גורה מפחדת מהחושך ורודפת אחרי זרים

שלום אלון,
יש לנו גורה מתוקה וחכמה בת 4 וחצי חודשים, קטנה ומעורבת, כנראה ג'ק ראסל ופינצ'ר. הגיעה אלינו בגיל 11 שבועות אחרי שגדלה בבית טוב עם אמא והאחים.
1 – איך שיורד הערב ומגיע החושך, החושים שלה מתחילים מאוד להתחדד, והיא מגיבה לכל צליל שהיא שומעת. גם מתוך הבית וגם מבחוץ. זה מוביל גם לנביחות וגם לחוסר שקט כללי במצברוח שלה. במשך היום היא גם ערנית, אבל בערב זה נהיה קיצוני. אני ישר קישרתי את זה לפחד, אבל אולי המקור אחר? זו תגובה טבעית? בטיולים בערב היא בסדר, בעיקר חסרת שקט כשהיא נמצאת בבית.
2 – בימים האחרונים היא התחילה לנבוח על אנשים ברחוב, וכשהיא משוחררת אפילו לרוץ אחריהם. כשהיא מגיעה אליהם היא לא עושה כלום, אבל זו התנהגות שהייתי רוצה להבין ולהפסיק. מה לדעתך מקור הרדיפה ומה ניתן לעשות?
תודה!
הדר

1 מחשבה על “גורה מפחדת מהחושך ורודפת אחרי זרים”

  1. הדר,
    פינצ'רים הם כלבים מאוד ווקליים. בכל מקרה נראה לי שהנביחות קשורות לפחד וחוסר ביטחון ועל זה צריך לעבוד איתה. בלילה, בגלל שהסביבה שקטה כל רעש נשמע הרבה יוצר ברור ואני מניח שזו הסיבה לחוסר השקט בלילה. לגבי הרדיפה אחרי זרים, גם נראה לי פחד. ההמלצה שלי – להזמין איש מקצוע הביתה שיבצע איבחון מסודר ויציע לכם תוכנית עבודה לשיפור המצב. לא כדאי לחכות. אשמח להמליץ על מאלפים באזור מגוריך.
    בהצלחה,
    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top