יונ 042014
 

שלום שמי יקיר ברצוני לשאול אותך לגבי הכלבים שלנו
רקע: יש לנו כלב קטן מעורב בן 6 חולה אפילפסיה, מחונך שיודע מהן הגבולות שלו המעמד שלו יודע לכבד אותנו והוא רגוע ברוב הזמן.
לפני כחודש אימצתי גור בן חודשיים שהיה נטוש בים. אין לנו שום רקע או מידע עליו לפי המראה שלו הוטרינר שלנו אומר שהוא משהו כמו בוקסר פיטבול אמסטף (מעורב) כרגע הוא עובר את תהליך החיסונים ועוד מעט מסיים אותו (יתקיים גם סירוס בגיל 7  חודשים בערך).
עבר חודש מאז האימוץ והוא מתאקלם יפה בבית אבל קיימות בעייות שאין לנו מושג איך לטפל בהן כמו
איך לגרום לגור לא לנשוך את הכלב הבוגר ולהציק לו(חשוב לציין שאנחנו מלמדים את הגור גבולות אך כשהוא נכנס לאטרף כאילו הוא לא למד כלום )
אך ברגע שהוא נכנס למין אטרף על הכלב הבוגר הגור מתחיל לנשוך את הכלב הבוגר לרדוף אחריו לנבוח נביחות של תיסכול ואם אנחנו מתקרבים הוא לפעמים משנה כיוון אל היד שלנו ונותן נשיכות קטנות (שבהרגשה שלי מלאות תיסכול שלו) איך ללמד אותו לא להיכנס לאטרף הזה ולהתרגשות המטורפת הזו ובכך למנוע מהכלב הבוגר את התיסכול של ההצקות של הגור(הכלב הבוגר לא מראה שם עניין במשחק עם הגור) אני מבין שהוא גור כלוא בבית וזה עלול להיות בעקבות שעמום ועד שהוא לא מרוקן אנרגיה הוא לא נרגע.
הגור גם מקנא נורא לכלב הגדול אם נותנים חיבה וכלב הבוגר ואין לי שמץ איך להתמודד עם זה מפני שלעולם לא היו לי שני כלבים
בנוסף לזה כמו שכבר ציינתי הכלב הבוגר חולה אפילפסיה ולכן לעיתים תכופות חוטף התקפי אפילפסיה קצרים אך בזמן ההתקף הגור מגלה סקרנות וזה בסדר לרחרח ולהתקרב לבדוק אבל אחרי דקה שתיים הוא מתחיל להציק לכלב הבוגר והכלב הבוגר נוהם עליו תוך כדי התקף לכן איך ניתן ללמד את הגור לכבד את הכלב בזמן ההתקף ולשמור מרחק.
תודה רבה על העזרה והעבודה שאתה עושה היא עבודת קודש! המון תודה!!!

  3 Responses to “כלב בוגר וגור כלבים חדש”

 1. יקיר שלום,

  אנסה לענות על שאלותיך:

  1) כמו שכתבת בעצמך – חשוב מאוד שהגור יוציא מספיק אנרגיה פיזית (טיולים, משחק) ומנטלית (משחק, לימוד). זה צורך שלו וצריך לספק אותו. במידה ויש לכם חברים שכנים עם גורים או כלבים שאוהבים לשחק – ממליץ בחום על מפגש לצורך משחק. מעבר לזה שהמשחק עם כלבים אחרים הוא אמצעי מעולה להוצאת אנרגיה הוא גם מלמד את הגור תקשורת כלבית ועיקוב נשיכה (איך לנשוך בלי שיכאיב לכלב השני). חשוב שלגור יהיו צעצועים להתעסק איתם וגם הייתי ממליץ לנצל את האוכל לצורך הוצאת אנרגיה על ידי שימוש בצעצועי אוכל (במקום קערת האוכל) ומתן עצם בקר, קונג או דברים נוספים שיעסיקו אותו ואת הפה שלו.

  2) הייתי משתדל כמה שפחות להתערב ביחסים ביניהם. סביר שבמידה וההצקות מאוד יפריעו לה היא תראה לו והוא יבין. התערבות שלנו רק יכולה לחזק את ההצקות. במידה וזה לא מסתדר הייתי ממליץ על הפרדה זמנית או לפחות לאפשר לכלבה להיות במקום בו היא יכולה לבחור להיות לבד. אפשר להשתמש בגדר גורים או תיחום אחר.

  3) גם בהתקף הייתי נוטה לא להתערב ולראות האם זה יסתדר. במידה ולא – לחשוב איזו התנהגות הייתם רוצים שתהיה לו וללמד אותה. לזה תצטרכו עזרה מקצועית.

  4) לגבי הקנאה – תקשרו חיבה לכלב אחד למשהו טוב לכלב השני. לדוגמא ברגע שאתם נותנים יחס לכלבה – תנו חטיף לגור, תזרקו לו כדור או צעצוע וכו'. הוא יבין שיחס לכלבה היא משתלמת גם לו.

  מבלי לראות את הגור והכלבה אלו העצות שאוכל לתת.

  כל הכבוד על האימוץ שיהיה המון בהצלחה,

  אלון

 2. שלום שמי אבישי
  ויש לי כלב ב5וחצי בערך ממש קטן מסוג פורמניין ואני מעוניין להכניס הבייתה גור פיטבול קטן אבל לכלב הקטן אין תקשורת כלבית בכלל ואני מפחד שהם יריבו ביניהם והפיטבול יאכל אותו או יפגע בו אני לא יודע מה לעשות אם אפשר עזרה אני אודה אם זה אפשרי בכלל לגרום לכלב הפורמניין ליצור אצלו בגיל הזה תקשורת כלבית שניהם זכרים ואני לא יודע איך הם הסתדרו אז אודה מאד למי שיכול לעזור תודה אבישי.

 3. אבישי,
  גור ובמיוחד גור פיטבול אוהב לשחק הרבה עם כלבים אחרים ובמיוחד משחקי נשיכות/מגע. על פי התיאור שלך של הכלב הבוגר זו תהיה בעיה בשבילו. הוא גם קטן ולכן יתקשה "לעמוד על שלו" וגם ספציפית כנראה לא חברותי. לכן לדעתי יהו צרות ולכן לא מומלץ. אין קשר לזה ששניהם זכרים.
  בהצלחה,
  אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)