גור פיטבול שבוכה בכלוב

היי אלון
לקחנו לפני שבוע ימים גור פיטבול בן חודש וחצי הביתה,בבית שלושה ילדים קטנים (חצי שנה,ארבע ועשר )קניתי לו כלוב כי הבנתי שככה הכי טוב לאלף אותו, שמתי משחקים,שמיכה חמה ובובה שהוא אוהב ובלילה הגור לא מפסיק לבכות.
אם הוא ממש עייף אני יכול לשים אותו בכלוב למשך שעה יהיה שקט לאחר מכן הוא מתחיל ליילל ולנסות ללעוס את הכלוב רואים שהוא כועס ולא נרגע עד שאני נגש אליו ונותן לו לצאת
לכמה דקות אבל אז כשאני מחזיר אותו לכלוב הוא מתחיל בשלו שוב.
שאלתי היא האם אני עושה נכון בכך שאני נגש ופותח לו את הכלוב כאשר הוא מתחיל ליילל וללעוס את הכלוב או שזה תהליך וצריך להשאיר אותו לבד ועם הזמן יתרגל?
שאלה נוספת זה באיזה גיל להתחיל ללמד אותו פקודות יותר רציני?
חשוב לציין שבעברי היה לי כבר פיטבול אך שיטת החינוך הייתה שונה בגלל חוסר ידע ולא השקעתי מספיק בגלל גילי הצעיר אז ובגלל שלא היו לי אז ילדים ומשפחה והיום אני בודק ולומד איך נכון לעשות את זה.
תודה על ההתייחסותך
אלכס

1 מחשבה על “גור פיטבול שבוכה בכלוב”

 1. אלכס,
  ברוב המקרים הבכי הוא על זה שהוא לבד ולא ישן לידכם. קח בחשבון שהוא רק הופרד מאימו ואחיו וקשה לו לישון בלילה לבד.
  לכן העצה שלי היא שישן לידכם. סדרו לו מיטה (או שימו את הכלוב) ליד המיטה שלכם לפחות לימים הראשונים. אחרי שתראו שהוא נירגע אתם יכולים להתחיל להרחיק אותו מכם בהדרגה עד למקומו הסופי. כמו כן, ההרגלה לכלוב צריכה להיעשות בצורה נכונה על מנת לא לקשר את הכניסה לכלוב למשהו לא טוב (מבחינתו). עם לא עושים זאת בצורה נכונה יכולה להתפתח התנגשות של הגור לכניסה לכלוב.
  לגבי לימוד פקודות – אפשר להתחיל ללמד כבר בגיל חודשיים וכמובן חינוך מתחיל מהרגע שנכנס הביתה.
  מאוד ממליץ להזמין איש/אשת מקצוע אליכם הביתה על מנת להדריך אתכם בכל הקשור לחינוכו על מנת לא לעשות טעויות שישפיעו על התנהגותו בעתיד.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top