נשיכת גורה במשחק

אימצנו גורה בת חודשיים לאחרונה, והיא מנסה לנשוך אותנו הרבה וגם נוהמת עלינו. אנחנו מבצעים כל מה שיש לעשות בנושא. הבעיה העיקרית היא כשאנחנו משחקים איתה היא מתלהבת ממש, ומהר מאוד משחק "תביא" הופך גם לנשיכות כשהיא באה אלינו כביכול להחזיר את הצעצוע. וזה כמובן גורם לנו פחות לרצות לשחק איתה…
האם יש דרך "להוריד התלהבות" לגורה במשחק ולשחק ברוגע בלי התדרדרות לנשיכות??


בתודה וחג שמח,
פלג

3 מחשבות על “נשיכת גורה במשחק”

 1. פלג,

  כמה נקודות:

  1) תנסו לגוון את המשחקים. לא רק להביא אלא גם לרדוף אחרי משהו (לדוגמא חבל) וגם משחקי משיכות.
  2) ברגע שהיא מתחילה לנשוך – להפסיק את המשחק וממש להתעלם ממנה (לשלב ידיים להסתובב עם הגב אליה).
  3) ברגע שהיא מפסיקה לנשוך – לתת לה יחס: משחק, ליטוף, מילה טובה.
  4) בעיקרון זה טוב שהיא מתלהבת במשחק רק צריך לנתב את ההתלהבות למשחק בחפץ ולא בנו.

  בהצלחה,

  אלון

 2. טוב ניסינו הכל… ומצב החריף!! בלתי אפשרי ללכת לידה אם היא לא ישנה כי הוא דורשת את תשומת ליבנו המלאה כל הזמן, ומתחילה את האינטרקציה איתנו עם נשיכות, ולא נשיכות "קטנות ומעצבנות" אלא ממש לעיסות שהולכות ומתגברות. היא נראית ממש בהתקף אמוק- עיניים בולטות, אוזניים משוכות אחורנית, גרגורים, נבחיות, חשיפת שיניים. קצת מוזר לגורה בת חודשיים לא?
  אנחנו שוקלים לשים אותה בגדר גורים כדי שתהיה לנו שליטה טובה יותר עליה כשאנחנו לא יכולים להיות בהשגחה עליה, אבל חוששים שהיא תהיה עוד יותר מתוסכלת והמצב יחריף עוד יותר.

 3. פלג,
  דבר ראשון גדר גורים מאוד מומלץ לא רק עקב נשיכות ודרישת צומת לב אלא זה גם עוזר בלימוד התנהגויות אחרות כמו צרכים, לא לכרסם את הבית ומרגיל את הכלב להיות נוכח אבל לא להיות מעורב בכל מה שקורה בבית. המיקום של הגדר חייב להיות במקום המרכזי של הבית (סלון/פינת אוכל) על מנת שהוא לא יהיה מבודד חברתית. דבר נוסף מאוד מומלץ זה להשתמש בצעצועי לעיסה (קונגים למינהים), עצמות (בקר) וכן צעצועי אוכל שיחליפו את צלחת האוכל. ייתכן ואתם לא מוציאים אותו מספיק להוצאת אנרגיה – זה גם יכול לעזור. מאוד ממליץ לכם להזמין אליכם הביתה איש מקצוע על מנת שיראה את הגור וידריך אתכם אחד על אחד.
  בהצלחה,

  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top