הטמעת כלב בסביבה חתולית

שלום אלון,
קודם כל, היה לי עונג רב לשוטט באתר שלך- מאוד אינפורמטיבי ומוסבר היטב (:
ועכשיו לשאלתי-
אנו חיים עם חתולה בוגרת, אהובה מאוד ומעט פחדנית, שרגילה להיות ללא חברתם של בעלי חיים אחרים, רק בני אדם.
אנו רוצים לאמץ גור כלבים. מה תהיה הדרך הטובה ביותר להרגיל את השניים לחיים משותפים? יש דרך מסוימת לכך?
תודה רבה,
סיגל

3 מחשבות על “הטמעת כלב בסביבה חתולית”

 1. סיגל,

  מבחינת הגור לא תהיה בעיה. ייתכן שקצת יחשוש בהתחחלה אבל מהר מאוד הוא ירצה לשחק עם החתולה. היא מן הסתם לא תרצה לשחק. או שהיא תלך למקום אחר (גבוהה שאליו הגור לא יכול להגיע) או שתסמן לו (בקול/עם הרגל) שהיא לא רוצה. אני לא מומחה לחתולים אבל תנסו להפוך לה את הופעת הגור למשהו טוב (חטיף/פינוק/משחק כל מה שהיא מאוד אוהבת) וכמובן לגור אותו דבר. או שהיא תתרגל אליו או שהיא תעדיף להמשיך להימנע. גם הגור יתרגל ובסופו של דבר הם יגיעו "לשיווי משקל" ביחסים ביניהם.

  בהצלחה,

  אלון

 2. היי אלון,
  תודה על התשובה המהירה, מה שאני צריכה לדעת בעצם זה איך להפגיש ביניהם? להביא את הגור הביתה ומיד לשים אותו במרחב של החתולה? להפריד ביניהם למשך זמן מסוים בבית ולעשות את זה בהדרגה? יש דרך מסוימת לעשות את זה (כך הבנתי), ותהיתי אם תוכל להסביר לי כיצד לעשות זאת.
  שוב תודה,
  סיגל

 3. סיגל,

  עדיף שהמפגש הראשוני יהיה במקום נייטראלי אם זה אפשרי מבחינת החתול. במידה ולא – לא הייתי מפריד בינהם רק צריך לשים לב שהחתול לא יפגע בגור. קחי בחשבון שלגור הכל יהיה חדש ויקח לו זמן להתרגל ואני לא רואה סיבה שהחתול לא יהיה חלק מהסביבה החדשה אותה הוא צריך להכיר. חשוב שלגור ולחתול יהיה אזור אליו יוכלו ללכת (מבחירה) שלא יהיה נגיש לשני. לחתול מן הסתם זה לא בעיה – הוא יוכל פשוט לעלות על משהו. לגבי הגור – שיהיה לו פינה שלו שבה הוא ירגיש בטוח ושאליו החתול לא יוכל להגיע. זה יכול להיות אזור מתוחם (משהו כמו גדר גורים) או משהו אחר. אתם כבר תראו איך הם מסתדרים וכמובן לנסות לחזק את הקשר ביניהם כמה שתוכלו (במיוחד לחזק את החתולה שאת מתארת כפחדנית). תנסו כמה שפחות להתערב בכדי שההתנהגות שלהם לא תהייה תלויה בנוכחות שלכם.
  רעיון נוסף: תבקשו מהבעלים הנוכחי של הגור בד כלשהו עם ריח חזק של הגור ולקשר את הבד עם מזון או משהו כייפי לחתול. פשוט שיקשר את ריח הגור למשהו כייפי. זה גם יכול לעזור.
  מקווה שעניתי לך.

  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top