אוג 022015
 

שלום,

יש לי רוטווילר בת 10 חודשים. לפני שבוע היא נהמה עליי וחשפה שיניים שאמרתי לה לצאת מהמרפסת (בהתחלה היא נשכבה שאמרתי לה לצאת ושבאתי לדחוף אותה היא התחילה לנעום ולחשוף שיניים)… אני אגיד את האמת עד היום כל הזמן פינקתי אותה והאחיינים שלי בני 8 והיא משחקים והיא מאוד מאוד מאוד אוהבת אותם, באמת כלבה טובה… אפילו חתולים היא אוהבת.

אז היא נהמה עליי ואני הכנסתי לה בעיטה לתוך הראש כזאת שגרמה לה לברוח ממני לחצי יום. מאז היא מקשיבה לי ולא נהמה עליי בשום סיטואציה… השאלה שלי היא – לטווח הארוך זה ישפיע עליה? אני בחיים לא הרבצתי לה בשום סיטואציה.. אני לא אדם אלים. לא כאשר עשתה פיפי בבית ולא כאשר העקשנית החמודה הזו רצתה להשאר לשחק בחוץ.. פשוט הרגשתי ממש מאויים על ידה פעם ראשונה מאז שהיא אצלי( גיל חודש וחצי).. היא נעמה וחשפה שיניים וממש באה לנשוך אותי ולפני שקראתי באינטרנט אני הרגשתי שזה הדבר הנכון לעשות ופשוט הכנסתי לה בעיטה כזו לתוך הפנים ואני עכשיו קורא באינטרנט שזה לא טוב והיא יכולה לצאת תוקפפנית ….

מה עושים במצב כזה שכלב נוהם וחושף עלייך שיניים? יש להזכיר שמדובר ברוטווילרית ואני לא רוצה שתצא תוקפנית בשום אופן.

תודה,

רובין

  One Response to “רוטווילרית שנהמה וחשפה שיניים”

  1. רובין,
    נהמה של כלב היא הצורה של הכלב "לומר" לסביבה שהוא מרגיש מאוים באיזו שהיא צורה. כבעלי כלבים אנו חייבים להבין היטב מה הכלב מנסה לומר לנו ולהתחשב בזה. זה לא אומר שכל מה שהכלב רוצה הוא מקבל אבל הדרך להשיג התנהגות אלטרנטיבית היא לטפל בשורש העינין ובטח לא באלימות. אני לא יודע מדוע נהמה עליך אבל הכלל הוא לעולם לא להיכנס עם הכלב לעימות. במיקרה שלך, במידה והיא לא רצתה לצאת מהמרפסת – לא נפעיל עליה כוח אלא נציע לה משהו שהיא תעדיף על להישאר במרפסת (לדוגמא: משחק, חטיף) וכך היא תבחר לצאת מהמרפסת מרצונה. כמובן שזו רק דוגמא וצריך להכיר יותר טוב את הכלבה והסביבה על מנת לתת יעוץ נכון. לשימוש באלימות וכוח כלפי הכלב שלנו יש השפעות לוואי שליליות: משבש את היחסים בין הכלב לנו, יכול להפוך את הכלב לפחדן/תוקפן, יכול להגביר את ההתנהגות שאותה אנו רוצים למנוע ושובר את האמון בינינו לבין הכלב.
    בנוסף, יש השפעה לגזע הכלב (יצר הגנה, רכושנות) והגיל (גיל ההתבגרות המינית). מאוד ממליץ לך להזמין איש מקצוע שיראה את הכלבה ובני המשפחה וינחה אתכם כיצד לנהוג.
    בהצלחה,
    אלון

 Leave a Reply

(נדרש)

(נדרש)