מה עדיף לגורים, כלוב או גדר ?

היי,
בן הזוג ואני מאמצים היום גורה בת כמעט חודשיים, רועה גרמנית מעורבת. יצא שהיא תהיה מס' שעות לבד בבית.. אנחנו מאוד מתלבטים בין גדר לבין כלוב.. מה לדעתך עדיף? חשוב לציין שזה לא רק בשביל חינוך לצרכים, אנחנו מעוניינים לדעת איפה תרגיש יותר בנוח ופחות לחוצה או מפוחדת כשתהיה לבד בבית.. תודה!!
ספיר

15 מחשבות על “מה עדיף לגורים, כלוב או גדר ?”

 1. ספיר,
  לא רואה הבדל גדול מבחינת הגור. אישית, לדעתי כלוב יותר נוח כי:
  – יותר יציב
  – יש לו תחתית שאפשר לנקות אותה
  עיקר השוני הוא מבחינת בני האדם שרואה בכלוב משהו פחות הומני אבל כפי ציינתי מבחינת הגור זה לא ממש משנה.
  במידה ואנו מרגילים את הגור בצורה נכונה והדרגתית לשהות בתיחום אז עצם התיחום לא יהיה בעייתי.
  הקושי של גור הוא להישאר לבד באופן כללי ופחות חשוב לו האם זה בחדר, כל הבית, גדר או כלוב. לכן, הדגש צריך להיות על הרגלה הדרגתית של הגור להיות לבד ובניית הביטחון העצמי שלו.
  כל הכבוד על האימוץ ובהצלחה,
  אלון

 2. קודם כל תודה על התשובה המהירה!
  דבר שני, על איזה גודל של כלוב אתה ממליץ? מזכירה הגורה רועה גרמנית מעורבת.. תודה רבה!

 3. ספיר,
  הכלוב הוא זמני ולוא דווקא ישמש את הגור שיגדל. למרות זאת כדאי שיהיה מספיק גדול כי הם גדלים מהר. הייתי ממליץ לכם על אורך 109 ס"מ.
  אלון

 4. שלום רב.
  אנו עומדים להכניס לחיינו גור של סיני מצוייץ בן חודשיים. כמובן, בהתחלה נצטרך לאלפו לא להרוס ולא לעשות צרכים בבית. מה המלצתך לגבי סוג וגודל של כלוב או גדר אילוף לכלב מגזע זה.
  תודה.

 5. גרג,
  גור מגזע קטן בגיל כזה עדיף גדר גורים בגובה 60 ס"מ ובפינה הרחוקה מיציאה שימו לו את המיטה/שמיכה שלו. שימו לב שהתיחום הוא רק כלי עזר והוא כשלעצמו לא "יאלף" לא לעשות צרכים בבית או להרוס דברים…
  וכמובן הרגלה נכונה לתיחום ולהפרדה מהאמא והאחים…
  בהצלחה,
  אלון

 6. האם לנקבת רועה גרמני גובה גדר 107 יספיק? או שצריך את ה122?
  תודה

 7. עדי,
  לכלבים גדולים/בינוניים עדיף לקחת כלוב אילוף לדעתי כי גדר גורים אינה יציבה (אלא אם כן היא מקובעת למשהו). גדר גורים יכולה להיות טובה עד גיל 4 חודשים בערך. במידה ובכל זאת אתם רוצים גדר גורים אז 122 עדיף. אם ההרגלה נעשית בצורה נכונה הכלב לא ינסה לצאת מהגדר/כלוב בכל מקרה…
  בהצלחה,
  אלון

 8. שלום רב, בעוד שבוע יגיע אלי גור יורקשייר, זה הוא כלב שמיועד להיות כלב טיפולי, לילדים. ההתלבטות שלי לגבי גדר או כלוב, מכיוון שעד כה היו לי כלבים גדולים, מצאתי את זה מאוד מתלבטת במה לבחור, חשוב לציין שזה בסהכ כלב קטן מאוד אבל יחד עם זאת אשמח לעזרה, תודה

 9. שלום, אנחנו עומדים לקבל גורה קוקר ספניאל. אני מתלבטת בין גדר תיחום לכלוב. בנוסף, אם כלוב, האם מידה 91 או 106? תודה רבה

 10. היי:) אנחנו עומדים לקבל גורת קורגי ולשלב בחינוך שלה כלוב שישאר גם בבגרותה וגדר לחודשים הראשונים.
  אילו גדלים של כלוב וגדר מומלצים לגור קורגי?
  תודה

 11. היי,
  אני מאמצת גורה בת 4 חודשים מעורבת.
  לא בטוחה לאיזה גודל היא תגיע בסוף ומתלבטת בין גדר לכלוב. כרגע היא קטנה אבל לא פיצית.
  בנוסף, היא עדיין לא מחוסנת אבל יודעת להתאפק יפה לצרכים, מפחדת שתקופת החיסונים בה אסור להוציא אותה החוצה תקלקל את התהליך שהיא התחילה באומנה.
  תודה מראש,
  ספיר

 12. ספיר,
  מגיל 4 חודשים קצב הגידול כבר יותר איטי, קחי בחשבון שמקסימום תכפיל את גודלה. אישית אני מעדיף כלוב, יותר נוח. חשוב להוציא אותה (בזהירות) גם בתקופת החיסונים. ראי מאמר שכתבתי בנושא.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top