גורה שחזרה לעשות צרכים בבית

היי,
יש לנו גורת שיצו בת 7 חודשים. הגורה נמצאת אצלנו מגיל 3 חודשים והיא חונכה באמצעות כלוב אילוף לעשות צרכים מחוץ לדירה. לפני כחודש הפסקנו להשתמש בכלוב והיה נראה שהגורה מתפקדת טוב בלעדיו. לצערי היו לה מספר פספוסים עם הפיפי אך לא ייחסנו לזה חשיבות, כי האמנו שזה נובע עקב התאפקות (לפעמים בבוקר הייתה עושה פיפי בבית).
בחודש האחרון טסנו לחו״ל לכשבועיים והשארנו את הכלבה אצל אמי. מאז שחזרנו הכלבה עושה פיפי כמעט כל בוקר בבית ופעמיים אפילו קמנו וראינו שעשתה קקי בבית. הפיפי והקקי תמעד נעשים במקומות קבועים – חדר עבודה, מטבח/ חדר מקלחת (מחוץ לאזור השינה שלה שנמצא בסלון. שאלתי את אמי אם הייתה בעיה כשהיינו בחו״ל והיא טענה שהכלבה הייתה מחונכת לחלוטין עם הצרכים.
אנחנו מטיילים איתה בין 3-5 פעמים ביום בשעות יחסית קבועות ושעות אכילה יחסית קבועות.
כיצד אני גורמת לכלבה להפסיק עם הצרכים? האם להחזירה לכלוב? האם זה סוג של ״הענשה״ מצידה על כך שטסנו? אם כן אז למה מדובר בצרכים של הבוקר בלבד? במהלך היום אנחנו לפעמים איתה ולפעמים נשארת לבד למשך 5-7 שעות.
 
תודה מראש על המענה 🙂
עינת

1 מחשבה על “גורה שחזרה לעשות צרכים בבית”

 1. אלון גלעד

  עינת,
  כנראה החופשה שלכם קצת עירערה את הרגליה ואולי היא גם קצת יותר לחוצה/איבדה ביטחון. בודאי שהיא לא "מענישה" אתכם. עצתי: "חזרו אחורה" בחינוך לצרכים. כלומר, תחזרו אחורי להשתמש בתיחום ולהשגיח עליה כמו שהיתה גורה. אחרי תקופה "יבשה" תתחילו בהדרגה יותר לסמוך עליה.
  כמובן על תכעסו עליה כשאתם מוצאים את ה"אוצרות".
  בהצלחה,
  אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top