אוק 172018
 

שלום,
יש לי גורה מעורבת בת 8 שבועות. היא עדיין עושה צרכים בבית (עוד לא מותר לרדת איתה).
היא לא מוכנה לעשות צרכים בתוך הגדר גורים שלה (הגדר לא מאוד גדולה, כך שאם שמים לה פד הוא ממוקם קרוב למיטה שלה והבנתי שזה בעייתי עבורם לעשות צרכים קרוב מדיי).
אז אנחנו פשוט קמים בלילות אחרי 5 שעות בערך בשביל לתת לה לצאת מהגדר לעשות בחוץ על הפד.
האם אנחנו צריכים להרגיל אותה ללילות ארוכים של שעות בתוך הכלוב? אמרו לי שאנחנו מפנקים אותה יותר מדי.
היא בתקופה שהיא משלשלת לסירוגין (מתרגלת למזון היבש ולחטיפים) ואני מפחדת שאם נשאיר אותה הרבה זמן בפנים היא פשוט תשלשל בתוך הגדר ונקום לבלאגן ענק.
מה כדאי לעשות? האם להרגיל אותה ללילות ארוכים לבד?
תודה,
דפי

  4 Responses to “האם להרגיל גור ללילות ארוכים”

 1. דפי,
  אתם עושים מצוין. אל תתיחסו להערות לגבי פינוק יתר – הוצאת גור לעשיית צרכים מחוץ לשטח התחום הוא לא פינוק. להיפך זה מחזק את ההתנהגות הטבעית שלו לשמור על ניקיון במקום בו הוא רובץ. לגבי הוצאה שלו החוצה – תקראו את המאמר "האם להוציא כלב שאינו מחוסן ?"
  בהצלחה,
  אלון

 2. היי,
  תודה על החיזוק (:
  והוטרינר אמר לא לתת לה לנהל לנו את החיים. והיה לי ויכוח עם בעלי בנוגע לקימה בלילה. הוא טוען שצריך לתת לה להישאר בתוך הגדר ושתעשה מה שהיא צריכה שם מבלי לתת לזה להפריע לשעות השינה שלנו.
  אני קמה אליה כל לילה אז כבר שבועיים שלא ישנתי כמו שצריך. אני מבינה שזה זמני בגלל שהיא עדיין מאוד צעירה.
  האם להמשיך לקום אליה בלילה?

 3. דפי,
  האם לקום – זה תלוי בך. קחי בחשבון שככל שהיא תגדל זמן ההתאפקות שלה יגדל. יש להניח שתוך 2-6 שבועות (תלוי בגור) היא תוכל להתאפק כל הלילה. בהדרגה תתחילי לאחר את זמני הקימה שלך (אלא אם כן היא מתעוררת ומבקשת לצאת), כל יום עוד כמה דקות. במידה ואתם מחליטים לא לקום כי קשה לכם – תתדאגו שהשטח התחום יהיה מספיק גדול (גדר גורים) ושימו עיתון קרוב לפתח היציאה. אישית, אני מעדיף לקום לתקופה זמנית.
  בהצלחה,
  אלון

 4. היי, להמלצתך הוצאנו את הגורה החוצה. היא טיילה קצת בחוץ בימים האחרונים (מאוד נהנתה). לקחנו אותה אך ורק לאזור עם מדרכה נקייה. קרוב לבית. בלי גינות וכדומה.
  היום בבוקר כשהוצאנו אותה החוצה היא התחילה לצלוע והתקשתה לדרוך על רגל ימין הקדמית. בדקתי אותה אך לא הופיע שום דבר. חזרנו הביתה ואחרי כמה דקות זה עבר. היא שיחקה כרגיל, קפצה, השתוללה, אכלה ושתתה
  לפני שעה הורדנו אותה שוב למטה ושוב היא חזרה לצלוע.

  לא יודעת אם זה קשור – אנחנו גרים בקומה שלישית עם מעלית והשבוע תירגלנו איתה ירידה במדרגות.

  האם יכול להיות שהיא נדבקה במשהו בחוץ?

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)