גורה בת חודשיים מטפסת על מיטות

הי אלון,
אימצנו גורה מתוקה בת חודשיים שנמצאת אצלנו כבר שבועיים ומקבלת המון יחס ואהבה מאיתנו ומהילדים שלנו. יש לה מיטה משלה מרווחת הנמצאת בסלון ומרופדת בשמיכה נעימה ומשחקים שהיא אוהבת. היא מרבה לישון במיטה שלה אך עם זאת מתעקשת המון פעמים לעלות על מיטות הילדים והספה בסלון. גם כאשר הילדים לא נמצאים וגם בלילה. כיוון שאנחנו לא מרשים לה להיות על המיטה אנחנו מיד מורידים אותה ובקול תקיף ורם אומרים לה שאסור. כאשר היא עולה למיטה שלה משבחים ומלטפים. למרות זאת היא חוזרת על ההתנהגות הזו המון פעמים ביום ובכל פעם עולה על המיטות. היום החלטתי להעביר את המיטה שלה למקלחת בלילה ולסגור את הדלת.היא בכתה מידי פעם אך זה היה הרבה פחות בעוצמה ובתדירות ולבסוף נרדמה. כמובן שמתי לה גם מים , פד לצרכים ואור קטן חדרה המקלחת די מרווח. השאלה שלי היא האם זה נכון לעשות כך? כיון שנראה שלפחות בלילה זה עובד והיא פחות מפריעה האם להמלהמשיך כך? ואם כן איך לאט לאט להרגיל אותה לישון לזרה בסלון בלי להפריע? ואיך לגרום לה להפסיק לטפס על מיטות כל הזמן.
תודה וסליחה על האורך.
תודה,
אשרת

 

1 מחשבה על “גורה בת חודשיים מטפסת על מיטות”

 1. אשרת,
  כמה הערות:
  – לדעתי עדיף לתחם אותה בסלון בעזרת גדר גורים/כלוב רשת (כמובן עם הרגלה נכונה). כך התיחום יוכל לשמש גם ללילה וגם לפעמים ליום. היתרון – לא מבודד אותה כמו בתוך השירותים וגם מרגיל אותה למצב העתידי – מקום המרבץ שלה בסלון (ללא תיחום).
  – לגבי עליה על המיטות: שילוב של מניעה (על ידי סגירת דלתות החדרים או בצורה אחרת) + חיזוק מאוד גדול (יחס שלנו, חטיפים…) כשהיא בוחרת ללכת למיטה שלה. כשהיא עלה על מיטה/ספה – קיראו לה וחיזקו אותה כשהיא באה.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top