גור נוהם ונושך

שלום,

אימצנו לפני כחודש גור האסקי מעורב (עם גולדן ולברדור), כיום בן 3 חודשים כמעט.
רב הזמן מאד ידידותי, נושך ככל גור ואומרים לו לא ונותנים לו צעצוע.. אבל לפעמים תוך כדי משחק לרב עם הילדה (בת 7) הוא נוהם חושף שיניים וגם מנסה לנשוך יותר בחוזקה… גם במקרה הזה אומרים לו לא בתקיפות אבל זה די מפחיד.. הציעו לי להשפריץ עליו מעט
מים כהרתעה.. זה יעיל? מה דעתך?

תודה!

ליאורה

5 מחשבות על “גור נוהם ונושך”

 1. אלון גלעד

  ליאורה,
  אם ראית פעם גורים (או כלבים) משחקים, הרבה פעמים הם נוהמים/חושפים שיניים תוך כדי המשחק. כך שייתכן וזה כמשחק וייתכן שזה תגובה תוקפנית למשהו שהילדה עשתה או ניסתה לקחת. בכל מקרה אני לא ממליץ להשתמש בענישה כלשהיא כיון שהיא עשויוה להחריף את הבעיה וגם יש לה תופעות לוואי לא רצויות במיוחד כשהמדובר בגור. ההמלצה שלי: להפסיק את המשחק ולנתק מגע כל פעם שהוא נושך/נוהם ומצד שני מאוד לעודד אותו לנשוך אביזרי משחק (חבל/בד/פאפי רול). במידה ואתם לא בטוחים – ממליץ להשמין איש מקצוע שידריך אתכם. זה הזמן ללמד אותו "נימוסים והליכות" ולא כדאי לדחות.
  בהצלחה,
  אלון

 2. אלוi שלום,
  יש לי גורה בת 11 שבועות וכלב בן 14. הגורה לא מפסקיה לקפוץ על הכלב המבוגר. אומרים לה לא, מסיחים את דעתה עם צעצוע. היא בכל זאת כל הזמן חוזרת אליו. ברגע שאני נוהמת קלות עליה היא מפסיקה מיד. וזו השאלה. מותר לנהום על גורים?
  תודה
  ג'ודי

 3. ג'ודי,
  מותר לנהום על גורים אבל במקרה הזה עדיף שהכלבה תעשה זאת ולא אתם בכדי שהם יוכלו להתנהל ללא השגחה שלכם. במידה והכלבה לא מגיבה ונראה לכם שהיא אומללה – הפרידו אותם כשהם נשארים לבד.
  בהצלחה,
  אלון

 4. אימצנו לפני שבועיים כלבה מעורבת בת שלושה חודשים, היא מאוד ידידותית לאנשים וחברותית ואוהבת לשחק אבל כשהיא איתי לבד בבית היא מנסה כל הזמן לנשוך אותי. ברגליים ובידיים, נובחת לעברי ולעיתים נוהמת. לפעמים אני מצליחה לתת לה משהו אחר ללעוס ולנשוך וזה עובד ולפעמים היא נכנסה לאמוק ולא הקשיבה לי לשניה. אנחנו מתחילים תהליך עם מאלף בשבוע הבא אבל אשמח לדעת האם זה אומר משהו על ההתנהגות שלי מולה כי לבן זוג שלי היא מאוד קשובה ולא מנסה לנשוך אותו.

 5. יובל,
  מניח שזו לא תוקפנות אלא רצון לצומת לב/משחק איתך. הפיתרון הוא מצד אחד מספיק הוצאת אנרגיה ומצד שני ללמד את שתיכן לשחק ביחד בצורה שתהיה כיפית ונעימה לשתיכן. עושים זאת על ידי בניית תבניות משחק ביניכן.
  לגבי היחס השונה שהיא נותנת לשניכם, יכול לנבוע מהרבה סיבות. קשה לי לענות מבלי לחקור יותר. בטוח שהמאלף יעזור לכם.
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top