גורת בורדר קולי בת 3 חודשים

אלון שלום,
אימצנו גורת בורדר קולי לפני שבוע ואנחנו די במצוקה. הגורה בת 3 חודשים, הגורה לא נותנת לנו מנוח. היא משתוללת בלי סוף, לא נחה, נושכת כל דבר ( מספות עד עיתונים ) ולא נותנת לנו לישון בלילה ( היא קופצת לכיוון המיטה אך לא עולה ) . הבאנו לה גדר גורים סידרנו בפנים מיטה + משחקי נשיכה רבים ותיחמנו לה טריטורה. אני לא רוצה לנעול אותה שם כל היום מה גם שהיא תמיד ישנה שם על הרצפה ולא במיטה שלה ואני לא רוצה שהיא תעשה את הצרכים שלה במקום שהיא ישנה בו . עדיין אסור לה לצאת החוצה והיא חייבת להוציא אנרגיה בבית. בנוסף היא התחילה לגרגר על חברה שלי, זה בנוסף לנשיכות ברגליים. קראנו המון מאמרים בשבוע האחרון וניסינו המון שיטות. אנחנו די מיואשים. האם יש לך עצות ?

תודה מראש,

שי

3 מחשבות על “גורת בורדר קולי בת 3 חודשים”

 1. אלון גלעד

  שי,
  עושה רושם שהבעיה העיקרית חוסר הוצאת אנרגיה. ממליץ לכם כן להוציא אותה החוצה אבל להשגיח – ראה מאמר "האם לחשוף כלב שאינו מחוסן ?" כמו כן לא ברור לי כמה שעות אתם משאירים אותה לבד, אבל אם זה מהבוקר עד הערב זה לגמרי מוגזם. ממליץ שתקחו מישהו שיוציא אותה בצהריים. לסיום – קריאה של המון מאמרים יכולה להיות מבלבלת, ייתכן וכדאי לכם להזמין איש מקצוע שידריך אתכם ויענה על כל שאלותיכם אחד על אחד.
  בהצלחה,
  אלון

 2. תודה רבה על התגובה המהירה.

  מה לעשות לגבי הנשיכות ברגליים והגרגורים ? האם זה טבעי לגיל הזה ויפסיק מעצמו ? הבאנו לה נשכנים והיא משחקת איתם אבל עוברת די מהר לרגליים/כבלים/ספות. אני מנסה לחזק אותה כשהיא נושכת את הנשכנים שלה אבל זה לא עוזר.

  תודה.

 3. אלון גלעד

  בגדול צריך להתעלם (או להסיט אם לא יכולים להתעלם) ולחזק התנהגויות חליפיות ראה מאמר "חינוך גור לא לנשוך". בנוסף זה גם קשור לחוסר הוצאת אנרגיה.
  בהצלחה,
  אלון

השאר תגובה

Scroll to Top