כלב דומיננטי שתוקף כלבים אחרים

כלבי גולדן מעורב(לא ידוע) כבן שנה וחודש נמצא אצלי כבר שנה. מאז גיל צעיר הפגשתי אותו עם כלבים, ולא הייתה בעיה עד לאחרונה. שהתחיל לתקוף על בסיס דומיננטיות במפגשי כלבים שאני לוקח אותו. במפגש האחרון הפרדתי וקיבלתי ממנו נשיכה בעצמי.(לאחר שאחד החברים חילק צ'ופרים והוא תקף כי הכלב השני לקח ראשון). בתוך הבית אין לי בעיה של דומיננטיות כלפי הוא יודע מי
ה"בוס". הבעיה הינה בעיקר בחוץ טיול, מפגשי כלבים. אני התחלתי לעבוד איתו שגם מחוץ לבית אני הבוס ולא רק בתוך הבית אך האם ניתן לעשות משהו נוסף?(האם מותר לשים לו מחסום מלכתחילה)
תודה רבה,

אנונימי

1 מחשבה על “כלב דומיננטי שתוקף כלבים אחרים”

  1. אלון גלעד

    אנונימי,
    דומיננטיות אינה תכונה של כלב. כלב יכול לגלות תוקפנות (מה שאתה מפרש כדומיננטיות) כלפי אדם או כלב אחר מסיבות שונות. על פי מה שנראה לי מהתאור הקצר שלך הרקע לתוקפנות הוא רכושנות למשאב מסוים (במקרה הזה צ'ופרים). אין פה ענין של מי ה"בוס" אלא צריך ללמד את הכלב התנהגות אלטרנטיבית ולעבוד על הרכושנות. מקרים של תוקפנות דורשים הגדרה יותר מדויקת של הסיבה לתוקפנות (תתעלם מההשעה שלי של תוקפנות על רקע של משאב) על ידי איש מקצוע שיגיע אליך הביתה לפגישת איבחון הבעיה ודרכי הטיפול. לגבי המחסום – הביטחון מעל הכל ולכן אם אתה מרגיש לא בטוח איתו אפשר להרגיל אותו (בהדרגה) למחסום אם כי זה כמובן לא פותר את הבעיה אלא רק את הסימטום (כמו אקמול). פיתרון זמני נוסף הוא לא לקחת אותו למפגשי הכלבים (אולי להיפגש עם כלב אחד או שניים שאיתו/איתה הוא מסתדר מצוין) ובטח להיות מאוד רגישים ולא לתת משאב (מזון, צעצוע וכו') שאתה יודע שהוא "יילחם" עבורו. הערה אחרונה לגבי ההערה שלך ש"בבית הוא יודע מי הבוס" – ובכן מה שלימדת אותו כנראה שמי שחזק (במקרה הזה אתה) קובע. זו בדיוק ההתנהגות שלא היינו רוצים ללמד אותו וכפי שאתה רואה הוא מיישם אותה בעצמו.
    בהצלחה,
    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top