פבר 032013
 

שלום לך יש לי גורה שאימצתי לפניי שבועיים שהייתה ממש פחדנית ולא נתנה לאף אחד לגעת בה היום אני כבר נוגע ומשחק איתה אבל כשאני קושר לה חגורה במטרה להוציא אותה מהגינה לטיול היא מתיישבת ולא רוצה ללכת או רוצה לרוץ למלונה שלה היא לא מוכנה לצאת מהגינה ואפילו לא להתקרב לשער בקיצור לא רוצה ללכת אפילו טיפה אם חגורה האם זה משהו שיעבור לה ? או שיש פתרון שתוכל להמליץ לי שיעזור לי אשמח מאוד אם כן.

תודה,

תומר

 

 

 

 

 

  3 Responses to “גורה פחדנית”

 1. תומר,

  לא ציינת את גילה וההיסטוריה שלה. ככלל, ככל שהגור יותר צעיר הסיכויים להעלות את ביטחונו העצמי גדולים יותר. העובדה שגם ממך היא פחדה והיום היא בסדר אומרת שהיא יכולה להשתנות. מה שאתה צריך לעשות זה מצד אחד לא לוותר לה ומצד שני לחזק אותה המון על כל צעד קטן בכיוון הנכון. ייתכן שהרצועה עצמה מפחידה אותה, לכן הייתי מתחיל בהרגלה לרצועה וזאת בתוך הבית והגינה. פשוט לקשר לה את החגורה למשהו טוב ולא מאיים. לדוגמא מתן צ'ופר, משחק וכ'ו כל פעם שאתה שם לה את הרצועה. במקביל אתה יכול להתחיל להוציא אותה החוצה, אפילו על הידיים. חשוב מאוד לחשוף אותה כמה שיותר לעולם האורבני שמסביב. ברגע שהיא כבר לא נלחצת מהרצועה תתחיל להוציא אותה החוצה. היציאות בהתחלה צריכות להיות בסביבת הבית ותשתדל לעשות אותו מסלול כל פעם. במידה והיא מתישבת ולא רוצה לצאת – משיכה קלה ועידוד רב (צ'ופרים ו"כלבה טובה") על כל תזוזה לכיוון הנכון. חשוב לא לוותר לה מצד אחד ומצד שני לעשות את זה ממש בהדרגה. במידה וזה נראה לך תאורטי מדי – ממליץ להזמין מאלף מקצועי לאיבחון + הדרכה אחד על אחד.

  ולסיום – כל הכבוד על האימוץ והאיכפתיות. בהצלחה,

  אלון

 2. היא בת שלושה חודשים וגדלה במושב רחוק מקרבת אנשים וגם הפרדתי אותה מהורייה ואחייה היום היאכבר יוצאת איתי קצת יותר רק שעדיין ממש מפחדת מאנשים זרים ומכלבים שהיא רואה שרים או כלבים כולה מתקפלת מתיישבת בפחד אם זנב מכונס האם התופעה הזאת כן תעבור ? היא מקבלת המון יחס ואהבה ממני זה יחלוף אם הזמן לדעתך???

 3. תומר,
  התופעה לא תעבור אם לא תעודד כמה שיותר מפגשים עם אנשים וכלבים. כמובן הכל בהדרגה. לגבי כלבים – אם אתה מכיר חבר אן שכן עם גור/ה, הייתי מנסה להפגיש ביניהם. ממליץ להתחיל עם מפגשים קבועים עם גור או כלב צעיר וידידותי על מנת לשפר לה את התיקשורת הכלבית. ברור שהיא לא עברה חשיפה כמו שצריך ולכן כל דבר מפחיד אותה. בגיל 3 חודשים יש את כל הסיכויים לשפר את המצב אם כי היא אף פעם לא תהיה כלבה עם המון, המון ביטחון אבל במידה ותעבוד איתה על חשיפה (בהדרגה) כל הסיכויים שההתנהגות שלה תשתפר המון. בהצלחה,

  אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)