איך מוסרים כלב בן שנה

:שלום,
אימצתי טרייר מגיל חודשיים והיום הוא בן שנה. הכלב חכם , מאוד רגיש ורכושני אליי. אני לא יכולה לגדל אותו יותר ומאוד רוצה למצוא לו בית עם משפחה שתעניק לו חיים טובים ואהבה שלהם הוא ראוי ורגיל. איך אני עושה זאת בדרך נכונה מבלי לפגוע בו ולגרום לו צער ונזק? זה אפשרי?מה ניתן לעשות? בבקשה ,חייבת עזרה מקצועית. אני מאוד אוהבת אותו ולא רוצה שיסבול.
תודה,
טלי

 

2 מחשבות על “איך מוסרים כלב בן שנה”

  1. אלון גלעד

    טלי,
    לכל כלב שגדל מגורות בבית אחד ויעבור לבית אחר לא יהיה קל. מידת הקושי תלויה מאוד בשני גורמים: הכלב ומה מידת הסתגלותו לשינויים באופן כללי והמשפחה הקולטת. אינדיקציה לגבי מידת הסתגלותו של הכלב תוכלי לראות במידה ובעבר שהה בפנסיון או בבית אחר בזמן שהייתם בחופשה. לא ברור מה הכוונה ב"רכושני אלי" והאם זו הסיבה שבגללה החלטת למצוא לו בית אחר. אם הסיבה קשורה להתנהגותו – האם ניסיתי לקבל עזרה מקצועית ?חשוב שהמשפחה הקולטת ידעו ויכירו את הכלב לפני שיחליטו שהם רוצים לוקחים עליהם את האחריות עליו בכדי שחס וחלילה גם הם יחליטו שהם לא רוצים אותו. הקלת המעבר – מספר מפגשים בין המשפחה לכלב כולל ביקור בבית המשפחה. מעבר לזה קשה ליעץ מבלי להיפגש.
    אלון

  2. אלון, ראשית אני רוצה להודות לך על ההסברים, הייעוץ והיחס המדהים שאתה מעניק לכולם,אני מברכת אותך בכל טוב. אתה כל כך צודק.נתתי את הכלב לחבר מאוד טוב שלנו ,במשך חמישה ימים הכלב לא אכל וישב ליד הדלת ולא הפסיק ליילל ולנבוח,כמובן שהחזרתי אותו אליי בחזרה והוא חזר לנשום לרווחה☺️אני לא אמסור אותו,הוא יישאר בבית עם המשפחה שאוהבת אותו והחיים הטובים,אבל אני כן רוצה להגיע איתו לטיפול התנהגות וטיפול כשיוצאים לחופשה ,מה עושים ואיך בדרך נכונה. ולכל מי שמאמץ כלב או חתול,אני רוצה לומר,שזו החלטה רצינית שכל בני המשפחה צריכים להסכים לה ביחד!כי זה לא צעצוע שניתן להעביר או למסור מתי שרוצים! ולצערי הרבה אנשים לא מבינים זאת.תודה.

השאר תגובה

Scroll to Top