מרץ 252014
 

שלום שלום ,
יש לי רועה גרמני בן 9 חודשים חי בחצר קשור ברצועה של 10 מטר עם מלונה בגודל של החדר שלי.. רוב הימים יוצא מינימום 3-4 פעמים ביום לטיולים לא קצרים חלקם יכולים להמשך עד שעה וחצי שכוללים מידי פעם אינטרקציה עם כלבים אחרים ואני משחרר אותו ביער והוא רץ ונהנה ומפרק אנרגיה(לא כל יום) עכשיו מתחילה הבעיה , למרות שהוא חי טוב יש לו קריזות של ליילל לבכות ולנבוח באמצע החיים , זה חייב להיות קשור למשהו אבל אני לא מצליח להבין למה ? לפעמים הוא רואה חתולים עוברים בשיחים ונובח עליהם כמה דקות את זה אני מבין , אבל זה מגיע למצבים שהוא מתחיל בהתקף ב2 בבוקר(אחרי שכבר יצא ב10-11 ועשה כל מה שצריך לעשות) וכדי שלא כול הרחוב יתעורר אני מתלבש שניה רץ קושר אותו ומוציא אותו סיבוב 20 דקות , יש להגיד שלאחר מכן הוא לא מצייץ. יותר מזה השכנים כבר לא סובלים אותו והזמינו פעמיים משטרה על הפרעה ורעש. הכלב לא מאולף אילוף מקצועי , הוא מקשיב לפקודות בסיסיות ונהנה לבצע אותם , הוא כלב צייתן לא תוקפני בכלל חברותי לאדם ולכלבים אחרים , כלב זהב , חוץ מהבעיה הספציפית הזאת שמטרידה מאד . אשמח אם תתן לי יעוץ לטיפול בבעיה , תודה מראש
אבי

  15 Responses to “בעיית יללות ונביחות בלילה”

 1. אבי,
  קשה מאוד לדעת מה הסיבה. עצתי היא להכניס את הכלב הביתה. כלב הוא יצור חברותי ויהיה בריא יותר נפשית במידה וישהה איתנו ולא מבודד חברתית בחוץ. בחוץ יש המון גירויים שלא מוסיפים לשקט הנפשי של הכלב ובמיוחד בלילה כאשר כל רעש הרבה יותר בולט כי אין רעשי רקע. מציע להרגיל אתו לגור בתוך הבית.
  בהצלחה,
  אלון

 2. שלום אלון,

  השבוע אימצנו גורה בת 9 שבועות מסוג Walker מעורב עם Aussie כך לפחות נאמר לנו.
  הכלבה טובה וחכמה ולומדת מהר.
  זהו היום השלישי שיש לנו אותה, ובשעות הלילה כשאנחנו מכניסים אותה לכלוב, בערך כל שעה שעה וחצי היא מייללת ובוכה. אני יודעת שסביבת הכלוב היא בטוחה ואין כל גורם מפריע מכיוון שהיא אחרי סיבוב פיפי קקי.
  יש לציין שקראתי איפשהו שאם זה עניין של שומת לב בלבד יש להתעלם ממנה, מוכרחה להודות שהבכי נמשך בין 2 ל-3 ד'ק ואז יש שקט לעוד שעה בערך.
  אנחנו ממש רוצים להרגיל אותה להפסיק את הבכי בשעות הלילה כי אין זה נעים לנו או לשכנים. בנוסף היא שוהה בכלוב גם במשך היום לכמה שעות (2-3) וכמובן שאין אני יודעת אם היא בוכה או לא, אך שאני חוזרת הביתה אני לא שומעת דרך הדלת יללות.
  הודה לך מאוד אם תוכל להדריך אותנו בדרך הנכונה והמהירה ביותר לכך שתפסיק ליילל/ ליבב/ לבכות.
  על כל שאר הדברים כמו: נשיכות, כירסום חפצים וכ'ו אנו עובדים איתה והיא מראה שיפור :-)

  תודה ויום נפלא

 3. ערבה,
  קחי בחשבון שהיא נפרדה מאמא והאחים ופתאום היא צריכה להתרגל להיות לבדה בלילה וגם קצת ביום. כיון שהיא רק 3 ימים אצלכם והיא נרגעת אחרי 2-3 דקות, לכל הסיכויים זה יחלש בהדרגה ויעלם. היא פשוט לא רגילה לישון לבד והשינוי קצת מפחיד אותה. 2-3 שעות במשך היום זה סביר להשאיר אותה לבד. אם מאוד מעניין אותך אם היא בוכה – שימי מחשב שיש לו מצלמה ותצלמי/תקליטי. יש לשער שהיא קצת בוכה ואז מפסיקה. מהר מאוד היא תתרגל לסדר היום ולכך שתמיד תחזרו ובבוקר היא שוב תפגוש אתכם. על מנת להקל עליה תנסו לסדר לה בתא פינה נעימה ומוגנת. בקיצור – תסבירו לשכנים את המצב ושזה זמני וייפסק בהדרגה. באופן כללי אני ממליץ תמיד לומר לשכנים מראש כשמביאים גור חדש שייתכן והוא קצת יבכה אבל זה יעבור. מנסיוני הודעה מראש מאוד עוזרת ליחס סובלני של השכנים במיוחד כלפי גורים צעירים שאליהם רוב האנשים/ילדים מגלים אמפטיה.
  בהצלחה,
  אלון

 4. שלום אלון , הגיע אלינו לפני כשלושה ימים גור קטן ומתוק בן חודש וחצי…
  הוא כל הלילה לא מפסיק ליילל ולבכות-
  ראיתי בהמון אתרים שיש להתעלם מהם כי הוא רוצה תשומת לב.
  הוא לא בוכה לכמה דקות הוא מיילל לחצי שעה לפחות ,מה שמעיר את כל בני הבית ..
  אנחנו סידרנו לו הכול- מיטה חמה, אוכל, צעצועים , לגמרי הכול ….
  אשמח אם תוכל לתת לי ייעוץ מה לעשות.
  תודה רבה והמשך יום נפלא
  מאיה

 5. מאיה,
  ברוב המקרים גור בוכה כי קשה לו להיות לבד. ההמלצה שלי: שימו לו את המיטה שסידרתם לו ליד המיטה שלכם כך שיהיה קרוב אליכם. בדרך כלל זה מרגיע אותם. אחרי שיתחיל להתרגל ולישון בשקט התחילו להזיז את המיטה שלו בהדרגה לכיוון המקום הסופי בו אתם רוצים שהיא תהיה.
  בהצלחה,
  אלון

 6. היי אלון,
  יש לי את הכלב שנה ,ובמשך היומיים האחרונים הוא לא הפסיק ליילל לרגע וזה עדיין נמשך אני חושבת שהוא מיוחם כרגע והוא רוצה נקבה
  הוא פגש נקבה לפני יומיים ומאז הוא ככה ר- בוכה ואפילו צורח
  אני אשמח מאוד עם תעזור לי האם לסרס או שיש פתרון נוסף?

 7. אדר,
  כלבים לא מתייחמים, כלבות מתיחמות. הכלבים מריחים את היחום וזה מעורר אותם. למרות זאת לא ניתקלתי שכלב לא הפסיק לבכות/לצרוח. ממליץ לפנות לוטרינר, ייתכן שמשהו מכאיב לו. בלי קשר – ממליץ לסרס.
  בהצלחה,
  אלון

 8. היי אלון
  יש לי כלבה בת 2.5 מסוג שפיץ יפני שקיבלתי לא מזמן
  הכלבה נובחת המון במהלך היום ובכל פעם שאני יוצא מהבית היא מייללת כמו שועל,
  בלילות היא לא רגועה הולכת ממקום למקום וחוזרת על עקבותיה כל הזמן ומייללת ומידי פעם נובחת
  הדבר הזה קצת מפריע לשכנים,
  כיצד ניתן לפתור דבר כזה ?

  תודה

 9. איציק,
  קשה לענות בלי לעשות איבחון יותר מדויק, כלומר פגישה אצלכם בבית. 2 הערות:
  – לקחת אותה לוטרינר על מנת לוודא שאין בעייה בריאותית.
  – לצלם אותה בוידאו כשמשארת לבד על מנת לספק למאלף/מאלפת יותר אינפורמציה
  בהצלחה,
  אלון

 10. היי, הגור שלי בן 10 שבועות כבר ואצלי כבר ארבעה. בהתחלה היה בוכה המון, בהמלצת מאלף הבאתי כלוב אילוף וגדר גורים, היללות הפסיקו להיות בתדירות ממש גבוהה אבל כל פעם שאני לא באיזור הוא ממממש מילל ולא נרגע. גם אם הוא שקט בכלוב (שנמצא בסלון) ואני עוברת ליד הסלון מתחילות יללות. יש דרך לעזור לו להתמודד? להפסיק את היללות ששוברות לי את הלב, מרעישות לשכנים, ומאמללות את הקטן?
  תודה, אמילי

 11. אמילי,
  ברוב המקרים גורים מיללים לא בגלל הקושי להיות בכלוב אלא בגלל שהכלוב מסמל הפרדה מאיתנו. על פניו נראה שצריך לעבוד איתו על חיזוק הביטחון כשהוא נשאר לבד ועל הקושי שיש לו בפרידה. ממליץ להתיעץ עם המאלף שעבדתם איתו.
  בהצלחה,
  אלון

 12. היי, אני חייבת עזרה דחוף, אני כותבת את התגובה הזאת מכיוון שאני שומרת על כלב של חבריי לארבעה ימים( עברו שניים) עכשיו הכלב מיילל בלילות ואיני יודעת מה לעושת( אני ילדה שמשתתפת בחוג אילוף נחמד והבטחתי שאוכל לטפל בו אך הבעיה נמשכת ואין צי איך לעצור אותו) חשוב לציין שהכלב גם מיילל כאשר עוזבים אותו לממש מס דקות וחבריי התחילו עימו דיאטה, אני והוריי ראינו שהכלב מקבל כמות יחסיץ קטנה של אוכל רק פעמיים ביום. האם זה קשור?

 13. נעה,
  ייתכן וקשה לו לבד בלילה ? נסו לשים את המיטה שלכם לידכם בלילה. לא נראה לי שקשור לאוכל.
  בהצלחה,
  אלון

 14. היי, מאז שהכלב שלי היה ממש קטן גרנו בבית עם חצר, עברנו איתו עכשיו שהוא גדול כבר לבניין והוא מילל הרבה בלילות ויש ימים שאני לא יודעת אם זה בגלל שיש לו פיפי ואני צריכה לרדת איתו עכשיו בשלוש בלילה (הוא לא עושה בבית בכלל) או שזה סתם צומת לב.
  איך יודעים להבדיל? איך אפשר שאולי יהיה לו אזור לעשות צרכים בבית למקרה שלא יצאנו איתו בערב ואז יש לו?

 15. רומי,
  הסיבות ליללות יכולות להיות רבות:
  – בעייה רפואית שמציקה/מכאיבה לו
  – רעשים שהוא שומע שמפחידים אותו
  – צרכים
  – עוד
  איך לדעת האם זה צרכים ? במידה וכשאת מוציאה אותו הוא מידית רץ בלחץ לעשות צרכים. לדעתי זו לא הסיבה כי לכלב בוגר לא צריכה להיות בעייה להתאפק כל הלילה אלא אם כן יש לו בעייה פיזיולוגית. ההמלצה שלי – במידה והבעייה היא צרכים – להוציא אותו ממש לפני שהולכים לישון ואם זה לא עוזר – ללכת לוטרינר.
  בהצלחה,
  אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin