פבר 232014
 

שלום,
יש לי כלבה שקוראים לה קלי, בת 8 חודשים ,מסוג קאנה קורסו. בדרך כלל היא מסתדרת עם כלבים אחרים ואף משחקת איתם.
לפני כמה ימים יצאתי איתה לטיול כשהיא משוחררת ( אני גרה ביישוב, כך שרוב הכלבים פה משוחררים), ופתאום היא פגשה את הכלב המקסים (רקסי) של השכן שלי. הם הריחו אחד את השני ושיחקו לכמה שניות, ואז השכן שלי (הבעלים של הכלב) התקרב לקלי וליטף אותה, בנתיים רקסי התבונן בהם ממרחק של 200 מטר בערך. רקסי החל להתקרב אל קלי והבעלים שלו באיטיות ובשקט. הוא התיישב ליד הבעלים שלו, שבזמן הזה מלטף את קלי, והיא פשוט זינקה עליו ואפשר לומר שניסתה לתקוף אותו. המזל הוא שרקסי כלב טוב, ככה שהוא ניסה להימנע מעימות עם קלי, וניסה להתעלם ממנה, אך היא פשוט לא הפסיקה לנבוח ולהתנפל עליו.
השאלה היא למה זה קרה? האם אלו תסמינים של כלבה דומיננטית? תוקפנית?
תודה,
טליה

  3 Responses to “תוקפנות לא צפויה כלפי כלבים אחרים”

 1. טליה,
  ברור שזה ביטוי לתוקפנות. בלי לראות את הסיטואציה קצת קשה לומר אבל הייתי מהמר שהתוקפנות על רקע של רכושנות למשאב (הליטופים של הבעלים של רקסי) אבל יכולות להיות סיבות נוספות. ברוב המקרים יהיו סימנים מקדימים בסיטואציות אחרות שייתכן ולא פורשו נכון. דבר נוסף, למרות שרבים (כולל מאלפים) משתמשים במושג כלב דומיננטי להסבר של התנהגוויות של כלבים הוא ממש לא מתאים על מנת לתאר סיבות לתוקפנות של כלבים.
  בהצלחה,
  אלון

 2. שלום, יש לי כלב בן שש שאימצנו אותו בגיל שלשה חודשים הוא תוקף בעיקר כלבים לא מסורסים הוא כמובן מסורס, הוא מאוד קנאי ומאוד רכושני במה שקשור אלי :))

 3. בתיה,
  זה דורש איבחון יותר מדויק. ממליץ להיעזר במאלף/מאלפת. אשמח להמליץ בפרטי על מאלפים באזור מגוריכם.
  בהצלחה,
  אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)