גורה פחדנית וחסרת ביטחון

שלום,

יש לי גורת ג׳ק ראסל בת 4 חודשים.
הגורה מאוד פחדנית, ממש חסרת ביטחון, כל רעש קטן מקפיץ אותה. כשאנחנו יוצאים לטיול היא דרוכה מאוד וחושדת בכל דבר, בערב כשיורד החושך הטיולים מאוד קשים היא פשוט עוצרת במקום ורועדת. הטיולים תמיד באותו מקום מוכר כך שהיא מכירה כבר את הסביבה ועושה צרכים בחוץ ולא בבית. כמו כן לאחרונה גם במהלך היום היא מתנהגת באותה צורה
כשמגיע כלב אחר לכיוון שלה היא מראה סימנים שהיא רוצה לשחק, מקשקשת בזנב ומושכת לכיוון הכלב אך ברגע שהכלב רק מסתכל עליה היא מקפלת את הזנב ומשתינה מרוב פחד.
לפני שבוע עברה התקף חרדה לאחר משחק עם כלב אחר התחילה לבכות וממש לפרכס ולא הגיבה לסביבה ובבדיקה של הוטרינר ולאחר אולטראסאונד לא נמצאה שום בעיה לכן הבנו שהיא פשוט נבהלה מאוד.
כשהיא ישנה אפילו רעש ממש קטן ישר מקפיץ אותה.
כמו כן רציתי לשאול לגבי האוזניים שלה, בגזע הזה האוזניים אמורות להיות נפולות ושלה היו נפולות ונעמדו, האם האוזניים ירדו שוב או שככה זה ישאר וזה מצב רגיל ותקין?
תודה רבה,

יקיר

1 מחשבה על “גורה פחדנית וחסרת ביטחון”

 1. אלון גלעד

  יקיר,
  נשמע בעיה של חוסר חשיפה לכלבים ורגישות לרעשים.
  לגבי כלבים – ממליץ לחפש חבר/קרוב/שכן עם כלב רגוע וידידותי ולהפגיש אותם במקום קבוע שהגור שלך מכיר. לא לכפות מפגש אלא לעודד אותו.
  צריך המון סבלנות והדרגתיות. לגבי רעשים: נסה למסך רעשים על ידי רעש של רדיו/טלויזיה וגם לסדור חלונות. מעבר לזה זה משהו שאפשר לנסות לעבוד עליו אבל ממליץ לך להזמין איש מקצוע שיראה את הגור וינחה אותך.
  לגבי האוזניים: לעיתים בזמן חילוף השיניים האוזניים נעמדות חלקית או מלא ואז אחרי כמה חודשים חוזרים להיות נפולים. כמו כן יש ג'קים שהאוזניים נעמדות בגלל גנטיקה. תבדוק עם המגדל שממנו קנית האם יש במשפחה בעלי אוזניים עומדות.
  לסיכום הגור שלך זקוק להמון חשיפה הדרגתית על מנת לנסות לעזור לו. כיון שהוא עדיין צעיר יש סיכוי טוב לשיפור אם עושים את זה כמו שצריך.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top