלי (5 חודשים) נושכת לנו את הנעליים והגרבים אבל היא גם בורחת איתם

  הגב

  • אלון גלעד
   יולי 23, 2015

   לספק לה אלטרנטיבות "לגיטימיות" שיהיו גם נעימים ורכים לה לשיניים וגם בסדר מבחינתנו. מאוד לחזק אותה כשהיא משחקת עם הצעצועים הללו (משיכות, זריקות) כך שתעדיף לשחק איתם. מצד שני להתעלם ולא להגיב כשהיא נושכת את הנעליים. בסוף היא תלמד מה יותר משתלם לה.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • חביב
  ספטמבר 14, 2015

  היי,
  יש לי פקינזית בת שנתיים. שנמסרה אליי לפני שלושה חודשים,
  ולפני חודשיים עיקרתי אותה.
  עד עכשיו היא התנהגה בצורה מופתית,
  פתאום ביום בהיר החלה לנשוך אותנו, ברמה של משחק אבל לפעמים לוחצת די חזק. ממה זה יכול לנבוע? ואיך אני גומל אותה מזה? תודה.

  הגב

  • אלון גלעד
   ספטמבר 15, 2015

   חביב,
   ממה זה נובע – קשה לדעת. בכל מקרה החינוך באותו אופן שמתואר במאמר.
   אם אתם לא רואים שיפור – ממליץ להזמין איש מקצוע אליכם שיראה אותה ואתכם.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • דניאל
  אוקטובר 8, 2015

  היי ,
  יש לי גור שיצו מעורב בן 3 חודשים והוא לא מפסיק לנשוך את בני הבית. ניסיתי את השיטה עם הצעצוע אבל הוא מיד עוזב אותו וחוזר בתקיפה לרגליים..
  מה אתה מציע לעשות?

  הגב

  • אלון גלעד
   אוקטובר 9, 2015

   דניאל,
   צריך ללמד אותו לשחק עם צעצוע כך שיהיה לו מאוד מהנה. ממליץ לכם להזמין איש מקצוע למפגש אצלכם שידריך וידגים לכם.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • ג'ולי
  אוקטובר 10, 2015

  שלום , יש לי כלב בן 7 שנים עוד מעט נושך מידי פעם עם רוכב אופניים עובד לידו נושך , אם דורך עליו בטעות נושך גם אם מדובר בבעל הבית שלו , מישהו מלטף אותו פתאום מסתובב ונושך בקטנה אך עדיין נשיכונת {אותו אדם פעם צעק עליו שמר לו טינה } ניתן לאלף ?
  הכלב מפונק מאוד מרגע הגיעו …..

  הגב

  • אלון גלעד
   אוקטובר 10, 2015

   ג'ולי,
   השאלה שלך לא קשורה למאמר שמתיחס לגורים בלבד. הנשיכות שאת מתארת אינן כרצון לשחק או לקבל צומת לב אלא ממוטיוציה אחרת. אפשר לטפל בבעיות (חוץ מהנשיכה שבעל הבית דורך עליו, במקרה כזה הבעיה היא בעל הבית…) אבל לא אוכל ליעץ מבלי לראות ולתשאל יותר מקרוב. לכן ממליץ להזמין איש מקצוע.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • אופיר יצחקי
  נובמבר 10, 2015

  הכלבה שלי מסוג(ג׳ק רסאל)היא בת שלושה חודשים וחצי והיא כל הזמן נובחת עלי ועל בני מישפחתי אני לא יודעת מה לעשות כבר היא נושכת אותי ברגלים ואת הנעליים שלי מחוררת עם השניים שלה.
  אשמח אם תעזור לי ותגיד לי מה לעשות.

  הגב

  • אלון גלעד
   נובמבר 11, 2015

   אופיר,
   נביחות על הבעלים היא בדרך כלל בקשה לצומת לב. המלצה ראשונה היא הרבה יותר הוצאת אנרגיה (יעזור גם בנשיכות שגם הם מסמנות רצון למשחק/צומת לב). מעבר לכך ממליץ ךכם להזמין איש מקצוע שיראה אתכם והכלבה וידריך אתכם איך להתנהג.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • לינוי
  דצמבר 14, 2015

  שלום, יש לי שני גורי רועה גרמני בני חודשיים וקצת – זכר ונקבה.
  הם נמצאים בגינה, חלק מהיום בתוך שטח מסויים בגינה ובשאר היום (לרוב כשיש מישהו בגינה) אנחנו משחררים אותם והם רצים ומשתוללים.
  הבעיה היא שיש לנו מתלה כביסה בגינה וברגע שאנחנו משחררים אותם הם מתחילים לקפוץ עליו, להוריד את הכביסה מהחבל וללעוס אותה (לרוב הנקבה, הזכר לפעמים נגרר אחריה) אנחנו אומרים לא ואסור אבל כלום לא עוזר, היא פשוט ״עושה לנו דווקא״
  אשמח אם תעזור לנו 🙂

  הגב

  • אלון גלעד
   דצמבר 14, 2015

   לינוי,
   כלבים לא עושים "דווקא".הסיבה שהם עושים את זה כי זה כיף להם והכיף הזה הוא חיזוק פנימי להתנהגות. ייתכן שגם הצעקות והמרדף שמגיעים אחרי שהם לוקחים מה שאסור מחזק להם את ההתנהגות כי מבחינתם זה משחק. במקום לומר "לא" ולריב איתם הציעו להם משחק אחר עדיף מבד כלשהו (אפילו קחו חולצת טריקו ישנה וקשרו קשר באמצע) ושחקו איתם בלרדוף אחרי זה ולמשוך. חזקו אותם מאוד על המשחק עם הצעצועים "הלגיטימיים" (מבחינכם) על ידי זה שתשחקו איתם ותשבחו אותם. כמו כן למנוע כמה שאפשר אפשרות שיהיו להם גרויים שימשכו אותם לשחק בדברים שאנו לא מרשים להם.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • דניאל
  ינואר 10, 2016

  שלום,
  יש לי גורת מלטז בת 4 חודשים
  היא נושכתכל הזמן, אפילו כשאני מגיעה הביתה והיא שמחה
  כשהיא נושכת אותי אני צועקת "איי" ולא מתייחסת אליה יותר כמה דקות
  וזה לא עוזר, היא ממשיכה ונושכת חזק יותר
  בנוסף,
  לפעמים כשאני ניגשת אליה היא בורחת ונובחת עלי
  וכשאני לא מתייחסת אליה היא מתקרבת אליי ושוב בורחת
  ואם אני מתייחסת היא בורחת ואני משחקת איתה "תופסת" והיא נובחת עליי ומגרגרת בצורה עצבנית ונושכתאותי

  מה עושים?

  הגב

  • אלון גלעד
   ינואר 11, 2016

   דניאל,
   מניח שניסית ליישם את הכתוב במאמר ואת לא מצליחה. ממליץ מאוד להזמין איש/אשת מקצוע להדרכה אחד על אחד בביתכם. אשמח להמליץ על מאלפ/ת באזור מגורייך אם תשלחי לי הודעה בפרטי.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • מאיה
  ינואר 10, 2016

  הי אימצתי כלבה בת חודשיים , מעורבת . לפני שבועים אני ממש משתדלת להתנהג על פי ההנחיות לאילוף גורים אבל היא ממש תוקפנית כשאני כועסת עליה ואומרת לה לא היא ממש נוהמת עלי ונובחת .. היא לא מפסיקה לנשוך למרות שהבאתי לה מלא צעצועים , שוקלת לקחת אותה לאילוף

  הגב

  • אלון גלעד
   ינואר 11, 2016

   מאיה,
   לא מספיק להביא לה צעצועים אלא צריך ללמוד וללמד אותה איך לשחק איתם. היא מעדיפה לשחק איתך ולא לבד. זה בסדר גמור ומה שצריך לעשות לבנות איתה תבנית משחק חדשה שמבוססת על נשיכה של אביזרים המיועדים לכך במקום אותנו. בנוסף עבודה על רגיעה כשלא משחקים. ממליץ על מאלפ/ת שידריך וידגיםאצלכם בבית. אשמח להמליץ על מישהו באזור מגורייך אם תשלחי לי בפרטי.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • נועה
  פברואר 5, 2016

  שלום

  יש לי גור בוקסר כבן חודשיים עם בעיית נשיכות קשה מאוד.
  ניסינו עליו ספריי מנטה ולא עזר הוא אהב אותו.
  נסינו לצעוק איי גבוה והתעלמות והאיי לא מפריע לו וההתעלמות רק גורמת לו לרוץ אחרייך לנשוךאותך ולקפוץ עלייך.
  יש לו המון משחקי נשיכה אבל נמאס לו מהם מהר מידי.
  הוא הוצא דיי מוקדם מהשגר ויכול להיות כי הדבר השפיע עליו. הנשיכות הן כואבות ואי אפשר להיות איתו חצי שניה מבלי שיירד דם.
  כל פעם שהוא נהיה אגרסיבי מידי אנחנו סוגרים אותו באיזור שלו עד שנרגע. שום דבר לא עובד
  בנוסף אנחנו משחקים איתו גם עם צעצועים ועצמות הוא מביא לנו ומשחק יפה עד חמש דקות גג כי אז הוא עובר אלינו

  הגב

  • אלון גלעד
   פברואר 5, 2016

   נועה,
   מבלי לראות אתכם ואת הגור אלו העצות:
   – בניית תבניות משחק עם צעצועי נשיכה רכים. הכוונה לשחק איתכם ולא לבד על מנת ליצור לו תגמול חלופי לאינטרקציה של נשיכה שלכם.
   – יותר הוצאת אנרגיה
   – חיזוק של רגיעה
   – מפגשים למשחק עם כלבים אחרים במיוחד גורים
   כיון שאני מניח שניסיתם את הדברים הללו ועדיין אתם לא מסתדרים, ממליץ להזמין איש מקצוע שידריך אתכם בביתכם. אשמח להמליץ לכם על מישהו באשור מגוריכם.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • דוד
  פברואר 26, 2016

  ברשותי גור בן 7 חודשים שרב הזמן נמצא בחצר עם מלונה.החצר משותפת לזוג דיירים שנכנסים ויוצאים ולטענתם "ננשכים" ע"י הגור .צפיתי בעת האינטראקציה בינם לבן הגור וניכר בעליל כי אינם חובבי כלבים. (על אף שהגור שמח לקראתם)למותר לציין כי אינו נושך את בני המשפחה ואף לא אנשים מזדמנים ברחוב. הוא מוצא לפארק כלבים ושם משחק ופורק אנרגיה עם כלבים נוספים. יש לו עצמות חבל נשיכה ועוד אתם ואותם הוא לועס ומשחק. מה היית מייעץ לדיירים כאשר הם נכנסים ויוצאים מהחצר?.

  הגב

  • אלון גלעד
   פברואר 26, 2016

   במידה והם מוכנים לשתף פעולה – לעבוד איתו ואיתם על התנהגות אלטרנטיבית כשהם נכנסים. לדוגמא – שישב ויחזקו אותו על ידי זריקת כדור/חטיף או צעצוע כלשהו. מאוד תלוי באופי הכלב ובסיבה לנשיכות. כדאי להיעזר באיש מקצוע.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • עמית
  מרץ 25, 2016

  יש לי גור רועה גרמני והוא בן חודש וחצי והוא לא מפסיק לנשוך אותי ואת המשפחה הוא שורט ונושך וחושב שזה משחק כנראה מה לעשות שילמד לא לנשוך.

  הגב

  • אלון גלעד
   מרץ 25, 2016

   עמית, במידה וניסית ליישם את הכתוב במאמר ועדיין לא מסתדר – ממליץ להזמין איש מקצוע שידריך אתכם. אשמח להמליץ על מאלפת/מאלף באזור מגוריך אם תשלח לי מייל בפרטי.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • דניאל
  אפריל 6, 2016

  היי אלון,
  לפני כחודשיים-שלושה חודשים אימצנו גורה מסוג לברדור.
  לפי הערכת הווטרינר היא בת חמישה חודשים.
  הכלבה כל הזמן נושכת אותנו ואת השמיכה שבסלון עד למצב שאנחנו לא יכולים להתמודד איתה יותר.
  מתי שהיא מעצבנת אותנו אנו מוציאים אותה לגינה שלנו אבל היא כל הזמן נובחת ומנסה לנשוך את הזכוכית של החלון.
  כל פעם שאנו באים ומלמדים אותה אחרי כשתי דקות היא תוקפת אותנו.
  היא גורמת לנו להצטער על כך שאימצנו אותה.
  אומרים להתעלם מתי שהכלב נושך אבל זה בלתי אפשרי היא ממשיכה לנשוך ולקרוא לנו את הבגדים.
  מה לעשות?

  הגב

  • אלון גלעד
   אפריל 7, 2016

   דניאל,
   במידה וניסיתם ליישם את המופיע במאמר ואתם לא מסתדרים אני ממליץ על מפגש עם איש מקצוע בביתכם לשם מתן הדרכה. באם תפנה אלי באופן פרטי, אשמח להמליץ על מאלף/מאלפת באזור מגורכם.
   בכל מקרה על תוותרו זו בעיה פתירה רק דורשת הדרכה והדגמה.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • טל
  יוני 13, 2016

  שלום!
  יש לנו גורה מעורבת (כנענית/לברדור) בת שלושה חודשים שנושכת מאוד מאוד חזק, מזנקת על הילדים שיושבים על הספה ונושכת להם את הרגליים והידיים, נועצת ולא עוזבת גם כשהם בוכים וצורחים. קופצת עליהם כאילו הם טרף. לי היא עושה את אותו הדבר. כשאני משחקת איתה עם חבל למשל- אפשר לנתב את הנשיכות למשחק, אך רוב הזמן היא תופסת אותנו לא מוכנים או לא פנויים למשחק. נראה שכל מה שאנחנו עושים מגביר את עוצמת הנשיכות, ולהתעלם קשה כי זה מאוד מאוד כואב. היא לא מתייחסת לטון אסרטיבי או לרעש חזק. הילדים ממש רועדים מפחד ממנה כשהיא ככה. האם זאת טעות לקשור לזמן מסוים או להוציא לחצר עד שתירגע? האם נכון להעניש או להרחיק פיזית מאיתנו כלבים בזמן התנהגות כזאת? מה עושים?? היה אצלנו מאלף שאמר להרים אותה מהצוואר כדי לעשות לה הפסקה, אבל חוזרת מהר לאותה התנהגות… לציין, כשרגועה היא כלבה מתוקה וחכמה ואנחנו מאוד אוהבים אותה.

  הגב

  • אלון גלעד
   יוני 14, 2016

   טל,
   כמה הערות:
   – הפרדה, או TIME OUT זה דבר לגיטימי. לא כענישה אלא כמניעה
   – יותר הוצאת אנרגיה.
   – העלאת הערך של המשחק עם צעצועים ואיתנו. לגורים עדיף צעצועים רכים (אפשר חולצת טריקו ישנה שקושרים).
   – בניית תבניות משחק עם חוקים ברורים
   – בדרך כלל ה"הישתוללות" היא בשעות די קבועות. הקדימו תרופה למכה ותיזמו משחק לגיטימי
   – צעצועי התעסקות (קונג/עצמות)
   – תירגול מתוכנן עם הילדים
   – להחליף מאלף. להרים גור מהצוואר – הזוי בעיני.

   לדעתי כדאי לכם להזמין איש/אשת מקצוע להדרכה והדגמה. אשמח להמליץ על מישהו באזור מגוריכם אם תפני אלי בפרטי.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • עדן
  יולי 18, 2016

  הי אלון,
  יש לנו גור פיטבול בן חודש
  וכמובן הוא משחק המון עם השיניים
  אימצנו אותו בגיל 3 שבועות ומאז לא היה עם גורים או כלבים כי הוא עדיין לא מחוסן
  עד עכשיו כל פעם שהיה נושך אמרנו לו ״אסור״ עם מכה קטנה על הראש (כי הבנו שעל האף זה משפיל אותם)
  זה לא טוב לתת מכה קטנה? כל פעם שנושך פשוט להחזיר אותו למקום שלו?(גידרנו לו בביץ גדר יחסית גדולה)
  תודה!
  לפי הכתבה שלך זה לא נכון

  הגב

  • אלון גלעד
   יולי 19, 2016

   עדן,
   אכן אתם פועלים בצורה לא נכונה. נסו לפעול על פי המתואר במאמר. הכי חשוב לחזק לו מאוד את הנשיכה של אביזרים על מנת שיעדיף אותם עלינו. מעבר לזה – אתם חייבים להפגיש אותו עם עוד כלבים במיוחד שהופרד בגיל כה צעיר ויש לו חוסר בתקשורת כלבית.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • אביב חמו
  יולי 30, 2016

  שלום אלון,
  יש לי כלב מסוג שיצו בגיל חודש וחצי שקנינו מלפני שבוע.. בימים האחרונים הוא התחיל לנשוך בגדים, נעליים, רגליים, ידיים ועוד כל מיני דברים שהוא רואה. כשאני אומר לו די ולא הוא לפעמים הולך טיפה אחורה ואז חוזר איך אני יכול לטפל בזה? והאם להתחיל כבר מלחנך את הכלב ואיך לעשות את זה?

  הגב

  • אלון גלעד
   יולי 31, 2016

   אביב,
   נסה ליישם את הכתוב במאמר. במקום לומר לו מה אסור – חזק אותו על התנהגויות רצויות. לדוגמא – ניתוב הנשיכות לאביזרים המיועדים לכך (בגיל הזה – בעיקר דברים רכים/בדים).
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • רבקה
  אוקטובר 26, 2016

  היי אלון,
  אימצנו גורה מעורבת ממש לפני כשלושה שבועות כשהייתה בת שישה שבועות.
  בבית יש לנו כלבה מסוג פינצר שקיבלה אותה יפה מאוד, אבל אני מפחדת שכשהן משחקות הגורה מכאיבה לכלבה והיא מצדה(הפינצר ממש פחדנית נותנת לה להכאיב לה)
  דבר שני, הגורה נמצאת אצלנו כבר כמעט חודש ועדיין לא קנינו לה את הכלוב, והיא ממש צריכה אותו מהבחינה שהיא מסתובתת ברחבי הבית ולוקחת מה שבא לה וכשאומרים לה לא היא לא מקשיבה אלא מגיבה בעויינות מנסה לנשוך ומגרגרת, יש עדיין פואנטה להביא לה כלוב?
  ומה אפשר לעשות עם זה שהיא לא מקשיבה ונהיית עויינת?
  תודה.

  הגב

  • אלון גלעד
   אוקטובר 26, 2016

   רבקה,
   בדרך כלל לא כדאי להתערב ביחסים בין כלבים. אני מניח שבמידה וממש יכאיב לה היא תראה זו. אם נראה לכם שהיא סובלת ולא מסתדרת – סדרי לה "מקום בטוח" שבו היא יכולה להיות ללא הגורה. לגבי החינוך של הגורה – ממליץ להזמין איש/אשת מקצוע על מנת להדריך אתכם איך לחנך אותה. כלוב – לא קשור לגיר הגורה אלא לצורך איזו מטרה הוא ישמש. ההחלטה כחלק מהחינוך שלה.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • גנית
  נובמבר 26, 2016

  שלום יש לי גורה קטנה בת חודשיים וחצי בערך היא נושכת אותי ממש חזק ואני לא נותנת לה גם ברגליים היא נושכחת אותי ואת כל בני הבית הבעיה שהיא משתעממת נורא מהר מצעצועים אבל אני נותנת לה את הצעצוע משחקת איתה אבל היא מעדיפה לנשוך אותי וזה ממש לא נעים והיא ממש טובה באילוף היא כבר יודעת לשבת גילגול לתת יד ארצה אני הכל לימדתי אותה אבל שתי הדברים הכי חשובים מדאיגים אותי הצרכים ( שהיא עושה בבית ) והנשיכות אני מבינה שהיא גורה והיא צריכה לגרות את השיניים שלה אבל איך שהוא היא מעדיפה לנשוך אותי השמח אם תענה לשאלתי תודה רבה

  הגב

  • אלון גלעד
   נובמבר 26, 2016

   גנית,
   שילוב של הרבה הוצאת אנרגיה, גרימת הנאה ממשחקי רדיפה/משיכה של צעצועי בד רכים מצד אחד והתעלמות/הסטה של הנשיכות. כמו כן רצוי להפגיש אותה עם כלבים/גורים ולספק צעצועי כירסום (קונג/עצם). כנראה שבצורה לא מודעת אתם מחזקים לה את התנהגות הנשיכות. אם אתם לא מסתדרים ממליץ להזמין איש מקצוע שידריך אתכם בביתכם בהתאם לגורה הספציפית והמשפחה.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • מרק
  ינואר 21, 2017

  היי,
  הכלב שלי כל הזמן נושך אותי כשאני רץ איתו ביחד
  והדבר שהכי מפריע לי זה כשאני עובר איתו כביש..
  הוא נושך אותי ברגל *במעבר חצייה*
  אשמח אם תוכל לעזור לי בטיפים.
  תודה מראש

  הגב

  • אלון גלעד
   ינואר 21, 2017

   מרק,
   נראה כאילו הוא רואה בזה משחק. נסה לנתב את הנשיכות לצעצוע נשיכה רך או פשוט חולצת טריקו ישנה מגולגלת עם קשר. מעבר לזה נסה לחזק אותו על זה שהוא לא נושך. החתחל בהליכה ובהדרגה לכיוון ריצה. אל תתקדם לפני שהוא מתנהג פיקס בשלב הקודם.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • יובל
  פברואר 15, 2017

  היי קראתי את הכתבה שלך וראיתי שאמרת שאסור להשתמש באלימות אני הזמנתי מאלף בקשר לנשיכות והוא אמר שצריך להשתמש באלימות ואת האמת שזה קשה לי ועם זה אז אני לא שיתפתי פעולה והפסקתי לעבוד עם המאלף הזה קראתי את המאמר שלך אבל זה לא עוזר היא פשוט ממשיכיה לנשכוך למרות שאני מתעלם ממנה היא לברדור מעורב עם גזע לא ידוע והיא בת 3.5 חודשים תודה רבה

  הגב

  • אלון גלעד
   פברואר 16, 2017

   יובל,
   התעלמות זה חלק קטן מהפיתרון. יותר חשוב לללמד אותה לשחק איתנו בנשיכות של אביזרי בד ולא נשיכות אותנו. אלימות היא כמובן לא פיתרון וגם תיפגע באופי הגור וביחסים ביניכם. אשמח להמליץ על מאלפים באזור מגורכם אם תפנו אלי בפרטי. איש/אשת מקצוע יוכלו לראות אתכם והגור ולהדריך/להדגים על בניית הרגלי אינטרקציה אחרים ביניכם לבין הגור.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • ענת
  מאי 16, 2017

  שלום,
  יש לנו גור מילנוואה מעורב עם רועה גרמני בן 10 חודשים. קיבלנו אותו לפני חודשיים אחרי שעבר התעללות בבית הקודם שבו היה מגיל קטן מאוד.
  הוא נושך אותנו המון ואנחנו ממש לא מצליחים להפסיק את התופעה. הוא נובח על כל אדם שנכנס אלינו הביתה בעוד שאליי ואל בעלי הוא מאוד מאוד שמח כשאנחנו מגיעים וישר נשכב שנלטף אותו. מה ניתן לעשות? לצערי, בזמן האחרון אנחנו קצת כבר מתוסכלים מהמצב ונותנים לו מכות קטנות על הפה כשהוא מושך אותנו וזה כמובן לא עוזר אלא רק גורם לו לנשוך יותר.
  תודה רבה

  הגב

  • אלון גלעד
   מאי 16, 2017

   ענת,
   לגבי הנשיכות שהוא נושך אתכם (מניח שזה לצומת לב/למשחק) – במידה והעצות במאמר לא עזרו, אני ממליץ להזמין איש מקצוע שיראה וייתן הדרכה ספציפית למה שהוא רואה.
   לגבי הנביחות על אורחים – על פניו זה נובע מחשש ש"פולש" נכנס ל"מקום הבטוח". יכולות להיות כמובן גם סיבות אחרות. דרושה פה עבודה על שינוי ריגשי לבוא אורחים. היעזרו באיש מקצוע.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • רות
  יולי 16, 2017

  שלום, תודה על המידע.
  אימצתי כלבה לפני שבוע בת כמעט שמונה חודשים. הבעלים הקודמים לא ציינו שהיא נושכת, אבל אצלי היא נושכת המון, ובעיקר מנסה לנשוך אותי. האם רלוונטי אליה התגובות שהמלצת לגור? או שהיא גדולה מדי וזו בעיית התנהגות?

  הגב

  • אלון גלעד
   יולי 16, 2017

   רות,
   שמונה חודשים עדיין נחשב גור, אז בעיקרון כן. קצת תלוי מה סיבת הנשיכות. במידה וזה רצון לצומת לב ומשחק אז בהחלט נסו ליישם את הכתוב במאמר, במיוחד חיזוק משחק עם אביזרי נשיכה (רכים) וכמובן הרבה הוצאת אנרגיה.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • שרון
  אוגוסט 8, 2017

  שלום, קראתי את המאמר.
  לפני שלושה ימים הבאנו הביתה גור זכר בן תשעה שבועות, מסוג יורקשייר מעורב עם פומרניין. רוב הזמן הגור ישן, אך כשהוא קם הוא אוהב לשחק עם הצעצועים שלו (עצמות לעיסה, כדורים שמותאמים לו וכדומה) לאחר המשחק וגם לפניו הוא אוהב לנשוך הו את הידיים, את הבגדים את הנעלים, וגם את הוילון והספה. אנחנו צועקים לו איי כשהוא נושך אותנו והוא מפסיק. וכשהוא נושך את הספה אנחנו אומרים לו "אסור" "פויה" ומילים כאלו. אני משחקת איתו במשחקים של זריקה והבאה אך זה לא עוזר כלכך…בלילות הוא בוכה ואנחנו רוצים ללכת אליו אך אם נרגיל אותו לכך אז הוא יבכה כל הלילה. איך אפשר לחנך אותו לא לנשוך מבלי לגרום לו לטראומה? (חשוב לציין שאנחנו לא נוקטים באלימות כלפיו כלל וכלל) והגור אחרי חיסון ראשון ותילוע. אשמח לעזרה, תודה.

  הגב

  • אלון גלעד
   אוגוסט 8, 2017

   שרון,
   לגבי הנשיכות – דווקא חשוב לשחק איתו במשחקי נשיכה/משיכה עם אביזרי בד רכים ומאוד לחזק אותו ולעשות לו כייף במשחק. במידה ומכרסם דברים שאסור – לקרוא לו למשהו כייפי (משחק/חטיף). אין טעם לומר לו "אסור" אלא דווקא לחזק את ההתנהגויות שאנו רוצים לחזק. כמובן מספיק תעסוקה והוצאת אנרגיה גם יעזרו.
   לגבי הלילה – ממליץ שבהתחלה יישן בחדר שלכם (על מיטה שלו) ואחרי שמתרגל ורגוע להתחיל בהדרגה להרחיקו למקום בו תרצו שיהיה. הוא לא בוכה סתם, הוא בוכה כי הוא לא רגיל לישון לבד והוא במצוקה.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

   • שרון
    אוגוסט 8, 2017

    תודה על התשובה המהירה,
    אנסה כמה שיותר לחזק את התנהגותו הטובה ולגרום להסחת דעת כאשר הוא נושך דברים שחיונים לנו.

    הגב

 • חן
  אוגוסט 14, 2017

  שלום אלון,
  אימצתי גורה בת 3 חודשים, בבית פחות או יותר הצלחתי לנתב את הנשיכות שלה למשחקים, אך ישנה תופעה חדשה שקורית שאני יוצאת איתה החוצהלמשל בפארק ששם היא משתוללת עם כלבים. לאחר מכן שאני שמה לה את החגורה היא נושכת את החגורה ורוצה להוביל אותי לאן שהיא רוצה ללכת. היא לא נשמעת אליי שאני מבקשת ממנה לשבת או ארצה שבדרכ היא נשמעת לפקודות האלה. היא משתוללת ושאני מנסה להרגיע אותה היא נושכת אותי. לעיתים אני משכיבה אותה על הצד שהיא בטירוף. האם זה נכון ועלול לעזור?
  אשמח לייעוץ מה עושים במקרה כזה?
  תודה,
  חן

  הגב

  • אלון גלעד
   אוגוסט 15, 2017

   חן,
   נראה כאילו היא מתנגדת לחזור הביתה והיתה מעדיפה לבלות עוד בחוץ. ממליץ אחרי גן הכלבים לעשות איתה עוד משהו כייפי כמו משחק כלשהו איתך. תלוי קצת במה היא אוהבת אבל כיון שהיא נושכת את הרצועה ייתכן שדווקא משחק רדיפה/משיכה של אביזר בד רך ונעים לה בפה יהיה מצוין. לא להשכיב אותה ואין מה לדרוש ממנה לבצע "פקודות" במידה ואת יודעת מראש שלא תבצע כי הגרויים מסביב חזקים מדי. בקיצור לנסות ליצור תבנית חדשה לטיול ולנתב את המרץ שיש לה למשחק.
   במידה ואת לא מסתדרת – כדאי להיעזר באיש/אשת מקצוע.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • ליאם לוי
  אוגוסט 30, 2017

  יש לי שיצו בן 8 שבועות והוא תמיד נושך רגליים ונעליים וגרביים ואמרו לנו שאסור שהוא ישן יאיתנו באותו חדר אז אנחנו סוגרים את הדלת ואז הוא פותח אותה ומפריע לי לישון

  הגב

  • אלון גלעד
   אוגוסט 30, 2017

   ליאם,
   לגבי נשיכות – נסו ליישם את הכתוב במאמר. לגבי השינה – הוא יכול לישון בחדר שלכם בהתחלה – קשה לו לבד בלי אמא והאחים. בהמשך מרגילים אותו בהדרגה להיות לבד. אם זה כלבכם הראשון ממליץ לכם להזמין איש מקצוע שידריך אתכם לגבי כל הבעיות ואיזה דברים חשובים על מנת שיגדל להיות כלב בריא נפשית.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • חושן
  ינואר 31, 2018

  יש לי גור לברדור מעורב בן 5 חודשים, כל הזמן נושך.. ניסיתי את מה שהצעת במאמר, אבל זה לא עוזר. הוא ממשיך לנשוך כשמלטפים אותו, כששמים לו אוכל, את החגורה כמוציאים אותו לטיול.. מה לעשות?

  הגב

  • אלון גלעד
   פברואר 1, 2018

   חושן,
   ההמלצות שלי טובות לרוב הגורים אבל לפעמים יש יוצאי דופן. אפשרות נוספת היא שאתם לא מבצעים את ההרואות נכון. ממליץ לכם להזמין אליכם הביתה מאלף/מאלפת על מנת לללמד אתכם מה לעשות במקרה הספציפי.
   בהצלה,
   אלון

   הגב

 • יוסף
  אוקטובר 4, 2018

  יש לי כלבה האסקי סיבירי מעורבת בת 8 חודשים
  היא תמיד נושכת ביידים והיא לא כלכך ממושמעת, היא מקשיבה רק עם נותנים לה אוכל בתמורה למשהו.
  למשל אני מביא לה חטיף ואומר לה לשבת אז היא יושבת וכ'ו..
  אשמח לעזרה ממך בנוגע לכך.
  תודה, יוסף

  הגב

  • אלון גלעד
   אוקטובר 5, 2018

   יוסף,
   כיון שקראתם את המאמר ואתם לא כל כך מסתדרים, ממליץ להזמין מאלף/מאלפת הביתה לקבלת הדרכה מותאמת לגור ולכם.
   אשמח להמליץ על מאלפים באזור מגוריכם.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • יעל
  מרץ 5, 2019

  שלום אלון

  גם אנחנו אימצנו כלב צעיר (או אולי גור). הוא אמור להיות כבן שנה-שנה וקצת.
  האם גם כאן תופעת המשיכות מתאימה לגיל ?

  האם צורת העבודה איתו זהה למה שאתה מתאר במאמר ?

  הגב

 • ספיר
  אוקטובר 6, 2019

  היי אלון,
  יש לי גור ויסלה בן חודשיים, נושך המון. הוא איתי ועם בן זוגי בבית ורק אותי הוא ממש תוקף עם הנשיכות, עד לכדי נביחות וקפיצות שמרגישות כמו תקיפה. ניסיתי הכל- להתעלם, לשים לו רצועה ולהרחיק אותו ממני, להסיב את תשומת ליבו לצעצוע ושום דבר לא עוזר. יש פיתרון?0

  הגב

  • אלון גלעד
   אוקטובר 6, 2019

   ספיר,
   בעיקרון נסי לפעול על פי המאמר. דגשים:
   – לנתב את רצון הנשיכות שלו אותך (שנובעות מרצון לשחק עם הפה) לאביזר בד (משחקי רדיפה/משיכה מולכם). את זה לעשות לו הכי כייף כולל התלהבות שלך.
   – מספיק הוצאת אנרגיה פיזית ומנטלית
   – מפגשים עם כלבים אחרים, עדיפות לגרים או כלבים שאוהבים לשחק.
   במידה ומשום מה העיניינים אינם מסתדרים אני ממליץ על הזמנת מאלף/מאלפת אליך הביתה על מנת לראות אתכם והגור ולהדריך אתכם בצורה פרטנית שמתאימה לאופי הספציפי של הגור.
   אשמח להמליץ על מישהו מאזור מגוריכם.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • נטלי
  נובמבר 18, 2019

  היי אלון
  יש לי כלבת גק רסאל מעורבת עם פינצר בת 3 חודשים . יש לה בעיית נשיכות וכל מה שניסנו לא עוזר קנינו לה את כל משחקים שאפשר מנשכנים חבלי משיכה .לא עוזר נושכת את הרגלים והידים לא מקשיבה שצועקים עליה שאסור. התעלמות מוחלטת . מה לעשות? עובדי עצות כבר .

  הגב

  • אלון גלעד
   נובמבר 18, 2019

   נטלי,
   לצעוק שאסור בטח שלא יעזור. המאמר נותן את הרעיונות אבל צורת היישום יכולה להשתנות מגור לגור. ייתכן שגם קשור לדברים אחרים בצורה בהם אתם מגדלים אותה. מציע לכם להיעזר במאלף/מאלפת…
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • אריאל
  מרץ 8, 2021

  היי אלון,
  יש לנו גורה בת 5 חודשים,
  היא מאוד אוהבת לנשוך…
  רק שהנשיכות שלה גורמים לדם וצלקות.
  היא רוצה המון תשומת לב. מתי שהילדים לומדים היא נובחת כמובן שזה לגיטימי לכלבים אבל הילדים לא יכולים לסבול את הרעש.
  כשאני חוזרת הביתה היא קופצת ומתרגשת לראות אותי אבל אחרי 2-3 דק׳ היא מתחילה לתקוף אותי בנשיכות
  הנשיכות שלה מאוד מאוד כואבות.
  אני עדיין לא מצליחה להבין למה היא עושה זאת
  כי כבר רוב השיניים שלה התחלפו לשיניים בשריות.
  אנחנו עכשיו בשיפוצים של הבית ככה שלהביא מאלף לא נוכל בחצי שנה הקרובה.
  אני רוצה להחזיר אותה חזרה
  אבל הילדה שלי מאוד מחוברת אליה
  ככה שמאוד קשה לה להיפרד מימנה.
  הילדה שלי נתנה לה כל הזמן לנשוך לה את הידיים ככה שאולי היא כבר התרגלה לזה אז היא מחשיבה את זה למשהו שמותר לעשות.
  אשמח שתגיד לי איך אני יכולה לאלף את הכלבה ללא מאלף אלא לימוד כרגיל מהבית…
  -אנחנו מנסים לתת לה תשומת לב כמה שיותר
  -אם אנחנו לא מתייחסים אליה כדקה שתיים מתחילה לתקוף אותנו בנשיכות
  -מתנפלת על הילדים אם הם לא מתייחסים
  -משחקים איתה ולמרות הכל מעדיפה לנשוך אותנו

  בתודה,
  אריאל

  הגב

  • אלון גלעד
   מרץ 9, 2021

   אריאל,
   מניח שקראת ברשת מאמרים והסברים מה צריך לעשות (כולל המאמר שלי) ועדיין אין שום שיפור. לצערי אין לי תרופות פלא. לפעמים יש צורך בעין מקצועית ולהתאים את ההוראות לגור ולמשפחה. זה לא חייב להיות אילוף ארוך עם הרבה מפגשים אבל ממליץ לך מאוד להזמין איש/אשת מקצוע אחרת כנראה לא תסתדרו (כפי שהיה עד עכשיו). אשמח להמליץ לכם בפרטי על מאלפים באזור מגוריכם.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • נדב
  מרץ 12, 2021

  היי אלון,
  יש לי גור קינג צ'ארלס קבלייר בן כמעט 3 חודשים, והוא לא מפסיק לנשוך! כשהוא נושך אותנו אנחנו שמים אותו בגדר שלו, זה ענישה? ניסינו לעשות את מה שהצעת במאמר וזה לא עוזר!
  חוץ מזה, אחותי נותנת לו לנשוך אותה כל הזמן ורציתי לשאול אם זה הורס את החינוך שלו? כלומר אנחנו מנסים כל פעם לומר לו לא או איי ושמים אותו בגדר אבל כשמישהו נותן לו לנשוך אותו, הוא ילמד שמותר לו לנשוך את אותו אדם? או שהוא ימשיך לנשוך את כולנו?

  הגב

  • אלון גלעד
   מרץ 12, 2021

   נדב,
   1) בהחלט כדאי שהיחס של בני הבית יהיה אחיד.
   2) טיים אאוט בגדר הוא בהחלט ענישה, אבל אפשר לפעמים להשתמש בזה במיוחד אצל גורים שהנשיכות שלהם כי הם כבר עייפים מידי
   3) במידה וניסיתם ליישם וזה לא עוזר – ממליץ לכם להיעזר במאלף/מאלפת. המאמר הוא כללי ומתאים לרוב הגורים אבל כנראה שאתם צריכים עוד עזרה.
   בהצלחה,
   אלון

   הגב

 • כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  חזור להתחלה
  אתר מותאם לנייד אתר האינטרנט