חינוך גור לעשיית צרכים בחוץ

שלום ,
יש לנו גור מעורב האסקי ורועה(ועוד מספר זנים).
הגור בן חודשיים, מסרו אותו בגיל 3 שבועות בערך, אין לנו אפשרות להשתמש בכלוב הטסה וכו.
מהי הדרך המומלצת להתחלת ההרגלה לעשיית צרכים בחוץ? הגור מבין את משמעות המילה – "פו"- פקודת איסור.
תודה,
דניאל

4 מחשבות על “חינוך גור לעשיית צרכים בחוץ”

 1. דניאל,
  הדרך המומלצת היא קודם כל הרבה טיולים בחוץ וחשיפה לעולם מסביב על מנת שהגור ירגיש בטוח בחוץ. גור לא יעשה צרכים במקום בו הוא לא מרגיש בטוח. אני גם ממליץ על מפגשים עם כלבים אחרים ובמיוחד גורים. בגיל חודשיים הגור עדיין אינו מחוסן ולכן אתם צריכים להיות זהירים (ראו מאמר: האם לחשוף גור שאינו מחוסן). בגיל כזה עדיין אין לצפות ממנו שיוכל להתאפק פרק זמן ארוך ולכן כרגע המטרה שיתחיל לעשות גם בחוץ. אפשר לתת לו חיזוקים (מלה טובה, חטיף) כשהוא עושה בחוץ. בכל מקרה לא לכעוס עליו או לומר לו "פו" כשהוא עושה בבית. במידה ואתם רואים שהוא מרחרח ומחפש מקום לעשות – תרימו אותו ותוציאו אותו החוצה (כמובן רק במידה והוא כבר מרגיש בטוח בחוץ). במידה ותגידו לו "פו" כשהוא עומד לעשות צרכים בבית יש סיכוי שהוא יבין מזה לא לעשות צרכים כשאתם בסביבה ואז גם לא יעשה בטיולים בחוץ (כיון שהוא לידכם).
  בהצלחה,
  אלון
  אלון

 2. תודה רבה על התגובה!

  מהתשובה שלך עלתה בעיה ששכחנו לציין, הגור ממש לא אוהב ללכת לטיול עם הרצועה, הוא ממש מייבב ומסרב ללכת איתה.. אם נפתור את הבעיה הזו כנראה שבאמת יהיה יותר קל לטפל בעניין הצרכים.

  אשמח אם תוכל להמליץ לנו על דרך יעילה ללימוד הגור להליכה עם הרצועה.

  תודה ,
  דניאל

 3. דניאל,
  הרגלה לרצועה צריך לעשות בהדרגה. תשתמשו ברצועה נשרכת ולא ברצועה קפיצית עם גלגלת (רצועה לא כבדה באורך 1-2 מטר). מתחילים בתוך הבית ותנסו לקשר את הרצועה למשהוא טוב כמו חטיף, משחק או משהו שהגור אוהב. לעשות בהדרגה וללא כפייה. בשלב הראשוןחברו את הרצועה מבלי להחזיק בה – שהגור יסתובב עם הרצועה נשרכת בתוך הבית. ברגע שהגור מרגיש בנוח עם הרצועה תתחילו להחזיק בה. אל תמשכו את הגור אלא תקראו לו אליכם וברגע שהוא מגיע – חזקו. ההנחה היא שהגור כבר רגיל לקולר (אותו לא מורידים), במידה ולא – תתחילו עם הרגלה לקולר, שוב בהדרגה וללא כפייה. נרצה להגיע למצב שבו הגור ישמח או יהיה אדיש לחיבור הרצועה. אפשר להוציא את הגור החוצה גם על הידיים לצורך חשיפה והכרה של הסביבה וגם ללא רצועה בחדר המדרגות/הכניסה לבית.
  בהצלחה,

  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top