שאלות לגבי גורת ג'ק ראסל

יש לנו כלבה בת חודשיים מסוג ג'ק ראסל שאצלנו כבר 4 ימים. טרם עברה את החיסונים הדרושים.
ניסיתי לאלף אותה לבוא אלי "אלי" או לשבת "שבי" אבל נראה שהיא לא מרוכזת ומעדיפה במקום זה להריח את הבית ולהסתובב סביב עצמה. היא כל הזמן מוסחת ולא מגיבה כמעט לקריאות אליה רק אחרי כמה פעמים. האם היא קטנה מידי בשביל אילוף וצריך לחכות שתגדל ותהיה יותר קשובה או שיש סיבה אחרת שהיא ככה? גם הבנתי שלא טוב לחזור על פקודה כמה פעמים ולכן זה מגביל את ההתנסות איתה אם אין אפשרות לחזור על הפקודה עד שתקלוט
בנוסף היא כל הזמן בוכה כשאנחנו עוזבים את הבית ולא מסכימה להישאר לבד.
בנושא הצרכים: עשינו לה פינה עם נייר עיתון ונייר ספוג עם הפיפי שלה, היא עוד לא הבינה ששם היא צריכה לעשות אבל כל פעם שהיא מתחילה אני מיד מרים אותה ומניח על האזור הזה, אבל במקום להמשיך את מה שהתחילה היא פשוט עוזבת את המשטח ועושה בבית אחרי כמה דקות שוב. איך אפשר לחנך אותה לעשות במקום מסויים או לפחות להמשיך את מה שעשתה בלי שתפסיק באמצע?
ושאלה כללית אילו פקודות אפשר להתחיל ללמד או למה לחנך אותה בגיל כזה?
תודה,
יהושע

1 מחשבה על “שאלות לגבי גורת ג'ק ראסל”

 1. יהושע,
  1) אפשר להתחיל ללמד אותה כבר בגיל צעיר כזה. יש להתחשב בגילה – יכולת הריכוז של גורים היא קצרה. כיון שלא ראיתי אותה ולא ראיתי איך אתה מלמד – לא אוכל להביע את דעתי לגבי יכולת הלמידה שלה.
  2) היא בוכה כשהיא נשארת לבד כי זה קשה לה. רגילה להיות כל הזמן עם אמא ואחיה ופיתאום היא לבד במקום זר.
  3) לגבי הצרכים – לא ממליץ להרים אותה באמצע שהיא עושה. צרכים זה חלק מתהליך הגידול של גורים. קצת סבלנות ווהתמדה והעינינים יסתדרו.
  4) אפשר ללמד אותה פקודות בסיסיות ולא מורכבות מבחינת היכולות הקוגנטיביות והפיזיות שלה.
  והערה לסיום – כיון שנראה שאין לך ניסיון והרבה שאלות – ממליץ לך בחום להזמין מאלף/מאלפת שידריך אתכם ו"יסדר" לכם את העינינים מבחינת מה חשוב ואיך לגדל אותה כך שתגדל להיות כלבה בריאה נפשית.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top