כלבה בת 6.5 שהחלה להיות תוקפנית

שלום אלון,

כלבתי בת 6.5, מגזע רועה גרמני מעורב (קטנה יותר מרועה גרמני בגודל).
לפני כשנה היא התחילה להתנהג כלפי חלק מהכלבים (בעיקר בוקסרים, משום מה) קצת באגרסיביות (שערה סומר והיא קופצת על הכלב שבא מולה תוך כדי השמעת רעשים – אולם היא מעולם לא נשכה כלב או אדם). ניסיתי לשנות התנהגות זו בעיקר ע"י כך שהייתי קוראת לה אלי, והיא פשוט היתה שוכחת מהכלב ובאה אלי.
כשאני הולכת איתה עם רצועה היא מראה אפילו קצת יותר אגרסיביות כלפי כלבים.
לפני כשלושה שבועות היא ננשכה ע"י כלבה (כנענית, נדמה לי) ונזקקה לתפרים.
מאז היא מגלה תוקפנות כלפי כמעט כל הכלבים – גדולים, קטנים ולעתים אפילו גורים.
התחושה שלי היא שהיא כרגע בסטרס, וזה לא עובר לה.
האם אפשר להעלים את ההתנהגות הזו? הייתי רוצה מאוד שהיא תחזור לעצמה ותהיה הכלבה החמודה ולא-תוקפנית שהיא היתה. כרגע המצב די בלתי נסבל כי נורא קשה לי להוציא אותה – אני לא נהנית מהטיולים איתה ורק מפחדת שניתקל בכלבים אחרים (כמובן אני הולכת איתה רק עם רצועה, וגם זה מבאס כי אני מעדיפה שהיא תוכל להסתובב חופשייה בלי שאצטרך לדאוג שיגיע כלב מולה והיא תקפוץ עליו).

תודה רבה,
שרית

1 מחשבה על “כלבה בת 6.5 שהחלה להיות תוקפנית”

 1. שרית,
  על פניו נראה שהתוקפנות שלה קשורה לאירוע הנשיכה. יש לשער שהאמון שלה בכלבים נפגע והתוקפנות משמש לה כאמצעי הגנה אם כי את מציינת שגם קודם היא החלה להיות תוקפנית. אני מאוד ממליץ לך להזמין אליכם הביתה מאלף מקצועי לצורך איבחון לעומק של הבעיה והצעה של דרכי פיתרון. עד אז הייתי שם דגש על הנקודות הבאות:

  1) בטיחות מעל הכל ! גם שלה וגם של כלבים אחרים. זה אומר לא לשחרר אותה ולא להתקרב איתה לכלבים שמאיימים עליה או להיפך.
  2) צריך לנסות להחזיר לה את הביטחון העצמי במגע עם כלבים. לשם כך יש להפגיש אותה כמה שיותר עם כלבים שהיא ידידותית אליהם והיא אליהם. במיוחד אם יש כלבים שנהגה לשחק איתם בעבר. מפגש עם כלבים שזו הפעם הראשונה שהיא נפגשת איתם – עדיף במקום נייטרלי ולא בבית/חצר של אחד מהם או מקום שרק אחד מהם מכיר.
  3) יש לשער שהמתח שאת מצויה בו משפיע גם עליה. לכן יש צורך שאת תרגישי בשליטה איתה גם במקרה לא מתוכנן של מפגש עם כלב. במידה ואת לא מרגישה שליטה ייתכן וצריך להשתמש באמצעי עזר.

  אשמח לענות על כל שאלה,

  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top