תוקפנות כלפי כלבים

שלום אלון,
יש לי פיטבולית בת כשנתיים שאימצתי בגיל שנה מבית אחר שאהב אותה וטיפל בה.

בהתחלה היא הייתה נהנית מאוד בגינת כלבים, עד שהתחילו לקרות כל מיני סיטואציות של לחץ בהן הייתי צריכה לצאת לעזרתה ולמשוך אותה החוצה.
לדוגמא: היא רצה לשחק עם כלב בצד השני של הגינה, ובגלל שהבעלים מפחד שזה פיטבול הוא מחזיק את כלבו ברצועה. הכלב השני נלחץ! הכלבה שלי נלחצת, וכתוצאה מכל כל הגוף שלה ננעל על הכלב השני.
חשוב לי לציין שהיא מעולם לא נשכה, היא אמנם תוקפנית באותו רגע אבל היא לא נושכת, להפך, היא מקבלת נשיכה מהכלב השני כשהוא מנסה להגן על עצמי מהנעילה הפיזית שלה.

אחרי שזה קרה מספר פעמים? זה התחיל לקרות בכל מקום. זה הפך ל׳תנאי׳ להיכרות על כלבים אחרים.
כשהיא פוגשת כלב חדש היא טסה אליו ועולה עליו. אם הכלב נלחץ נהיה ריב שאני צריכה להפריד. ואם זה כלב אדיש והוא לא מגיב לה בכלל זה נהפך מיד למשחק.

הבעיה היא שרוב הכלבים נלחצים ממנה, כי היא גדולה וכבדה.

אני ממשיכה להכיר לה חברים חדשים בתקווה לפתור את התסביך, אבל צריכה לעשות זאת בצורה מבוקרת הם מחסום תוך כדי טיול.

אבל האם אני יכולה לקוות שזה ייפתר בסוף?
או שעליי לשנות את כל הגישה שלי?
תודה,
דניאל

1 מחשבה על “תוקפנות כלפי כלבים”

  1. דניאל,
    גישה של מפגשים אחד על אחד תוך כדי טיול דווקא נראית לי כיוון טוב. בטח לא גינת כלבים שם יכולות להיווצר הרבה סיטואציות מלחיצות וללא שליטה שלנו. רצוי לבחור כלבים גדולים שלא נלחצים ואוהבים לשחק. לא הייתי מנסה בשלב זה להכיר לה כלבים שכן נלחצים, זה לא מתאים. ממליץ לך לשקול להזמין מאלף/מאלפת מנוסים שיראו את שפת הגוף ואת הסטואציות על מנת לחשוב אולי על שיטת טיפול מתאימה. אשמח להמליץ על מאלפים באזור מגורייך.
    בהצלחה,
    אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top