כלבה תוקפנית כלפי כלבים אחרים

 היי אלון,
לפני כחודש אימצתי כלבה מקסימה בת שלוש וחצי מסוג פיטבול מעורב בלברדור. הכלבה כנראה לא נחשפה לכלבים בצעירותה והיום היא תוקפנית מאוד(!) כלפי כלבים וחתולים. ניסיתי להעזר במאלפים ונראה שמדובר בתהליך ארוך ומייגע. משבוע לשבוע הסטריית התוקפנות שלה נחלשת(כנראה כי היא מתחילה לקבל את סמכותנו כבעליה החדשים) אך עדיין גבוהה. בחלק מהמקרים נראה שהיא רוצה לשחק עם הכלבים שהיא פוגשת וכשאני מאפשר לה, עם רצועה ובזהירות כמובן, לפעמים היא אכן משחקת ולפעמים היא תוקפת ומנסה\מצליחה לנשוך.
רציתי לדעת האם כדאי לשים לה מחסום פה וכך לנסות לחשוף אותה לכלבים רלוונטים במטרה שתלמד לשחק? אני ובת זוגי עייפנו מנסיונות האילוף ולכן מחפשים אלטרנטיבה חיובית ואולי זריזה יותר.
תודה,
אלירן

1 מחשבה על “כלבה תוקפנית כלפי כלבים אחרים”

  1. אלירן,
    מחסום לא יפתור את הבעייה. לפעמים משתמשים במחסום לבטיחות בזמן תהליך אבל לא תמיד. טיפול במקרה כזה אמור לשנות את היחס שלה לכלבים ו/או ללמד אותה התנהגות אלטרנטיבית (להתרחק) במידה והיא מרגישה מאוימת על ידי כלב אחר. השינוי לא אמור לנבוע מ"קבלת סמכותי". מבלי לראות את הכלבה קשה לי לומר מעבר לזה. אשמח להמליץ על מאלף/מאלפת שעובדים בשיטות חיוביות מבוססות מדע באזור מגוריכם. בינתיים, במידה ויש כלבים/כלבות שאיתם היא מסתדרת ואוהבת לשחק, הייתי מפגיש אותה איתם על מנת לפתח לה את התיקשורת עם כלבים אחרים ולתת לה חוויה טובה ממגע עם כלבים. ונמנע ממגע עם כלבים איתם לא מסתדרת.
    בהצלחה,
    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top