תוקפנות בין שני זכרים לא מסורסים

שלום,
יש לי האסקי מעורב גדול כמעט בן 8 ולא מסורס. הוא כלב מאד חברותי ועדין אבל גם מאד דומיננטי בהתנהגות שלו. הוא כלב אסופי שמצאתי כשהיה בן שנה וחצי ואימצתי. הוא אינו מסורס ובסך הכול מתנהג מאד יפה ואוהב לשחק עם כלבים אחרים (גם זכרים), אם כי צריך קודם להגדיר שהוא האלפא במידה ומדובר בחבר חדש.
יש לנו שכנים עם לברדור מעורב גדול בערך באותו הגיל שגם הוא לא מסורס. הם שניהם האוייבים הכי גדולים אחד של השני. כשהכלב שלי רואה אותו מרחוק כל מה שהוא רוצה לעשות זה לקרוע אותו לגזרים. אנחנו ממש ממש משתדלים שהם לא יפגשו אבל קרו כבר כמה מקרים שהם נפגשו במקרה ורבו. זה כבר נהיה מצב ממש לא נוח לכל הצדדים ואני ממש חסר אונים בנושא.
האם אילוף יכול לעזור באיזושהי צורה?
האם סירוס יכול לעזור לשיפור ההתנהגות התוקפנית כלפי אותו הכלב?
תודה,

עמר

3 מחשבות על “תוקפנות בין שני זכרים לא מסורסים”

 1. עמר,
  אפשר לנסות לעבוד על הבעיה במידה ויש שיתוף פעולה גם שלך וגם של בעל הכלב השני. מבלי לראות מה שקורה ביניהם קשה לדעת למה אפשר להגיע. יש צורך ליצור להם חוויה אחרת ביחד ולעבוד על שינוי רגש ביניהם. כיון ששניהם לא צעירים ויש להם עבר לא טוב בינהם, לא נראה לי שסרוס יעזור לפתור את הבעיה.
  בהצלחה,
  אלון

 2. תודה אלון,
  קשה לי להאמין שיש מצב לשנות את המצב הרגשי בין שני הכלבים וגם לא בטוח שיהיה לי שיתוף פעולה מצב הבעלים של הכלב השני. האם ישנה דרך או אפשרות לאלף אותו בגיל כזה לפחות לפקודה שיעמוד במקום למקרה והוא רואה את הכלב השני מרחוק? מה בכל זאת היתרונות של סירוס והאם שווה לי לשקול לעשות זאת?
  עמר

 3. עמר,
  סביר להניח שאפשר ללמד אותו להתעלם מהכלב השני מרחוק. היתרון של סרוס הוא שכיון שהוא גורם לשינוי הורמונלי (ירידה ברמת הטסטוסטורון) יש לו לפעמים השפעה על ירידה בתוקפנות במיוחד כלפי זכרים. שים לב שההשפעה ההתנהגותית לא תמיד מתרחשת (במיוחד בכלבים מבוגרים) וצריך לחכות מספר חודשים בכדי לראות את ההשפעה.
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top