תוקפנית כלפי כלבות בגיל ובגודל שלה

לפני כשלושה שבועות אימצנו כלבה בגודל בינוני (אני חושבת שהיא כנענית מעורבת עם עוד משהו) בת שנה וחצי. אימצנו אותה כאשר היא ללא אוזניים וזנב. בנוסף, היא התחילה ייחום ביום ו אימצנו אותה.
היא כלבה ידידותית מאוד לאנשים וילדים אך תוקפנית כלפי כלבות בגיל ובגודל שלה (היא מסתדרת מצוין עם גורות או עם כלבות מבוגרות, או עם כלבות קטנות בהרבה ממנה או גדולות).

האם יש דרך לחנך אותה להרגע בעצמינו (אנחנו סטודנטים ואילוף מקצועי יקשה עלינו – למרות שנעשה זאת אם לא נצליח), האם אחרי הייחום והעיקור המתוכנן יש סיכוי שהיא תרגע או האם כדאי להתייעץ כבר עם מאלף מקצועי?

תודה,
תמר

1 מחשבה על “תוקפנית כלפי כלבות בגיל ובגודל שלה”

 1. תמר,

  דבר ראשון – כל הכבוד על כך שאימצתם כלבה שכנראה עברה דברים לא טובים בחייה עד היום.
  על מנת לנסות לפתור את הבעיה צריך לנסות להבין מה הסיבה לתוקפנות. אני לא בטוח שלאחר 3 שבועות אפשר לקבוע בפסקנות שהיא תוקפנית רק לכלבות בגודלה ובגילה.
  לגבי העיקור: בניגוד לזכרים, שלסירוס שלהם יכולה להיות השפעה ממתנת על תוקפנותם, אצל כלבות לעיקור אין כל השפעה כזאת. ברוב המקרים לעיקור אין השפעה על תוקפנות אם כי יש מקרים (נדירים למדי) שאחרי העיקור הכלבה תגלה יותר תוקפנות.
  נראה לי שהמקרה שלכם מורכב למדי והייתי ממליץ לכם להזמין מאלף מקצועי לפגישת איבחון על מנת שיראה את הבכלבה וינסה להגדיר בצורה יותר מדויקת את סוג התוקפנות ומה הדרך הטובה ביותר לטפל בה.

  בהצלחה,

  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top