גורה בת חודשיים שחוששת בחוץ

היי אלון,
לפני כשלושה שבועות לערך אימצתי גורה שננטשה בתעלה יחד עם עוד 11 גורים.
לפי מה שהוטרינר אומר היא אמורה להיות בת חודשיים.
איך שהבאנו אותה לדירה, קנינו גדר גורים ושמנו לה מיטה חמה ושמיכה וכיסינו את החלק העליון עם שמיכות כדי שיהיה לה חושך ונעים וגם הוספנו עיתונים בחלק צדדי בגדר (שהוא גדול) כדי שהיא תוכל לעשות את צרכיה שם והיא באמת עושה. כשהיא מסתובבת בבית ויש לה פיפי או קקי היא נכנסת לצד המרווח בגדר איפה שאנחנו מניחים עיתונים ופשוט עושה.
לקחנו את הגורה לחיסון משושה ראשון והוטרינר אמר שניתן להתחיל לרדת איתה- וכך עשינו.
אנחנו יורדים איתה כמעט כל שעתיים. לפעמים היא עושה פיפי אך ברוב הפעמים פשוט עומדת במקום ולא רוצה ללכת או שפשוט רצה חזרה לכיוון הבניין (היא כבר מכירה את הדרך) ופשוט עומדת בכניסה לבניין ורוצה לעלות. אנחנו לוקחים אותה בידיים למקום אחר שהיא תבין שהטיול לא הסתיים, מנסים להשתמש בצופרים כמו חטיפים וכשהיא עושה פיפי אנחנו מחבקים ומלטפים אותה ומעודדים אבל נראה שהיא די מפחדת.
אנחנו עושים איתה טיול וברוב הפעמים היא לא עושה כלום אך כשעולים הביתה היא עושה את כל מה שהתאפקה בחוץ.
יש לך עצה מועילה איך להתמודד? לפעמים היא טיפה בוכה וכמו שאמרתי פשוט רצה חזרה לבניין.
האם זה מוקדם מדי לחנך לצרכים? מה לעשות?
תודה רבה,
רז

1 מחשבה על “גורה בת חודשיים שחוששת בחוץ”

  1. רז,
    נראה שאתם עושים הכל כמו שצריך. תמשיכו ביציאות, ממש בהדרגה. אל תדאגו כרגע לצרכים אלא יותר לכך שתחיל להרגיש יותר ביטחון בחוץ. תתחילו באזור הבניין, תשתדלו ללכת פחות או יותר אותו מסלול תוך שימוש במשחק, חטיפים וכשתיראו שהיא מרגישה בנוח תתחילו להתרחק ולגוון. מה שחשוב זה שתראו התקדמות. לגבי גיל חודשיים וחינוך לצרכים – זה לא מוקדם להתחיל, להיפך החשיפה שלה לעולם מסביב היא סופר חשובה. למעשה זה הדבר הכי חשוב בגיל הזה לגורים. ברגע שהביטחון יעלה היא תתחיל גם לעשות בחוץ. רצוי מאוד לחשוף אותה גם לכלבים אחרים כי במידה ותחשוש מכלבים היא תחשוש לעשות בחוץ.
    כל הכבוד על האימוץ ובהצלחה,
    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top