מעוניינים שהכלב יעשה צרכיו במרפסת

:
היי,
עברנו דירה ונאלה המושלמת שלנו (בת שנתיים, גולדן מעורבת) התאקלמה יפה בדירה. היא כלבה מאוד שמחה וממושמעת.
כשאנחנו אצל ההורים שלי, הרגלנו אותה לעשות צרכים במרפסת. יש לה את הפינה שלה ותמיד היא עושה שם.
בבית הקודם תמיד היא הייתה יוצאת החוצה ועושה במקום הקבוע שלה.
אנחנו מעוניינים שתיהיה לה את פינת הצרכים שלה במרפסת בבית החדש (מיותר לציין שאין הדבר מחליף את הטיולים היומיים שאנחנו עושים איתה).
לצערי, היא מתאפקת הרבה ואנחנו לא מצליחים להעביר לה את המסר שניתן ורצוי שתעשה צרכים בפינה במרפסת. רק כשיורדים למטה, היא עושה.
ניסינו גם לספוג את הצרכים שלה מלמטה עם עיתון ולהניחו בפינה הרלוונטית במרפסת, אך גם זה לא גרם לה לעשות צרכים שם. היא לא רובצת במרפסת באופן כללי, והאוכל והשתיה שלה לא נמצאים שם.
מה אפשר לעשות?
תודה.
שי

5 מחשבות על “מעוניינים שהכלב יעשה צרכיו במרפסת”

 1. שי,
  לא מבין מה בעיה. הכלבה שומרת על ניקיון ועושה רק בחוץ. זו התנהגות טבעית שכדאי לחזק ולא לדכא.
  כמה שעות היא לבד ? עם מדובר בהמון שעות ואתם חוששים שיהיה לה קשה אז ממליץ לחפש דוגווקר. מפגש עם מישהו ויציאה לטיול חשובים לא רק לצורך עשיית צרכים.
  אלון

 2. ראשית, תודה על התגובה.
  שנית, כפי שציינתי, לא מדובר בתחליף לטיולים (כמו כן לא מדובר בתחליף למפגש עם אנשים, כלבים אחרים וכו'. היא מטיילת הרבה ומבלה הרבה בחברת אנשים וכלבים, היא נעימה לכולם. פשוט מדהימה).
  עם זאת, אצל ההורים שלי היא עושה צרכים במרפסת בפינה שנוחה לה, אין לי ספק שהיא מאושרת מזה, וכך גם אנחנו. אנחנו רוצים שתסגל התנהגות דומה גם בביתנו.
  אנחנו לא רואים בעיה ב"חוסר ניקיון" בפינה במרפסת, מה גם שאנו מנקים מיד אחריה.

  הרגלנו אותה לעשות צרכים במרפסת של ההורים כשבבוקר היינו לוקחים אותה עם הרצועה למרפסת, ושם היא הייתה עושה. אצלנו זה לא עובד. איך ניתן להשיג מטרה זו?

  תודה.

 3. הוציאו את האוכל שלה מהמרפסת, כלבים יעדיפו לא לעשות במקום בו אוכלים/שותים. בנוסף הייתי מלמד אותה אות כלשהו שאומר שאנו רוצים שתעשה צרכים (לדוגמא: "קקי"). תתחילו אצל ההורים שם היא עושה. פשוט כל פעם שאתם מוציאים אותה למרפסת ואתם רואים שהיא עומדת לעשות – תאמרו את האות ותחזקו ("כלבה טובה") כשמתחילה לעשות. תרגלו מספיק פעמים עד שנראה לכם שהיא הבינה ואז תעברו לתרגל במרפסת שלכם.
  בהצלחה,
  אלון

 4. שלום אלון, באותו עיניין, האם ,במרפסת המיועדת לעשיית הצרכים על הדשא, נכון יהיה גם שהמשחקים שלה יהיו על הדשא?
  תודה

 5. עדיפה הפרדה בין המקום שבו הכלב עושה צרכים לבין מיקום הצעצעועים שלו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top