חתולה בוגרת וגורה

שלום (:
יש לי חתולה בוגרת בת 8 שנולדה אצלנו בגינה ומאז היא חיה אצלנו בבית (יש לה פתח יציאה אז היא נכנסת ויוצאת חופשי). החתולה באופייה פחדנית למדיי במיוחד מכלבים. אתמול אימצנו גורה מעורבת בת שלושה חודשים ומאז החתולה מתחבאת בחצר ומסרבת להיכנס הביתה במהלך כל היום (בלילה היא התגנבה הביתה והלכה לישון עם ההורים במקום הקבוע שלה ובבוקר פחדה לצאת מהחדר והוצאנו אותה על הידיים ואז היא ברחה בהיסטריה)
יש לי כמה שאלות:
1. האם יש סיכוי שהחתולה תתרגל למצב החדש ותחזור להיכנס הביתה?
2. מה ניתן לעשות כדי לעזור לחתולה להתרגל? ולגורה להבין שחיה בבית עם חתולה ושאסור לרדוף אחריה כדי לשחק איתה?
3. העברנו את הקערת מזון ומים של החתולה למקום שבו הכלבה לא מסתובבת ולא רואה אותה, האם נכון לעשות זאת?
4. לכלבה יש בעיה בשליטה בצרכים ואני חושדת שגם בעיות נטישה, האם שימוש בכלוב אילוף הוא נכון עבורה? ואם כן, האם זה יפגע בהסתגלות שלהן אחת לשניה כשהגורה תתחיל להסתובב חופשי בבית (במידה והחתולה תחזור להיכנס הביתה)?

אנחנו קצת עובדי עצות,
אשמח להתייחסותך!
תודה רבה מראש,
נוי

1 מחשבה על “חתולה בוגרת וגורה”

 1. נוי,
  אני לא מומחה לחתולים אבל אנסה לענות לשאלות:
  1,2) לדעתי יש סיכוי אבל אתם צריכים לעבוד איתה על זה (קישור חיובי להופעת הגור) והפרדה ביניהם לבינתיים כל שיהיה לה "מקום בטוח בבית שאליו הגור לא יוכל להגיע. לגבי הגורה – נסו שיהיה לה משחקים מענינים למרות שמן הסתם החתולה מענינת אותה. נסו לחזק לה התנהגוות רגועה כשהיא רואה את החתולה או לחלופין, הופעת החתולה מסמנת משחק איתכם או משהו אחר כיפי לה.

  3) נכון, אפשר פשוט לשים במקום גבוהה שאליו הגורה לא יכולה להגיע או לשים ב"מקום הבטוח" של החתולה.
  4) לגבי בעיות נטישה – תא טיסה לא יעזור כשלעצמו צריך לעבוד על זה (ממליץ להיעזר באיש מקצוע). לגבי חינוך לצרכים – יכול לעזור אבל צריך הרגלה נכונה לתא (אפשר גם להשתמש בגדר גורים).
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top