גורה בת חודשיים שמשתגעת בלילה

שלום, לפני 3 שבועות אימצתי גורת טרייר מעורבת. היא הגורה/כלבה הראשונה שלי. בימים האחרונים נתקלתי בתופעה שחוזרת על עצמה כמעט כל לילה – בסמוך לזמן שאני הולכת לישון, הגורה מתחילה לרוץ בטירוף בתוך המתחם שלה במעגלים (יש לה איזור משלה בסלון התחום בעזרת גדר גורים) ולפעמים גם נובחת תוך כדי. אני משתדלת להתעלם כדי לא לחזק את ההתנהגות הפרועה, לפעמים היא נרגעת מעצמה ואז אני הולכת לישון. אם זה לא פוסק אחרי כמה דקות אני ניגשת אליה, מדליקה את האור ומנסה להרגיע אותה – לפעמים "די!" עוזר ולפעמים אני מוציאה אותה מהגדר, משחקת איתה קצת על מנת שתתעייף ותאפשר לי ללכת לישון.. מה הדרך הנכונה לפעול כדי לגרום לה להפסיק להתפרע? יש לציין שאני משחקת איתה לא מעט במשחקי הבאה בשעות מוקדמות יותר, לעיתים היא מתעייפת והולכת למיטה שלה.. אולי כדאי לנסות לנתב את עודף האנרגיה בטיולים מרובים

תודה,

תמר

3 מחשבות על “גורה בת חודשיים שמשתגעת בלילה”

 1. תמר
  יותר הוצאת אנרגיה לפני השינה (משחק, טיולים), כמו כן לתת לה את הארוחה האחרונה לפני השינה (לחכות קצת בין הארוחה לבין סיום הוצאת האנרגיה). דבר נ נוסף, ייתכן שהיא מראה קצת חוסר נחת מעצם הפרידה מכם בלילה, לכן אפשר להשאיר לה צעצוע התעסקות (קונג,עצם) אחרי שמכניסים אותה בלילה.

 2. היי אלון,
  תודה רבה על התגובה המהירה. ניסינו את זה ובהדרגה ההתנהגות הזו פוחתת.
  יש לי עוד שאלה..
  בכל בוקר הכלבה מעירה אותנו בנביחות ויללות בסביבות 6 או 7 בבוקר. היא לא מפסיקה עד שאנחנו באים אליה ומוציאים אותה מתוך המתחם שלה.
  אני יודעת שאנחנו צריכים להתעלם עד שהיא תפסיק כדי שלא תלמד שזו הדרך להשיג תשומת לב אבל היא פשוט לא מפסיקה… מה עושים?

 3. תמר,
  האמת שזה שהיא ישנה עד 6-7 זה לא רע. ייתכן שזה קשור לזה שיש לה צרכים והיא רוצה לצאת. אם זה המקרה אז לא כדאי להתעלם אלא דווקא להוציא אותה, כי היא "מבקשת" מאיתנו לצאת על מנת לא ללכלך את אזור שלה. אם זה המקרה הייתי דווקא מנסה להתעורר לפניה ולהוציא אותה (לדוגמא בשעה 6) בצורה יזומה. בהדרגה להזיז את השעה לשעה יותר מאוחרת.
  אמנם זה טירטור בשבילכם אבל זה לתקופה זמנית עד אשר תתרגל וגם יכולות ההתאפקות שלה ישתפרו. היא גם תתרגל לכך שמוציאים אותה בבוקר לוא דווקא כתוצאה מזה שהיא מיללת אלא זה משהו שהוא קבוע.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top