חינוך גור פודל לצרכים

שלום אלון ותודה על האתר המעניין.
רכשנו כלב פודל מקסים לפני כחודש וחצי כאשר כיום הוא בן כ-3 חודשים.
הגור מקבל הרבה אהבה ופינוקים במקביל למשמעת בסיסית (לא לנשוך וכדו׳).
הגור מסתובב חופשי בבית (כואב לנו מידי להשאיר אותו בכלוב) ועד היום עשה את צרכיו על עיתונים, אולם, כעת אנו מתחילים לחנך אותו לצרכים.
שאלתנו היא:
1) האם ניתן לחנך לצרכים ללא כלובים וכדו׳? כפי שצינתי זה מכאיב לנו לראות אותו בתוך כלוב.
2) כמו״כ אינני יודע האם שייך בכלל לדרוש ממנו להתאפק מכיוון שאנו מגיעים בממוצע לאחר 8 שעות שהוא לבד (אין ממי לבקש שיוציא אותו ואין גינה)
ומה אמורים לעשות איתו בלילה, הרי בד״כ ישנים יותר מ-8 שעות…
בתודה

יהונתן
נ.ב
שיטת האילוף שלך מצאה חן בעינינו, מכיוון שאינה משתמשת כלל באלימות, דבר אשר לצערי לא ברור לכל הנוגעים בדבר

1 מחשבה על “חינוך גור פודל לצרכים”

 1. אלון גלעד

  יהונתן,
  תשובותיי:
  1) אפשר לחנך לצרכים ללא תיחום. רוב הגורים לומדים לעשות את צרכיהם בחוץ עד גיל חצי שנה ללא צורך בתיחום. התיחום מזרז את התהליך וגם עוזר בטיפול בכלבים בוגרים/גורים שיותר קשה להם או לבעלים שמעדיפים שהצרכים לא יהיו בכל הבית. זה שהגור שלכם עושה בבית על עיתונים זה כבר סוג של חינוך לצרכים. חינוך לצרכים נעשה על ידי הרגלה של הגור לעשות בחוץ. לצורך זה צריך להוציא אותו מספיק פעמים ביום. אם הגור שלכם כבר התרגל לעשות על עיתונים – תעבירו את העיתונים ליד דלת הכניסה ובשלב הבא תשימו את העיתון מחוץ לדלת כך שהגור יבקש לצאת מהדלת לעשות על העיתון. כך נרגיל אותו לבקש לצאת החוצה ובסופו של דבר נוציא אותו החוצה לטיול צרכים. דבר נוסף לגבי התיחום – לגור בגיל 3 חודשים עדיף להשתמש בגדר גורים ולא בתא.

  2) לדרוש ממנו להתאפק 8 שעות בגיל 3 חודשים זה מוגזם. בלי קשר לעיניין הצרכים אם יש אפשרות שמישהו יוציא אותו, יאכיל וישחק איתו בצהריים מאוד רצוי בגיל כזה. לפעמים אין לנו אפשרות כזאת ואז כמובן אסור לשים אותו בתיחום קטן (תא הטסה) ואם מתחמים אז רק בגדר גורים. לגבי הלילה – כושר ההתאפקות הוא אינדבידואלי אבל רוב הגורים יכולים להחזיק לילה שלם (6-7 שעות) בגיל 4-5 חודשים. בינתיים או שתקומו יותר מוקדם או שיעשה על העיתונים בבית.

  מקווה שעזרתי ותודה על המחמאות. בהצלחה,

  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top