גור ויסלה

שלום,

מצאתי דברים דומים בשאלות הקיימות אך לא לגמרי מתאימים. ולכן אני מעלה כאב את שאלתי.
יש לנו גור ויסלה גזעי, היום הוא בן חודשיים ויומיים. הוא אצלינו מגיל 7 שבועות, מיד לאחר שקיבל את המשושה הראשון ואת השבב.
בימים הראשונים הוא היה גור מקסים, משחק, ומשתעשע בבית. בימים האחרונים, זה הופך לסיוט. אני מפאת עבודתי לא נמצא בבית רוב היום ואשתי נמצאת איתו. והיא כבר כמה ימים מתוסכלת ממנו כי הוא משגע אותה. הוא משתולל בבית, רץ וקופץ על כל דבר שהוא מצליח לעלות עליו. נושך קירות, דלקות, ספה, רהיטים. הוא נובח כל הזמן ללא סיבה ברורה, נובח עליה הרבה. הוא נושך אותה כמעט עד זוב דם.רגליה שרוטות מציפורניו, וירידה עם סימני שיניים. כשאני נמצא בבית הוא לא עושה לי את הדברים האלה, אבל כן ממשיך בשלו כלפי אשתי.
וניסינו כבר מספר שיטות כולל את מה שאתה ממליץ באתר, ואתרים דומים, וסרטונים של ה"לוחש לכלבים" סיזר, ולרוב לא משפיע עליו כלום. הוא מתעלם וממשיך השלו. ויש לו לא מעט צעצועים,גם חבלים וגם גומי ללעיסה.
כשמגיעים מים עד נפש, הוא נסגר בחדר לבד, עם המזרון שלו, צעצועים ומים. לאחר שהייה קצרה לבדו הוא נרגע, אך זה לא להרבה זמן.
לפי פנקס החיסונים שלו, המשושה השני שלו הוא ב24 לחודש. אנחנו רוצים כבר אחרי המשושה השני להתחיל להוציא אותו החוצה, כי להשאירו לבד עם אשתי סגורים בבית, אני כבר לא רוצה. בריאותה וגם הנפשית שווה לי הרבה יותר מכל כלב.
היש לך עצה טובה בשבילנו?

תודה,

רוסטיסלב

1 מחשבה על “גור ויסלה”

  1. רוסטיסלב,
    ויסלה הם כלבים עם רמת אנרגיה גבוהה. התגובה הראשונה שלי היא שהוא לא מוציא מספיק אנרגיה פיזית ומנטלית. כלומר, יש לו מרץ והוא משועמם. ייתכן גם שאתה יותר משחק איתו ואשתך בעיקר מנסה להימנע ממגע עקב הנשיכות. לכן הוא זקוק ליותר הוצאת אנרגיה ומשחקים. דבר נוסף הוא צריך להבין שהוא יקבל יחס לא כשהוא נושך אלא בצורות אחרות. רצוי שאישתך גם תשחק איתו. כמו שכתבתי במאמרים אחרים – לא מספיק להתעלם מהתנהגות לא רצויה אלא גם חשוב ללמד אותו התנהגות אלטרנטיבית על ידי חיזוק התנהגות רצויה. כללי המשחק צריכים להיות ברורים – הוא יכול לנשוך צעצועים אבל לא אותנו.
    מאוד הייתי ממליץ לכם להזמין איש מקצוע שיראה את הגור, אתכם והסביבה וידריך אתכם.
    בהצלחה,
    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top