אוג 312015
 

היי אלון, קודם כל המון תודות.אני נעזרת במאמריך…שתי שאלות לגבי גורת השיצו בת השלושה חודשים.
1. לאחרונה (כשבועיים)היא החלה לקרוע, למשוך וללעוס את משטח ההחתלה אשר נמצא במתחם גורים למרות שיש לה שם משטח אהוב וצעצועים אחרים בהם היא משחקת. לעתים קרובות היא גם שוכבת על משטח ההחתלה עם הפיפי. אני לא יודעת איך להפסיק זאת.
2. לפני מס' ימים לא מוכנה לאכול מהקערה שלה, פשוט נרתעת אחור כשאני מנסה לקרב לה אותה. ניסינו לבדוק אולי משהו בתיאבון שלה, אבל היא הסכימה לאכול מהרצפה ומהיד תוך כדי עידוד ומילים טובות. אני דואגת..
תודה מראש על המענה.ו..שנה טובה

סיגלית

  3 Responses to “נשיכת משטח החתלה + רתיעה מקערת אוכל”

 1. סיגלית,

  לגבי משטח ההחתלה – לא הייתי משאיר אןתו בשטח התחום. בגיל 3 חודשים היא כבר צריכה להתחיל להיות מסוגלת להתאפק. שימי אותו מחוץ לאיזור התחום אולי באזור דלת היציאה. בסופו של דבר אפשר זה רק זמני והכוונה שתעשה רק בחוץ.

  לגבי הפחד מהקערה – לפעמים קורה (שמיוחד בקערות מתכת) שהן זזות נופלות ועושות רעש שמפחיד. אפשר לנסות להחליף לקערה מפלסטיק או לעבוד איתה על הפחד מהקערה. לא מומלץ להרגיל אותה לאכול רק מהיד שלנו.

  בהצלחה,

  אלון

 2. תודה על המענה המהיר….ברשותך, אתייחס לתשובותיך. התחלנו להוריד אותה לעשיית הצרכים והיא אכן עושה, לפעמים היא עולה הביתה ועושה רק בבית. מן הסתם זה מבלבל אותה. איך עושים את המעבר כדי לא לבלבל אותה ומאידך, בלילה וכשאנו לא בבית – האם להשאיר לה משטח החתלה במתחם הגורי?

  לגבי הקערה מפלסטיק, האם אין חשש שתלעס אותה? ואיך לעבוד איתה על הפחד מהרעש? מהקערה?

  תודה מראש

 3. הרבה יציאות וחיזוקים על כך שעושה. מצד שני השגחה + שימוש בתיחום. ככל שהזמן יחלוף מספר ה"תאונות" יקטן.
  כשהיא לבד – לא להשאיר לה חיתול בתיחום. ייתכן ותתאפק ואם לא – פשוט לנקות. אפשר גם לנסות לשים עיתונים (במידה ולא מצליחה להתאפק) ולראות כיצד מתיחס אליהם.
  קערה – לא סביר שתאכל אותה אבל בכל מקרה לא להשאיר אותה לבד איתה.
  יצירת קישור חיובי (חטיף) לקערה/רעש שלה יעזור לה להתגבר על הפחד. להתחיל מרחוק/רעש חלש ולעבוד בהדרגה. אפשר גם להיעזר באיש מקצוע שיראה לכם.
  בהצלחה,
  אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)