אפר 192017
 

היי,
לפני יומיים קניתי פקינז בן חודשיים וחצי הוא הסתגל אלינו די מהר.. כשהוא לבד בבית אני משאירה אותו בחדר שלי וסוגרת את הדלת כדי שלא יפול במדרגות או משהו.. אני משאירה לו אוכל ומים שמיכה כרית חלון פתוח והכל, אבל הוא ממש בוכה ודופק על הדלת, האם הדלת מפריעה לו? או בגלל שהוא קטן וצריך להתרגל …?
ועוד שאלה
אני קניתי לו פדים ללמידת צרכים, אני מראה לו וכשהוא לא עושה על הפד אני מנסה להסביר לו אך הוא לא מקשיב.. הוא עשה היום פעם אחת פיפי על הפד, ועשה צואה על השמיכה שלו ופעם אחת על הריצפה.. לאחר מכן שהחלפתי את הפד הוא ישן על הפד ועשה צרכים בשמיכה שלו
הפד יותר קרוב למיטה שלי והשמיכה יותר קרובה לחלון
האם זה קשור למיקום הפד? או שמוקדם מדי ללמד צרכים?
תודה,
קורל
 

  5 Responses to “פקינז בן חודשיים וחצי צרכים ועוד”

 1. קורל,
  הוא רק הופרד מאימו ואחיו וקשה לו להיות לבד. זו הסיבה שבוכה. עדיף, אם אפשר, להרגיל אותו להיות לבד בהדרגה.
  לגבי הצרכים:
  שימי את הפד כמה שיותר רחוק מהמקום בו ישן ואוכל והכי קרוב לדלת היציאה מהחדר. הספיגי בחלקו התחתון של הפד טיפה מהפיפי שלו. גורים מעדיפים לעשות באותו מקום.
  במידה ועושה על השמיכה – אל תשאירי לו את השמיכה.
  בהצלחה,
  אלון

 2. לא להשאיר לו את השמיכה בחדר בכלל? האמת שהוא גם לא ישן עליה הוא מעדיף לישון על הריצפה.. אולי אני יכולה לשים לו שמיכה אחרת במקום או איזשהי מגבת שאם יהיה לו קר שילך לישון על זה?

 3. לא חייבת להשאיר לו שמיכה במיוחד שהוא מעדיף לישון על הריצפה. שימי לו שמיכה/מגבת כשהוא איתכם ותראו האם הוא בוחר לרבוץ עליה. אחרי שאת רואה שזה קורה והוא "אימץ" אותה כמקום מירבץ תוכלי לשים אותה גם בחדר.

 4. בקשר לצרכים… את הפיפי הוא עושה על הפד ואת הצואה לא וכשהוא נמצא איתי למטה או בפינה אחרת בבית הוא לא הולך לעשות בפד הוא עושה איפה שהוא נמצא.. איך אפשר ללמד אותו ללכת לפד וגם את הצואה בפד?

 5. קורל,
  בדרך כלל כלבים לא עושים פיפי וקקי באותו מקום. יכולה לשים עוד פד ובחלקו התחתון מירחי קצת מהקקי שלו על מנת לעודד אותו לעשות קקי על הפד. מציע לשים את הפד ליד דלת הכניסה לבית. קחי בחשבון שהפד הוא זמני בלבד והמטרה הסופית שיעשה בחוץ ולא בבית. הפד לא עוזר לתהליך (ואף מאריך אותו כי עוברים עוד שלב ביניים) והוא נועד להקל את חייו של הבעלים.
  בהצלחה,
  אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)