3 תגובות

 1. אלון גלעד
  יוני 4, 2014

  יקיר שלום,

  אנסה לענות על שאלותיך:

  1) כמו שכתבת בעצמך – חשוב מאוד שהגור יוציא מספיק אנרגיה פיזית (טיולים, משחק) ומנטלית (משחק, לימוד). זה צורך שלו וצריך לספק אותו. במידה ויש לכם חברים שכנים עם גורים או כלבים שאוהבים לשחק – ממליץ בחום על מפגש לצורך משחק. מעבר לזה שהמשחק עם כלבים אחרים הוא אמצעי מעולה להוצאת אנרגיה הוא גם מלמד את הגור תקשורת כלבית ועיקוב נשיכה (איך לנשוך בלי שיכאיב לכלב השני). חשוב שלגור יהיו צעצועים להתעסק איתם וגם הייתי ממליץ לנצל את האוכל לצורך הוצאת אנרגיה על ידי שימוש בצעצועי אוכל (במקום קערת האוכל) ומתן עצם בקר, קונג או דברים נוספים שיעסיקו אותו ואת הפה שלו.

  2) הייתי משתדל כמה שפחות להתערב ביחסים ביניהם. סביר שבמידה וההצקות מאוד יפריעו לה היא תראה לו והוא יבין. התערבות שלנו רק יכולה לחזק את ההצקות. במידה וזה לא מסתדר הייתי ממליץ על הפרדה זמנית או לפחות לאפשר לכלבה להיות במקום בו היא יכולה לבחור להיות לבד. אפשר להשתמש בגדר גורים או תיחום אחר.

  3) גם בהתקף הייתי נוטה לא להתערב ולראות האם זה יסתדר. במידה ולא – לחשוב איזו התנהגות הייתם רוצים שתהיה לו וללמד אותה. לזה תצטרכו עזרה מקצועית.

  4) לגבי הקנאה – תקשרו חיבה לכלב אחד למשהו טוב לכלב השני. לדוגמא ברגע שאתם נותנים יחס לכלבה – תנו חטיף לגור, תזרקו לו כדור או צעצוע וכו'. הוא יבין שיחס לכלבה היא משתלמת גם לו.

  מבלי לראות את הגור והכלבה אלו העצות שאוכל לתת.

  כל הכבוד על האימוץ שיהיה המון בהצלחה,

  אלון

  הגב

 2. אבישי
  פברואר 8, 2017

  שלום שמי אבישי
  ויש לי כלב ב5וחצי בערך ממש קטן מסוג פורמניין ואני מעוניין להכניס הבייתה גור פיטבול קטן אבל לכלב הקטן אין תקשורת כלבית בכלל ואני מפחד שהם יריבו ביניהם והפיטבול יאכל אותו או יפגע בו אני לא יודע מה לעשות אם אפשר עזרה אני אודה אם זה אפשרי בכלל לגרום לכלב הפורמניין ליצור אצלו בגיל הזה תקשורת כלבית שניהם זכרים ואני לא יודע איך הם הסתדרו אז אודה מאד למי שיכול לעזור תודה אבישי.

  הגב

 3. אלון גלעד
  פברואר 8, 2017

  אבישי,
  גור ובמיוחד גור פיטבול אוהב לשחק הרבה עם כלבים אחרים ובמיוחד משחקי נשיכות/מגע. על פי התיאור שלך של הכלב הבוגר זו תהיה בעיה בשבילו. הוא גם קטן ולכן יתקשה "לעמוד על שלו" וגם ספציפית כנראה לא חברותי. לכן לדעתי יהו צרות ולכן לא מומלץ. אין קשר לזה ששניהם זכרים.
  בהצלחה,
  אלון

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חזור להתחלה
אתר מותאם לנייד אתר האינטרנט