גור פודל טוי שנושך

שלום,
יש לי גור פודל טוי בן חודשיים ו2-3 שבועות הבעיה היחידה ואני יודע שאני אשם שאני לימדתי אותו לנשוך כי אני לימדתי אותו לשחק משחקי נשיכה, עכשיו מה שכל פעם שאני בה ללטף אותו הוא נושך אותי, אני לא יודע פשוט מה לעשות ושאני אומר די או צועק עלי הוא נובח עלי(יעני עונה לי) אני כבר לא יודע מה לעשות כי כל פעם שאני מרים את הקול שלי הוא ממשיך להתווכח איתי בנביחות. גם שאני הולך הוא תופס לי את המכנסיים תוך כדי שאני הולך וגורר אותו.
האם ההתנהגות הזאת היא אופיינית לגור? אם אעקוב לפי הוראות המאמר שלך זה יעזור?
תודה,
שי

3 מחשבות על “גור פודל טוי שנושך”

 1. שי,
  כפי שהבנת לבד ההתנהגות של הגור נקבעת בהתאם ליחס שאנו נותנים. העיקרון המנחה היא להתעלם או להסיט התנהגות לא רצויה ולחזק מאוד התנהגות רצויה. במקרה של הנשיכות – להתעלם כלןמר לא לתת כל יחס , (למעט להראות לו שלא נעים ולומר "אי" בקול גבוהה) כשהוא נושך ובמידה ואתה לא יכול להתעלם כי זה כואב – תעניין אותו בצעצוע כלשהו. ברגע שהוא מפסיק – תשבח אותו ותן לו יחס. כך הוא ילמד מהר מאוד שהנשיכות לא יועילו לו אבל לעומת זאת כשהוא רגוע הוא מקבל יחס. המפתח להצלחה – התמדה, עיקביות ואחידות (כלומר שכל מי שבא איתן במגע ינהג כך).
  בהצלחה,

  אלון

 2. שלום, תודה על כל המאמרים הנהדרים. יש לי כלבת פודל טוי בת 3 חודשים. נמצאת אצלינו מגיל 7 שבועות. היא מאוד נשכנית, היא נושכת את הבנות שלי כל הזמן. אנו אומרים לה לא, נותנים לה משחקים אך זה לא ממש עוזר. הבעיה הרצינית יותר היא שהיא החלה לנהום כאשר ביתי הגדולה מרימה אותה ואתמול נשכה אותה באגרסיביות לאחר שנהמה. מה לעשות? אני לא רוצה כלבה אגרסבית לילדים. חשוב לציין שאנו מוציאים אותה והיא כל הזמן בסביבת ילדים ואנשים. מה לעשות ? איך להגיב שהיא נוהמת ונושכת ? תודה נעמי

 3. נעמי,
  לגבי הנשיכות – תנסי לפעול על פי המאמר. העיקרון – להשמיע קול גבוהה ולנתק מגע כשהיא נושכת. מצד שני לעודד נשיכות של צעצועים, לחזק התנהגות רגועה לידכם. במידה ואתם לא מסתדרים ממליץ להזמין איש מקצוע שידריך את כל המשפחה אחד על אחד. לגבי הנהימות: מאוד יכול להיות שלא נעים לה/מרגישה חוסר ביטחון/כואב כשמרימים אותה. הדרך היחידה שבה היא יודעת לתקשר זה בשפת גוף וקולות. אתם חייבים להתחשב בה ולהיות ערים ל"שפה" שלה שבה היא אומרת "לא רוצה". כבדו אותה. תנסו ללטף/לפנק מבלי להרים. אם מאוד חשוב לכם להרים – תעבדו על זה בהדרגה ותנו לה חוויה כייפית. לדוגמא לשבת להרים אותה ולשים אותה עלינו ואז לתת לה חיזוק. חשוב/חשוב להיות ערים לשפת הגוף שלה ולהתקדם בהדרגה מבלי שתיכנס ללחץ.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top