כלב שקופץ על אנשים בטיול

שלום,
נתחיל מהבעיה המרכזית. כשאני עובר איתה ליד אנשים, בחצי מהמקרים היא פשוט תעבור אבל אם לא, היא מנסה לקפוץ. כשהיא מנסה אני לא בטוח אם זה בצורה של משחק או בצורה של תקיפה. היא לא נוהמת, נובחת או חושפת שיניים,, פשוט קופצת.
מן הסתם, זה לא דבר טוב והייתי רוצה לדעת איך אפשר לגרום לה להפסיק, בין אם זה תקיפה או סתם משחק כי מן הסתם זה לא דבר נעים כשזה קורה במיוחד עם אנשים שלא אוהבים כלבים.
 
שאלה נוספת, כשאני לוקח את הכלבה שלי לטיול, היא קצת בעייתית ומתנהגת כמו ממש 'ילדה קטנה' אפשר לומר. בטיולים הכלבה לפעמים פשוט נעמדת ולא רוצה להמשיך במסלול אלא רוצה ללכת אל הצד השני או למקום אחר. רק אחרי המון משיכות וזמן היא בסופו של דבר באה. השאלה שלי היא איך אפשר לגרום לה להפסיק לעשות את זה?
 
תודה רבה!
אילן
 

1 מחשבה על “כלב שקופץ על אנשים בטיול”

  1. אילן,
    מהתיאור נראה שזה משמחה והיא פשוט רוצה צומת לב אם כי לא ראיתי אז אני רק מנחש. הפיתרון הוא ללמד אותה התנהגות אלטרנטיבית לשם קבלת צומת לב (לשבת לדוגמא) ולעזור לה לשלוט בדחפים שלה. רצוי להיעזר באיש/אשת מקצוע.
    לגבי השאלה השנייה: צריך לחזק אותה (בד"כ עם חטיף) כשהיא בוחרת כן ללכת איתנו. בסופו של דבר תעשה מה שמשתלם לה. כמובן מאוד תלוי בסיבה ובסיטואציה.
    בהצלחה,
    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top