כלבה שהפכה תוקפנית כלפי זרים

שלום אלון! דבר ראשון אציין שמאוד נהנתי לשוטט באתר 🙂

יש לנו כלבה גולדנית מעורבת שאימצנו לפני 3 חודשים. כנראה בת שנה- לא יודעים בדיוק. הכלבה מחונכת להפליא, לא נשכה או לעסה חפצים בכלל <!> גם כשאנחנו שעות ארוכות לא בבית.
באופן כללי מאוד חברותית כלפי אנשים.

בימים האחרונים היא נעשתה מאוד תוקפנית כלפי זרים- בעיקר גברים, ונשכה שני אנשים כאשר הסיטואציה היתה שהם חלפו על פניה ברחוב.

1. האם יכול להיות שהשינוי בהתנהגות הוא כתוצאה מעיקור? <לפני שבועיים עוקרה>

2. כיצד אפשר לטפל בהתנהגות הזאת? אני מפחדת כרגע לקרב אותה לאנשים כי לא ניתן לצפות את ההתנהגות שלה, וזה מוזר כי עד עכשיו היא הסתדרה עם כל אחד ממש! חשוב לציין שלא קרה אירוע מסויים או טראומטי בימים האחרונים שיכול לגרום לפחד. וגם בטח לא נכון להרחיק אותה מאנשים כי זה ייצור תוצאה הפוכה…

3. כאשר רוכבי אופניים חולפים על פנינו היא נעשית מאוד לחוצה ורודפת אחריהם ומשמיעה קולות נהימה. מה המקור לפחד? וכיצד ניתן לטפל? לבן זוגי יש אופניים והוא יוצא איתה לרכיבות , כך שההתנהגות הבעייתית היא רק כלפי זרים

אודה לתשובתך,
כל טוב
עדי

1 מחשבה על “כלבה שהפכה תוקפנית כלפי זרים”

  1. עדי,

    לגבי התוקפנות. לעיתים נדירות לעיקור יש השפעות שיכולות לגרום לאגרסביות. העיקור גורם לשינוי הורמונלי אבל השינוי לוקח זמן ולא מיד עם העיקור. ייתכן שזה קשור לניתוח עצמו. איך היא עברה אותו ? לגבי התוקפנות עצמה – צריך לנסות להבין קצת יותר מתי היא מתרחשת, באיזו סיטואציות ייתכן שזה ייתן לנו רמז מה הסיבה לתוקפנות ואז יקל עלינו לטפל בה. באופן כללי היינו רוצים להפוך כל מפגש עם אנשים לכייף. קצת קשה לתת עצות מבלי לראות את הכלבה והסיטואציה. לגבי האופניים, לא ציינת אם זה גם חדש. ייתכן שזה קשור לאותה בעיה ויתכן שזה משהו אחר. הטיפול ברוב המקרים הוא שוב על ידי מה שנקרא הטניית נגד – הפיכת משהו מאיים למשהו כייפי. הייתי ממליץ לכם להזמין אליכם הביתה מאלף מקצועי על מנת שיראה אתכם ואת הכלבה בכדי להבין יותר טוב מה הסיבות, זה תנאי הכרחי לפני שמתחילים לטפל בבעיה. בכל מקרה בבעיות של תוקפנות לא כדאי לחכות.

    בהצלחה,

    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top