אוק 162011
 

אלון שלום
שמי שרון ולאחרונה אימצתי גורה מעורבת שננטשה ברחוב. אימצתי אותה בגיל חודש וחצי (איני יודעת היכן היתה לפני כן) וכעת היא כבר בת כ-3 חודשים. עד לאחרונה נהגתי להשאיר אותה בתוך הבית בזמן שהייתי בעבודה (כ-10 שעות היעדרות לרוב) והיא עשתה את צרכיה בתוך הבית. בימים האחרונים התחלתי להשאיר אותה בחוץ, בגינה גדולה, לא קשורה. יש אזור מתוחם ומקורה בו יש לה אוכל , מים ופינה משלה. כך למעשה אין כל צורך גם לטייל איתה בחוץ, כי היא עושה את צרכיה בגינה.
לצערי היא לא ממושמעת ולמעשה עושה ככל העולה על רוחה. היא לא מפסיקה לנשוך (ניסיתי את כל השיטות האפשריות) ובבסיסו של עניין היא "בעלת הבית". כשאני כועסת עליה היא נובחת עלי חזרה… היא קופצת עלי ועל כל מי שמגיע הביתה, לא מקשיבה לי, הורסת דברים בבית, ובאופן כללי מתייחסת לצעקותיי ולכל כאל משחק. אני משאירה את דלת המרפסת פתוחה כשאני בבית כך שהיא נכנסת ויוצאת לגינה כראות עיניה. הדבר שהכי עצוב לי הוא שאני מבינה שהיא רוצה להיות איתי ולשחק איתי, אך הדרך היחידה שהיא מכירה לכך היא בנשיכות. וכשאני מנסה להפסיק את הנשיכות – אם ע"י געירות או התעלמות – היא הולכת ואני למעשה מבטלת כך את הקשר בינינו. אישית אני מרגישה תסכול מאוד גדול כי איני יכולה בעצם "ליהנות" ממנה – לשחק איתה, ללטף אותה וכולי. הכל מוביל לנשיכות וחוזר חלילה. אומרים לי שזה זמני ושהיא תירגע, אבל התסכול והכעס על ההתנהגות שלה גורמים לי (ולה כאמור) לא לרצות להיות איתה כלל. נמאס לי מהנשיכות וקריעות הבגדים וכואב לי כי אני יודעת שהיא פשוט מנסה "להתחבר איתי" בצורה היחידה שהיא מכירה… אני שוקלת ברצינות למסור אותה, בצער רב.
אשמח לעזרתך
בתודה מראש
שרון

  One Response to “גורה לא ממושמעת”

  1. שרון,
    אני מניח שקראת מאמרים שאמורים לעזור לך לחנך את הגורה ובכל זאת נראה כאילו לא ממש הולך. דעתי היא שכדאי לך להזמין עזרה מקצועית. שמישהו יבוא ויראה את שתיכן בביתכן על מנת לראות את הגורה ואותך ואת האינרקציה שלה איתך ואם הסביבה. בכל מקרה אל תחכי כיון שככל שהיא תתבגר ההתנהגויות הלא טובות רק יתחזקו ויהיה יותר קשה לחנכה. בגיל 3 חודשים עדיין לא מאוחר וזהו גיל מעולה להתחיל אבל נראה לי שתזדקקי לעזרה.

    אשמח לעזור,

    אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)