בעיית יללות ונביחות בלילה

שלום שלום ,
יש לי רועה גרמני בן 9 חודשים חי בחצר קשור ברצועה של 10 מטר עם מלונה בגודל של החדר שלי.. רוב הימים יוצא מינימום 3-4 פעמים ביום לטיולים לא קצרים חלקם יכולים להמשך עד שעה וחצי שכוללים מידי פעם אינטרקציה עם כלבים אחרים ואני משחרר אותו ביער והוא רץ ונהנה ומפרק אנרגיה(לא כל יום) עכשיו מתחילה הבעיה , למרות שהוא חי טוב יש לו קריזות של ליילל לבכות ולנבוח באמצע החיים , זה חייב להיות קשור למשהו אבל אני לא מצליח להבין למה ? לפעמים הוא רואה חתולים עוברים בשיחים ונובח עליהם כמה דקות את זה אני מבין , אבל זה מגיע למצבים שהוא מתחיל בהתקף ב2 בבוקר(אחרי שכבר יצא ב10-11 ועשה כל מה שצריך לעשות) וכדי שלא כול הרחוב יתעורר אני מתלבש שניה רץ קושר אותו ומוציא אותו סיבוב 20 דקות , יש להגיד שלאחר מכן הוא לא מצייץ. יותר מזה השכנים כבר לא סובלים אותו והזמינו פעמיים משטרה על הפרעה ורעש. הכלב לא מאולף אילוף מקצועי , הוא מקשיב לפקודות בסיסיות ונהנה לבצע אותם , הוא כלב צייתן לא תוקפני בכלל חברותי לאדם ולכלבים אחרים , כלב זהב , חוץ מהבעיה הספציפית הזאת שמטרידה מאד . אשמח אם תתן לי יעוץ לטיפול בבעיה , תודה מראש
אבי

42 מחשבות על “בעיית יללות ונביחות בלילה”

 1. אלון גלעד

  אבי,
  קשה מאוד לדעת מה הסיבה. עצתי היא להכניס את הכלב הביתה. כלב הוא יצור חברותי ויהיה בריא יותר נפשית במידה וישהה איתנו ולא מבודד חברתית בחוץ. בחוץ יש המון גירויים שלא מוסיפים לשקט הנפשי של הכלב ובמיוחד בלילה כאשר כל רעש הרבה יותר בולט כי אין רעשי רקע. מציע להרגיל אתו לגור בתוך הבית.
  בהצלחה,
  אלון

 2. שלום אלון,

  השבוע אימצנו גורה בת 9 שבועות מסוג Walker מעורב עם Aussie כך לפחות נאמר לנו.
  הכלבה טובה וחכמה ולומדת מהר.
  זהו היום השלישי שיש לנו אותה, ובשעות הלילה כשאנחנו מכניסים אותה לכלוב, בערך כל שעה שעה וחצי היא מייללת ובוכה. אני יודעת שסביבת הכלוב היא בטוחה ואין כל גורם מפריע מכיוון שהיא אחרי סיבוב פיפי קקי.
  יש לציין שקראתי איפשהו שאם זה עניין של שומת לב בלבד יש להתעלם ממנה, מוכרחה להודות שהבכי נמשך בין 2 ל-3 ד'ק ואז יש שקט לעוד שעה בערך.
  אנחנו ממש רוצים להרגיל אותה להפסיק את הבכי בשעות הלילה כי אין זה נעים לנו או לשכנים. בנוסף היא שוהה בכלוב גם במשך היום לכמה שעות (2-3) וכמובן שאין אני יודעת אם היא בוכה או לא, אך שאני חוזרת הביתה אני לא שומעת דרך הדלת יללות.
  הודה לך מאוד אם תוכל להדריך אותנו בדרך הנכונה והמהירה ביותר לכך שתפסיק ליילל/ ליבב/ לבכות.
  על כל שאר הדברים כמו: נשיכות, כירסום חפצים וכ'ו אנו עובדים איתה והיא מראה שיפור 🙂

  תודה ויום נפלא

 3. ערבה,
  קחי בחשבון שהיא נפרדה מאמא והאחים ופתאום היא צריכה להתרגל להיות לבדה בלילה וגם קצת ביום. כיון שהיא רק 3 ימים אצלכם והיא נרגעת אחרי 2-3 דקות, לכל הסיכויים זה יחלש בהדרגה ויעלם. היא פשוט לא רגילה לישון לבד והשינוי קצת מפחיד אותה. 2-3 שעות במשך היום זה סביר להשאיר אותה לבד. אם מאוד מעניין אותך אם היא בוכה – שימי מחשב שיש לו מצלמה ותצלמי/תקליטי. יש לשער שהיא קצת בוכה ואז מפסיקה. מהר מאוד היא תתרגל לסדר היום ולכך שתמיד תחזרו ובבוקר היא שוב תפגוש אתכם. על מנת להקל עליה תנסו לסדר לה בתא פינה נעימה ומוגנת. בקיצור – תסבירו לשכנים את המצב ושזה זמני וייפסק בהדרגה. באופן כללי אני ממליץ תמיד לומר לשכנים מראש כשמביאים גור חדש שייתכן והוא קצת יבכה אבל זה יעבור. מנסיוני הודעה מראש מאוד עוזרת ליחס סובלני של השכנים במיוחד כלפי גורים צעירים שאליהם רוב האנשים/ילדים מגלים אמפטיה.
  בהצלחה,
  אלון

 4. שלום אלון , הגיע אלינו לפני כשלושה ימים גור קטן ומתוק בן חודש וחצי…
  הוא כל הלילה לא מפסיק ליילל ולבכות-
  ראיתי בהמון אתרים שיש להתעלם מהם כי הוא רוצה תשומת לב.
  הוא לא בוכה לכמה דקות הוא מיילל לחצי שעה לפחות ,מה שמעיר את כל בני הבית ..
  אנחנו סידרנו לו הכול- מיטה חמה, אוכל, צעצועים , לגמרי הכול ….
  אשמח אם תוכל לתת לי ייעוץ מה לעשות.
  תודה רבה והמשך יום נפלא
  מאיה

 5. מאיה,
  ברוב המקרים גור בוכה כי קשה לו להיות לבד. ההמלצה שלי: שימו לו את המיטה שסידרתם לו ליד המיטה שלכם כך שיהיה קרוב אליכם. בדרך כלל זה מרגיע אותם. אחרי שיתחיל להתרגל ולישון בשקט התחילו להזיז את המיטה שלו בהדרגה לכיוון המקום הסופי בו אתם רוצים שהיא תהיה.
  בהצלחה,
  אלון

 6. היי אלון,
  יש לי את הכלב שנה ,ובמשך היומיים האחרונים הוא לא הפסיק ליילל לרגע וזה עדיין נמשך אני חושבת שהוא מיוחם כרגע והוא רוצה נקבה
  הוא פגש נקבה לפני יומיים ומאז הוא ככה ר- בוכה ואפילו צורח
  אני אשמח מאוד עם תעזור לי האם לסרס או שיש פתרון נוסף?

 7. אלון גלעד

  אדר,
  כלבים לא מתייחמים, כלבות מתיחמות. הכלבים מריחים את היחום וזה מעורר אותם. למרות זאת לא ניתקלתי שכלב לא הפסיק לבכות/לצרוח. ממליץ לפנות לוטרינר, ייתכן שמשהו מכאיב לו. בלי קשר – ממליץ לסרס.
  בהצלחה,
  אלון

 8. איציק אהרון

  היי אלון
  יש לי כלבה בת 2.5 מסוג שפיץ יפני שקיבלתי לא מזמן
  הכלבה נובחת המון במהלך היום ובכל פעם שאני יוצא מהבית היא מייללת כמו שועל,
  בלילות היא לא רגועה הולכת ממקום למקום וחוזרת על עקבותיה כל הזמן ומייללת ומידי פעם נובחת
  הדבר הזה קצת מפריע לשכנים,
  כיצד ניתן לפתור דבר כזה ?

  תודה

 9. איציק,
  קשה לענות בלי לעשות איבחון יותר מדויק, כלומר פגישה אצלכם בבית. 2 הערות:
  – לקחת אותה לוטרינר על מנת לוודא שאין בעייה בריאותית.
  – לצלם אותה בוידאו כשמשארת לבד על מנת לספק למאלף/מאלפת יותר אינפורמציה
  בהצלחה,
  אלון

 10. היי, הגור שלי בן 10 שבועות כבר ואצלי כבר ארבעה. בהתחלה היה בוכה המון, בהמלצת מאלף הבאתי כלוב אילוף וגדר גורים, היללות הפסיקו להיות בתדירות ממש גבוהה אבל כל פעם שאני לא באיזור הוא ממממש מילל ולא נרגע. גם אם הוא שקט בכלוב (שנמצא בסלון) ואני עוברת ליד הסלון מתחילות יללות. יש דרך לעזור לו להתמודד? להפסיק את היללות ששוברות לי את הלב, מרעישות לשכנים, ומאמללות את הקטן?
  תודה, אמילי

 11. אמילי,
  ברוב המקרים גורים מיללים לא בגלל הקושי להיות בכלוב אלא בגלל שהכלוב מסמל הפרדה מאיתנו. על פניו נראה שצריך לעבוד איתו על חיזוק הביטחון כשהוא נשאר לבד ועל הקושי שיש לו בפרידה. ממליץ להתיעץ עם המאלף שעבדתם איתו.
  בהצלחה,
  אלון

 12. היי, אני חייבת עזרה דחוף, אני כותבת את התגובה הזאת מכיוון שאני שומרת על כלב של חבריי לארבעה ימים( עברו שניים) עכשיו הכלב מיילל בלילות ואיני יודעת מה לעושת( אני ילדה שמשתתפת בחוג אילוף נחמד והבטחתי שאוכל לטפל בו אך הבעיה נמשכת ואין צי איך לעצור אותו) חשוב לציין שהכלב גם מיילל כאשר עוזבים אותו לממש מס דקות וחבריי התחילו עימו דיאטה, אני והוריי ראינו שהכלב מקבל כמות יחסיץ קטנה של אוכל רק פעמיים ביום. האם זה קשור?

 13. נעה,
  ייתכן וקשה לו לבד בלילה ? נסו לשים את המיטה שלכם לידכם בלילה. לא נראה לי שקשור לאוכל.
  בהצלחה,
  אלון

 14. היי, מאז שהכלב שלי היה ממש קטן גרנו בבית עם חצר, עברנו איתו עכשיו שהוא גדול כבר לבניין והוא מילל הרבה בלילות ויש ימים שאני לא יודעת אם זה בגלל שיש לו פיפי ואני צריכה לרדת איתו עכשיו בשלוש בלילה (הוא לא עושה בבית בכלל) או שזה סתם צומת לב.
  איך יודעים להבדיל? איך אפשר שאולי יהיה לו אזור לעשות צרכים בבית למקרה שלא יצאנו איתו בערב ואז יש לו?

 15. רומי,
  הסיבות ליללות יכולות להיות רבות:
  – בעייה רפואית שמציקה/מכאיבה לו
  – רעשים שהוא שומע שמפחידים אותו
  – צרכים
  – עוד
  איך לדעת האם זה צרכים ? במידה וכשאת מוציאה אותו הוא מידית רץ בלחץ לעשות צרכים. לדעתי זו לא הסיבה כי לכלב בוגר לא צריכה להיות בעייה להתאפק כל הלילה אלא אם כן יש לו בעייה פיזיולוגית. ההמלצה שלי – במידה והבעייה היא צרכים – להוציא אותו ממש לפני שהולכים לישון ואם זה לא עוזר – ללכת לוטרינר.
  בהצלחה,
  אלון

 16. היי אלון
  הבאתי כלב רד הילר הבייתה לפני 3 חודשים היום הוא בן 5 חודשים וכל בוקר ב5.40 בבוקר הוא מיילל וברגע שאני נותן לו אוכל והואמסיים אותו הוא מפסיק ליילל מה אפשר לעשות בכדי שלא יילל

 17. אלון גלעד

  עמית,
  ייתכן והוא פשוט רעב. אחר לו את זמן ארוחת הערב ואולי גם תגדיל קצת את הכמות.
  תשנו טוב,
  אלון

 18. יש לנו גור שיצו בן 9 שבועות, הוא בכל לילה בוכה ואתמול זה הגיע לשיא של צרחות…
  אנחנו מנסים להתעלם, כל הלילות כמעט התעלמנו
  זה תקין?
  כמה זמן זה אמור להמשך? בשביל לדעת שזה נורמטיבי
  האם יש משהו מיוחד שצריך לעשות?
  במשך היום שאנחנו חוזרים מהעבודה אחה"צ ועד הערב הוא רוב הזמן ישן, אנחנו מנסים להעיר אותו כדי שיתעייף וישן בלילה- אבל עדיין בלילה הוא בוכה וצועק/נובח לפעמים

  מעיין

 19. מעיין,
  קשה לו לישון לבד ולכן הוא בוכה. ממליץ לבנות את היכולת שלו להישאר לבד יותר בהדרגה: תחילה שישן קרוב למיטה שלכם ואחרי שיתרגל לישון בשקט תתחילו בהדרגה להרחיק את המיטה שלו מכם עד שתגיעו למקום בו אתם רוצים שישן.
  בהצלחה,
  אלון

 20. שלום
  יש לי גורה בת 4 וחצי חודשים שבלילות האחרונים חזרה ליילל ולבכות
  מה יכולה להיות הסיבה ?

 21. דבר ראשון הייתי מתועד עם וטרינר לוודא שאין בעיה פיזיולוגית/רפואית

 22. ראשית תודה רבה
  הבעיה היא שזה גם באמצע היום ככה רק ברגע שאני מוציא אותה מגדר האילוף ולוקח אותה איתי למיטה או שבת זוגתי עושה זאת היא נרגעת .
  האם עדיין יש מקום לייעוץ וטרינרי?

 23. אני שומרת לאחי על הכלב שלו, הוא בן חצי שנה.
  גם בבית שלי וגם אצלו בדירה הכלב לא מפסיק לייל בצורה מסיבית עד שהוא רואה אותנו או יוצא מהכלוב.
  יש לו מיטה בכלוב , צעצועים וחטיפים אבל הוא לא נוגע בהם עד שאנחנו לא חוזרים.
  האם ניתן לעשות תהליך כלשהו שהוא יפסיק לייל או דרך לטפל בחרדת נטישה ?

 24. עדן,
  לא מכיר את המקרה לעומק אבל באופן כללי ניתן לטפל בהצלחה אבל צריך ליווי של מאלף/מאלפת בעלי ניסיון בתחום. אשמח להמליץ לכם על מאלפיםבאזור מגוריכם.
  בהצלחה,
  אלון

 25. אור,
  גורים צעירים לא ישנים כל הלילה, לפעמים מתעוררים. סיבות לבכי: רוצה להיות איתנו, צרכים, רצון לשחק, אוכל.
  ככל שיתבגר ישן יותר שעות. בינתיים, להוציא לצרכים ולתת משהו טעים לכירסום שיעסיק אותו.
  בהצלחה,
  אלון

 26. שלום אלון, אתמול אימצנו גורה בת 6 שבועות, ובלילה היא בכתהכל חצי שעה, קמנו והגענו אותה אבל אחרי 15-2 דק היא שוב בכתה, אנחנו מבינים שזה נורמלי אבל אולי יש לך מושג כמה זמן זה אמור להימשך?
  כי אנחנו ממש לא ישנים בלילה… תודה

 27. אסתי,
  ממליץ לישון לידה (אם בסלון אז ספה) , כך תרגיש יותר בטוחה ותהיה יותר רגועה. במידה ובוכה הרגיעו אותה תחילה מילולית + מגע ובהמשך רק מילולית. כשתראו שהיא יותר רגועה תתחילו להתרחק, ובמידה ותבכה תרגיעו אותה מילולית אבל מחדר השינה. כמה זמן ? מאוד אינדבדואלי וגם תלוי בגיל. בדרך כלל ימים/שבועות בודדים.
  בהצלחה,
  אלון

 28. היי אלון, לפני כיומיים הבאתי גור כלבים בן חודש וחצי, מעורב של רועה גרמני ו-ויימינר (מקווה שרושמת נכון).
  במהלך הלילות הגור לא מפסיק לבכות אם הוא לא נמצא על הגוף שלנו, המיטה שלו נמצאת בחדר שלי ליד המיטה שלי, אני מנסה כמה שיותר לא להרים אותו עליי כדי שלא יתרגל לישון איתי, (הוא גם עוד לא מאולף מבחינת קקי ופיפי ואני בחששות שלא יחרבן עליי בלילה). מה אפשר לעשות? ותוך כמה זמן זה אמור לעבור? אני כבר לא ישנה בלילה..

 29. נועה,
  ברכות על בן המשפחה החדש. לא נורא אם ישן לידכם בלילות הראשונים. אחרי שבוע/שבועיים תעבירו אותו למיטה שלו לידכם. יכולים גם לשים לו בקבוק מים חמים עטוף בבד על מנת שירגיש חום. גורים לא עושים צרכים תוך כדי שינה, במידה ויצטרך הוא יקום ואז תורידו אותו. לחלוטין יכולה לנסות להרגיע אותו במיטה שלו (שוב ממליץ לחמם עם בקבוק מים חמים עטוף).
  בהצלחה,
  אלון

 30. שלום רב,

  ביום שישי הבאנו הבייתה גור בן חודשיים וחצי מילנואה והוא מיילל המון כאשר הוא לבד רק כשנמצאים לידו הוא מפסיק, הוא ישן ויגור בפרגולה סגורה, מה ניתן לעשות כי זה מפריע לכל השכנים? אתמול הכנסנו אותו הבייתה לישון אבל הוא היה קשור ועדיין לא הפסיק ליילל, מה ניתן לעשות?

 31. אלון גלעד

  חגית,
  כנראה לא רגיל להיות לבד בלילה. צריך להרגיל אותו בהדרגה. ממליץ שישן לידכם (או מישהו לידו) עד שיתחיל לישון טוב וירגיש בטוח. בהדרגה תתחילו להרחיקו/או להתרחק. הקצב נקבע על ידי הגור, לא נורה אם יש קצת תיסכול אבל לא היסטריה או בכי ארוך.
  בהצלחה,
  אלון

 32. תודה רבה על תגובתך, האם זה בסדר לקשור אותו בלילה או שזה מלחיץ אותו, פשוט אני עדיין לא מכירה אותו ובלילה אין לדעת מה הוא יעשה.
  תודה

 33. היי אלון,
  אימצנו כלבה לפני כחצי שנה. בדכ בלילות היא שקטה וישנה בכיף אבל אתמול שמעתי אותה בוכה ממש, לא יללות רגילות, וללא סימני כאב או רצון לצרכים.
  יכול להיות שהיא עצובה?

 34. יובל,
  קשה לדעת מה הסיבה. ייתכן ששמעה משהוא שהפחיד אותה בחוץ, יכול להיות משהו בריאותי או סיבות אחרות. מציע לראות האם חוזר על עצמו ואז להתיעץ עם וטרינר ואחר כך במידה ואין בעייה בריאותית עם מאלף/מאלפת.
  בהצלחה,
  אלון

 35. היי אלון,
  יש לנו גורה קטנה בת שלושה וחצי חודשים. הצטרפה אלינו לפני כשבוע וחצי, ומאז בכל לילה היא מעירה אותנו בנביחות (יש להדגיש, נביחות ולא בכי). מה אתה ממליץ לעשות? היא נמצאת בתוך גדר גורים, עם אוכל, שתיה, פד לצרכים, צעצועים וכמובן מיטה נוחה.
  יש לציין שבימים הראשונים ישנו לצידה על הספה, בכדי שתתרגל.

 36. נוי,
  יכול להיות מסיבות שונות. במידה וכשאתם הולכים לישון היא רגועה וגם ישנה ופשוט מתחילה לנבוח כשהיא מתעוררת זה יכול להיות פשוט מזה שרוצה תעסוקה, או לעשות צרכים מחוץ לגדר. אם זה המצב – נסו להתיש אותה יותר בערב ולא לתת לה לישון מוקדם מידי. בנוסף דחו את ארוחת הערב לחצי שעה לפני השינה.
  בהצלחה,
  אלון

 37. אהלן הכלב מיילל שאנחנו נמצאים אצל ההורים של החברה והוא יישן איתנו בחדר , כאילו אוהב יותר את המשפחה של חברה שלי מאשר אותי ואותה , הוא עושה צרכים לפני שינה ופריקת אנרגיה אבל זה לא נסבל מה אפשר לעשות ? רועה גרמני בן 10 חודשים

 38. דוד,
  קשהלדעתמה הסיבה. לא נראהלי סביר שהכלבשלכם יעדיף את המשפחה שלהחברה. אולי משהו בחדר מפריע לו? האם בבית הוא גם ישן סגור איתכם בחדר ?
  אלון

 39. יש לי כלבה פיקינז בת 4 שנים מזה 3 שנים. כל שנה מחודש נובמבר למשך כמה חודשים היא בוכה מתנשפת רועדת ונובחת בלילות ומגרדת את דלת היציאה. רוצה לברוח מהבית. אני נותנת לה ריסקו וזה מרגיע אותה. הבעיה קשה מאוד נמשך שעות כל לילה. מה קורה בנובמבר? שמוציא אותה מאיזון

 40. אתי,
  תופעה מוזרה. הייתי קודם מתיעץ עם וטרינר. אם לא רפואי, נסו לחשוב האם יש משהו בסביבה (בבית או מסביב) שמשתנה בערך בתקופה הזו.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top