דצמ 072015
 
שלום אלון… אימצתי לאחרונה גורת לברדור מעורבת עם האסקי בת כחודש ושבוע… בערך כל שעתיים שלוש גם בלילה היא רוצה לשחק, נובחת קופצת רצה בבית נושכת ולועסת את המשחקים שלה… כאשר אני מתעלמת ממנה היא נובחת מאוד חזק עד שאני מתייחסת אליה במיוחד בלילה כשאני ישנה.. מה ניתן לעשות על מנת שתתעייף מספיק?
בעיה נוספת היא שבמהלך היום היא מוכנה לעשות את צרכיה בפד גורים והיא אף מתוגמלת על כך ודואגת מיד אחרי גם לבקש תגמול… אך בלילה כאשר הבית מוחשך היא עושה את צרכיה ברחבי חדר השינה ולא בפד.. מה ניתן לעשות?
תודה,
זיו

 

  3 Responses to “גורה שלא מתעייפת”

 1. זיו,
  המלצות להגדלת זמן השינה שלה: שעה לפני שהיא הולכת לישון – הוצאת אנרגיה של לפחות 20-30 דקות כולל טיול, משחק וכו'. לאחר מנוחה של 15 דקות – לתת לה את הארוחה האחרונה ליום (ממש לפני השינה). בנוסף תכינו לך צעצועי לעיסה (קונג/עצם שאותם תתני לה כשהיא מתעוררת).
  לגבי הצרכים – בלילה תחמו את אזור השינה שלה או תמנעו גישה למקומות שאליהם לא רוצים שהיא תגיע.
  החדשות הטובות – ככל שהיא תגדל יכולת ההתאפקות תעלה.
  בהצלחה,
  אלון

 2. שאלה נוספת יש לי… במידה והיא רק בת חודש ושבוע עדיין ניתן להוציא אותה לטיולים בחוץ? היא לא מסכימה לצאת מהבית אלא אם כן זה על הידיים שלי בלבד גם לא של בעלי… ורק עטופה בשמיכה.. האם ניתן לעבוד על זה וגם להוציא אותה או לחכות שתגדל מעט? מכיוון שאני רוצה מאוד שהיא תתרגל לפגוש אנשים ולטיולים בחוץ ולא תחשוש מהיציאה מהבית…

 3. זיו,
  החשיפה לעולם בחוץ חשובה מאין כמוהה. עד שתקבל את החיסון השני יש לנהוג בזהירות (ראי מאמר "האם לחשוף גור שאינו מחוסן") אך אני עדיין ממליץ לחשוף. טבעי שהעולם בחוץ מפחיד אותה ולכן צריך להרגיל אותה בשלבים ובהדרגה: בהתחלה בבית עם דלת פתוחה, אחר כך קצת מחוץ לדלת וכל הלאה. תשתמשו בחטיפים/משחקים על מנת לחזק אותה כשהיא מעיזה. היעזרו בסבלנות ותראו שיפור מיום ליום.
  בהצלחה,
  אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)