גור שמפחד בטיול

שלום,
יש לי גור מעורב בן חודשיים וחצי ,
הבעיה מתחילה כבר במדרגות שהוא מתחיל לנבוח ומסרב לרדת, עם קצת עידוד וקריאות הוא רץ לכיווני ומתגבר
ברגע שמגיעים למטה הפחד גדל הגור נעצר מילל ומסרב לזוז ומתקדם לכיווני רק אם אני יורד לברכיים וקורא לו , במידה והתרחקנו טיפה(40מטר) מהבית הוא מושך חזק לכיוון הבית עם יללות
ניסיתי לפתות אותו עם חטיפים הוא אוכל וההתנהגות מיד חוזרת פשוט נראה שהוא ממש סובל בחוץ לא מרחרח לא מתעניין ונראה דיי אבוד .
יש לציין שלוקחים אותו לבתים אחרים למסעדות וכולי הוא מתנהג ממש יפה
הבעיה היא בטיולים בלבד.
כיצד אוכל לחזק את הביטחון שלו ואיך לעזור לו להתגבר על הפחדים?
תודה,
טל

3 מחשבות על “גור שמפחד בטיול”

 1. טל,
  נסו ליצור לו חוויה נעימה בטיול, דברים שהוא אוהב. למשל – שחקו איתו בחוץ במשחק שהוא ממש אוהב, תרוצו איתו (אם אוהב) וכמובן חטיפים ממש שווים. הייתי אפילו משתמש בחטיפים שמיוחדים לטיול, לא החטיף הרגיל שאתן נותנים לו אלא משהו מיוחד כמו: פסטרמה, קבנוס, טונה, גבינה צהובה, חזה עוץ, קורקבנים, כבד וכו'. הרעיון ליצור לו קישור ממש טוב לטיול. כמו כן חשוב להפגיש אותו עם כלבים אחרים, ייתכן ומזה הוא חושש. כמובן הכל בהדרגה – תחילה קרוב לבית וכשאתם רואים שיפור להתחיל להתרחק.
  בהצלחה,
  אלון

 2. ראשית תודה על התשובה
  אשדרג לו את החטיפים לרמה גבוהה יותר
  לגביי הפחד מכלבים אחרים הוא באמת מפחד מכלבים אך לא מכל הכלבים בחלק מהמקרים הוא יקפל את הזנב בין הרגליים ויברח לרגליים שלי ובחלק מהמקרים הוא ירחרח ואפילו היה מקרה שהוא הזמין למשחק. כיצד אדע עם איזה כלב להפגיש אותו ?ובאיזה סביבה לעשות זו?

 3. מפגש עם כלבים הוא סופר חשוב. עדיפות לגורים. נסו למצוא גורים או כלבים חברותיים שאוהבים לשחק באזור בו אתם גרים ונסו להפגיש אותם באופן קבוע. להתחיל עם כלב אחד לפני שלוקחים למקום בו יש הרבה כלבים. בעיקרון כלבים בוגרים לעולם לא יתקפו גור כך שאין ממה לחשוש. למרות זאת התחילו מכלבים/גורים שהוא מתחבר אליהם. מפגש ראשוני עם כלב – תמיד באזור ניטראלי ולא בבית של אחד הכלבים. נסו למצוא פארק בו תוכלו לשחרר אותם לשחק.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top